Поиск по базе сайта:
Рішення №1207 від 18 травня 2010 року Про події, що мали місце у Верховній Раді України 27 квітня 2010 року icon

Рішення №1207 від 18 травня 2010 року Про події, що мали місце у Верховній Раді України 27 квітня 2010 року
Скачати 45.06 Kb.
НазваРішення №1207 від 18 травня 2010 року Про події, що мали місце у Верховній Раді України 27 квітня 2010 року
Дата конвертації28.09.2013
Розмір45.06 Kb.
ТипРішення

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

L сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 1207

від 18 травня 2010 року


Про події, що мали місце у

Верховній Раді України 27 квітня 2010 року


Беручи до уваги рішення більшості голів депутатських фракцій та груп Львівської обласної ради та звернення депутатів обласної ради від 23.04.2010 року та звернення від 27.04.2010 року, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Прийняти заяву Львівської обласної ради "Про події, що мали місце у Верховній Раді України 27 квітня 2010 року" (заява додається).

2. Скерувати копію відповідного рішення головам обласних рад України.

3. Забезпечити оприлюднення заяви та цього рішення в засобах масової інформації.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради М.Сеника.


Голова обласної ради Мирослав Сеник

^ ЗАЯВА

Львівської обласної ради

щодо політичної ситуації в Україні та Львівській області


Події останніх місяців в Україні та, зокрема, у Львівській області викликали глибоку стурбованість у громадськості Львівщини.

Упродовж короткого часу після складання Віктором Януковичем присяги Президента України нова влада здійснила надто багато кроків, які підривають державний суверенітет, національний і демократичний розвиток України, намагаючись нівелювати всі попередні здобутки і цілковито узурпувати владу в державі.

Із порушенням Конституції України було сформовано парламентську більшість, а для її легалізації вчинено безпрецедентний тиск на судову владу. Утворений цією “більшістю” Уряд виявився найчисельнішим з усіх Урядів у Європі, а одним із принципів його формування стало надання посад відвертим противникам демократичного, європейського шляху нашої держави. Чого вартий міністр освіти і науки України Дмитро Табачник та його відверті спроби переписати національну історію й обмежити вживання української мови!

Підписання так званих "харківських угод" щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму ще на 25 років остаточно засвідчило, що владна команда готова піти на будь-який злочин, аби забезпечити свої власні меркантильні цілі, у тому числі порушити Конституцію України.

Здавши національні економічні інтереси та підірвавши систему національної безпеки, Віктор Янукович вирішив остаточно деукраїнізувати гуманітарну сферу. Його заяви в Страсбурзі про те, що Голодомор не можна вважати геноцидом українського народу, є не просто приниженням національної гідності, а глумлінням над пам’яттю мільйонів українців, злочинно знищених радянською владою шляхом штучного голоду.

До цих антиукраїнських кроків додався тотальний наступ на свободу слова, відновлення цензури в засобах масової інформації, у тому числі державних, тиск на незалежну думку, порушення права на працю та звільнення із займаних посад у державній владі чесних, патріотично налаштованих громадян.

Влада чинить брутальний тиск на опозиційних політиків: поновлює надумані звинувачення проти Юлії Тимошенко, безпідставно затримує голову Тернопільської обласної ради Олексія Кайду, порушує кримінальні справи щодо народних депутатів-опозиціонерів Андрія Парубія та Юрія Гримчака, переслідує учасників протестних акцій.

Ратифікація "харківських угод" у Верховній Раді України 27 квітня цього року яскраво продемонструвала, хто з парламентарів справді є прихильником ідей національного суверенітету, демократії, а хто – слухняним виконавцем волі Кремля.

Свою приналежність до останніх виразно засвідчив і голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль. Усупереч вимогам чинного законодавства України, що не допускає суміщення посади народного депутата з посадами у виконавчій владі, Василь Горбаль особисто взяв участь у голосуванні 27 квітня цього року. Цими діями він також категорично виступив проти думки мешканців Львівщини і позиції більшості депутатів обласної ради, задекларованої на XLVIII позачерговій сесії 23 квітня цього року.

Усвідомлюючи необхідність збереження розвитку України як суверенної, демократичної та європейської держави, ми, депутати Львівської обласної ради, заявляємо про свою категоричну незгоду з політикою Президента Віктора Януковича, парламентської більшості та уряду.

Ми вважаємо, що такі дії Президента, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України є черговою спробою повернути нас до радянсько-російського простору.

Ми підтримуємо ініціативу усунення Януковича з поста Президента України шляхом імпічменту за вчинення державної зради і вимагаємо негайного розпуску парламенту та оголошення нових виборів.

Звертаємо увагу, що Василь Горбаль, як народний депутат Верховної Ради України від Партії регіонів, підтримував усі антиукраїнські голосування в Парламенті, у тому числі особисто ініціював відставку міністра освіти і науки України Івана Вакарчука. Василь Горбаль продемонстрував зневажливе ставлення до депутатського корпусу Львівської обласної ради – 23 квітня покинув пленарне засідання XLVIII позачерговій сесії та виїхав до Києва для участі в роботі з’їзду Партії регіонів. 27 квітня, як депутат Верховної Ради України, усупереч вимогам чинного законодавства і позиції обласної ради, проголосував за ратифікацію Угоди про продовження перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Василь Горбаль неприпустимо довго зволікає із формуванням нового складу керівництва Львівської обласної державної адміністрації, що негативно впливає на практичні показники роботи.

Тому ми, депутати Львівської обласної ради, декларуючи свою політичну позицію, засуджуємо дії Президента України Віктора Януковича, антиконституційної більшості у Верховній Раді України, Уряду Миколи Азарова та висловлюємо недовіру голові Львівської обласної державної адміністрації Василю Горбалю.

Незважаючи на жодні виклики, ми заявляємо про спільність нашої політичної позиції та наголошуємо, що Львівська обласна рада була й залишається оплотом українськості та демократії, відповідальною владною інституцією, яка не допустить приниження честі та гідності співвітчизників, утисків конституційних прав громадян України, знущання над нашими національними інтересами та історичною пам’яттю.


Прийнято на L сесії

Львівської обласної ради

V демократичного скликання

18 травня 2010 рокуСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації