Поиск по базе сайта:
Рішення №1136 від 22 грудня 2009 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо оголошення 2010 року Роком ветеранів Другої світової війни icon

Рішення №1136 від 22 грудня 2009 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо оголошення 2010 року Роком ветеранів Другої світової війни
Скачати 32.69 Kb.
НазваРішення №1136 від 22 грудня 2009 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо оголошення 2010 року Роком ветеранів Другої світової війни
Дата конвертації29.07.2014
Розмір32.69 Kb.
ТипРішення

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХLIІІ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 1136

від 22 грудня 2009 року


Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо оголошення 2010 року Роком ветеранів Другої світової війни


Підтримуючи рішення Севастопольської міської ради від 10.11.2009 р. № 8314 "Про Звернення депутатів Севастопольської міської Ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про оголошення 2010 року Роком ветеранів Великої вітчизняної війни", відповідно до ч.2 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:


  1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з пропозицією оголосити 2010 рік Роком ветеранів Другої світової війни (додається).

  2. Скерувати дане звернення у Верховну Раду Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські ради до відома.

  3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови Львівської обласної ради П. Колодія.Голова обласної ради Мирослав Сеник
Звернення

Львівської обласної ради

до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

про оголошення 2010 року Роком ветеранів Другої світової війни
У 2010 році Україна відзначає 65-у річницю завершення Другої світової війни.

Українці ще 13 березня 1938 року, до офіційної дати початку Другої світової війни, стали до лав боротьби з агресією в Європі, захищаючи незалежність Карпатської України в лавах Карпатської Січі, з честю давали відсіч вермахту з 1 вересня 1939 року, перебуваючи в лавах Війська Польського, з 3 вересня 1939 року – ще в лавах військ Британської співдружності та з 22 червня 1941 року – в лавах РСЧА СРСР, а з 7 грудня 1941 року – в лавах збройних сил США.

14 жовтня 1942 року в окупованій Україні постала власна національна збройна сила – Українська повстанська армія, яка протягом багатьох років, будучи позбавленою будь-якої підтримки ззовні, спираючись лише на український народ, один на один вела боротьбу з німецькими, московськими, угорськими та румунськими окупаційними військами, виборюючи незалежність України!

Україна в роки війни була епіцентром воєнних дій. Саме тут були зосереджені головні сили вермахту та червоної армії. Україна стала ареною великомасштабних операцій 1941–1944 років, що остаточно вирішили долю всієї війни.

Сьогодні учасників Другої світової війни, які залишилися в живих, стає все менше. Ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо, що заходи щодо відзначення 65-ої річниці закінчення Другої світової війни повинні носити загальнодержавний характер. Адже це – найстрашніший збройний конфлікт в історії людства, який забрав життя від 5 до 10 мільйонів українців, а 2,3 мільйонів українців було вивезено для примусової праці до Німеччини, цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, унаслідок чого безпритульними залишилися близько 10 мільйонів чоловік, повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств, а загальні збитки економіки України у війні сягнули 40 %.

Водночас депутати Львівської обласної ради наголошують, що для українців Друга світова війна не завершилася в 1945 році, бо до 1961 року боролася славна УПА.

Враховуючи думку ветеранів, важливість майбутньої дати для України, необхідність вшанування українців, які воювали в різних збройних формуваннях, з метою поліпшення соціального захисту й життєзабезпечення ветеранів війни, Львівська обласна рада звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з пропозицією:

1. Оголосити в Україні 2010 рік Роком ветеранів Другої світової війни та 2 вересня – у день завершення Другої світової війни – провести поминальні заходи за участю Владик усіх конфесій.

2. Визнати учасників бойових дій УПА воюючою стороною в Другій світовій війні.

3. Передбачити в Державному бюджеті України статтю витрат на проведення заходів, пов'язаних із пам'ятними подіями Другої світової війни й поліпшенням соціального захисту, життєзабезпечення ветеранів Другої світової війни.

Львівська обласна рада звертається також до депутатів інших регіонів України з пропозицією підтримати звернення до керівництва країни й прийняти подібні документи на своїх пленарних засіданнях, щоб 2010 рік став Роком ветеранів Другої світової війни.
Прийнято на ХLIІІ сесії

Львівської обласної ради

V демократичного скликання

22 грудня 2009 рокуСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації