Поиск по базе сайта:
Рішення №114 від 28 квітня 2011 року Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни icon

Рішення №114 від 28 квітня 2011 року Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни
Скачати 45.38 Kb.
НазваРішення №114 від 28 квітня 2011 року Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни
Дата конвертації31.07.2014
Розмір45.38 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

V сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 114

від 28 квітня 2011 року
Про недопустимість використання радянської окупаційної символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни
Відповідно до статті 20 Конституції України, частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Львівської обласної ради V демократичного скликання від 25.05.2010 р. № 1232 "Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни", Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися до Президента України В. Януковича з вимогою:

- застосування права вето щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року (текст звернення додається);

- створити комісію для вивчення злочинів тоталітарного комуністичного режиму в Україні.

2. Засудити дії Верховної Ради України, яка ухваленням вищезазначеного Закону поступається національними інтересами України, відбілює тоталітарний комуністичний режим, розколює український народ.

3. Органам місцевого самоврядування, державної влади, підприємствам, установам та організаціям рекомендувати під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни або Дня Перемоги не використовувати копії Прапора Перемоги, будь-яку іншу радянсько-комуністичну чи нацистську символіку, які є наругою над пам’яттю жертв московсько-більшовицького та німецько-нацистських режимів.

4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування ініціювати проведення позачергових сесій місцевих рад з метою надання оцінки Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)".

5. Рекомендувати Львівській обласній державній адміністрації (М. Цимбалюк) у рамках відзначення 8 – 9 травня на території Львівської області Днів пам’яті жертв Другої світової війни провести поминальні й скорботні заходи для вшанування українців, які стали жертвами радянсько-комуністичного і німецько-нацистського режимів, а також провести заходи з висвітлення повної та об’єктивної історії збройного національно-визвольного руху українців у 40 – 50-их роках ХХ століття.

6. Звернутися до ієрархів та священнослужителів Церков усіх конфесій Львівської області з проханням відслужити 8 та 9 травня молебні за українців та всіх загиблих у боях за незалежність України під час Другої світової війни або стали жертвами радянсько-комуністичного і німецько-нацистського режимів.

7. Рекомендувати міському голові м. Львова А. Садовому звернутися до суду щодо заборони проведення масових заходів та можливих провокацій 9 травня з використанням червоних прапорів.

8. Засудити можливий приїзд 9 травня до м. Львова представників проросійських екстремістських організацій, а також звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної Прокуратури України з вимогою не допустити провокацій, зупинити виступи антиукраїнських сил і притягнути їх до кримінальної відповідальності.

9. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради (М. Блавацький).

^
Голова обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ

Президентові України

В.Ф.ЯНУКОВИЧУ
ЗВЕРНЕННЯ
щодо ветування Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)"
Львівська обласна рада висловлює обурення з приводу прийняття Верховною Радою України 21 квітня цього року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", який містить вимоги щодо використання офіційними державними установами червоних прапорів, та вважає новоприйнятий закон аморальним, незаконним і неконституційним.

Червоні прапори нерозривно пов’язані із масовим насильством, державним терором і комуністичним геноцидом.

Піднімати такі прапори – означає схвалювати злочини проти людяності, солідаризуватися з масовими вбивцями, виправдовувати геноцид.

Піднімати червоні прапори – означає зухвало глумитися над пам’яттю мільйонів людей, які були замучені більшовицькими катами, вивезені, розстріляні, заморені голодом або кинуті до концтаборів.

Піднімати червоні прапори – означає знущатися над пам’яттю 100 мільйонів жертв, яких знищив світовий комунізм у ХХ столітті.

Своїм нечуваним за зухвалістю і цинізмом рішенням Верховна Рада України протиставила себе не лише українській нації, яка найбільше постраждала від комуністичного тоталітаризму, але і світовій громадськості. Після цього рішення кров жертв Биківні, Дем’янового Лазу, Саліни та Катині – і на руках народних депутатів України. Цим блюзнірським рішенням народні обранці розстріляли мертвих співвітчизників ще раз.

Рішення Верховної Ради України суперечить чинному законодавству держави. Відповідно до статті 20 Конституції України та статті 23 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно Державний Прапор України є офіційним Прапором, який повинен використовуватися на будівлях усіх органів влади та місцевого самоврядування.

Зважаючи на це, Львівська обласна рада звертається до Вас із вимогою застосувати право вето щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року.

В України є лише один-єдиний прапор Перемоги – державний синьо-жовтий стяг.

Вимагаємо висловити недовіру нелегітимній Верховній Раді України, яка ухваленням вищезазначеного Закону та іншими своїми рішеннями поступається національними інтересами України, відбілює тоталітарний комуністичний режим, розколює український народ.
Прийнято на VI позачерговій сесії

Львівської обласної ради VI скликання

28 квітня 2011 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації