Поиск по базе сайта:
Рішення №959 від 09 липня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України \"Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні\" icon

Рішення №959 від 09 липня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні"
Скачати 36.64 Kb.
НазваРішення №959 від 09 липня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні"
Дата конвертації29.07.2014
Розмір36.64 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХХХІХ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 959

від 09 липня 2009 року
Про звернення щодо внесення змін

до Закону України "Про реабілітацію жертв

політичних репресій на Україні"

Розглянувши звернення депутатів обласної ради та відповідно до ч. 2

ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Прийняти звернення до голови Верховної Ради України та голів депутатських фракцій у Верховній Раді України щодо внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, материнства та соціального захисту (О.Лемішко) та обласну комісію з питань поновлення прав реабілітованих (Л.Козак).


Голова обласної ради Мирослав Сеник

Голові Верховної Ради України

п. В.М. Литвину

Голові депутатської фракції

"Партії регіонів"

п. В.Ф. Януковичу

Голові депутатської фракції

"Блок Юлії Тимошенко"

п. І.Г. Кириленкові

Голові депутатської фракції

Блоку "Наша Україна - Народна самооборона"

п. М.В. Мартиненкові

Голові депутатської фракції

"Блоку Литвина"

п. І.Ф. Шарову

Голові депутатської фракції

Комуністичної партії України

п. П.М. Симоненкові
ЗВЕРНЕННЯ
Беручи до уваги численні звернення громадян області, реабілітованих відповідно до статей 1 і 3 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", та їх громадських організацій щодо неадекватності державної підтримки саме цієї категорії українських громадян, Львівська обласна рада в черговий раз звертається до Вас з клопотанням щодо привернення уваги до рівня соціального захисту реабілітованих громадян.

Адже від часу ухвалення цього Закону 17 квітня 1991 року (ще в умовах УРСР) і досі (на вісімнадцятому році незалежності України) реабілітовані особи є найбільш незахищеною категорією громадян у нашій державі.

За цим Законом окремі пільги мають лише громадяни, реабілітовані за статтею 1 (політв’язні). Реабілітованим за статтею 3 (депортованим), які змушені були залишити свої оселі та все набуте майно і впродовж 8-10 років майже задарма, головно на неозорих просторах Сибіру, піднімати економіку радянської імперії, правонаступниця якої й досі користає з результатів каторжної праці мільйонів рук наших співвітчизників, - отже, таким реабілітованим згаданий Закон взагалі жодних пільг не передбачає.

Компенсація реабілітованим за конфісковане під час репресій майно, згідно з чинним законодавством, коливається в межах 15 - 80 мінімальних заробітних плат. При цьому, сума до виплати мала б обчислюватися виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час розгляду заяви чи на момент ухвалення рішення комісією з питань поновлення прав реабілітованих. Наприклад, якщо б такі виплати провадились у поточному році, то ці суми мали б лежати в межах 9075 - 48400 грн, фактично ж вони коливаються від 112,5 до 600 грн (відповідно до чинної на сьогодні постанови Кабінету Міністрів України № 429 від 18.04.96 р. "Про порядок розрахунків з реабілітованими громадянами").

Відсутність пільг для реабілітованих громадян, засуджених та депортованих з політичних мотивів у 1940-1950 роках у Сибір та інші віддалені краї колишнього СРСР, небажання попередніх урядів збільшити розміри відшкодувань за роки ув’язнення, вислання на спецпоселення, за конфісковане майно; зволікання парламенту України з ухваленням нової редакції Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні", проекти якого роками лежать у Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, фактичне невиконання урядом Указу Президента України № 1088/2005 від 11.07.05 р. "Про заходи щодо посилення державної підтримки колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх громадських організацій" - все це спричинює обґрунтовані скарги реабілітованих громадян до місцевих і центральних органів влади. Їм важко зрозуміти: чому більшість громадян пенсійного віку користуються пільгами учасників війни, дітей війни, а вони - незаконно позбавлені Батьківщини, волі, майна, здоров’я, інших людських благ, в голоді і холоді багато років працювали на каторжних роботах колишньої імперії - залишилися поза увагою найвищих органів законодавчої і виконавчої влади України.

Враховуючи викладене, Львівська обласна рада вкотре наполягає на прискоренні ухвалення нової редакції закону про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні та гарантії їх соціального захисту, зокрема тих законопроектів, які підготовлені народними депутатами М.Г. Кульчинським ("Про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" /щодо вдосконалення законодавства у сфері відшкодування матеріальної шкоди реабілітованим громадянам/" № 2677 від 08.09.2008 р.) та Ю.В. Гнаткевичем ("Про реабілітацію жертв політичних репресій та державну допомогу реабілітованим" № 3656 від 26.01.2009 р.).
Прийнято на ХХХІХ сесії

Львівської обласної ради

V демократичного скликання

9 липня 2009 року

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації