Поиск по базе сайта:
Рішення №389 від 31 жовтня 2007 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України icon

Рішення №389 від 31 жовтня 2007 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України
Скачати 20.66 Kb.
НазваРішення №389 від 31 жовтня 2007 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України
Дата конвертації28.07.2014
Розмір20.66 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХVІ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 389

від 31 жовтня 2007 року

Про звернення до Президента України щодо присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України

Відповідно до ч. 2 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти звернення до Президента України щодо присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України (звернення додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.


Голова обласної ради Мирослав Сеник

^ Президентові України

п. В.Ющенку


ЗВЕРНЕННЯ

Українська спільнота, борці за права людини багатьох країн планети недавно відзначили столітній ювілей видатного сина українського народу, правозахисника, дисидента, бойового генерала та науковця П.Григоренка. З іменем легендарного генерала пов’язана принципова боротьба з радянським тоталітарним режимом, зародження і поширення самовидавного руху, політичних акцій, спрямованих на підтримку законних вимог кримських татар щодо повернення на історичну батьківщину.

П.Григоренко був одним із фундаторів Московської, а згодом Української Гельсінської груп, ініціював створення робочої комісії з розслідування використання психіатрії з політичною метою.

Керівники радянської каральної системи, звичайно, не могли пробачити такої активності всесвітньовідомому бунтівнику-генералу, проте так і не наважились фізично знищити його. Антинародному режиму боротись з цим дисидентом виявилося не під силу. Ні арешти, ні примусове лікування в спецлікарнях, ні позбавлення статусу депутата, а пізніше й громадянства не похитнули морального авторитету Правозахисника планетарного масштабу.

Генерал П.Григоренко завжди асоціювався у свідомості сучасників як витязь, який кинув виклик нелюдській системі і повстав проти тоталітарного режиму та його людиноненависницьких керманичів.

Сьогодні, з висоти пройдених років, немає сумніву, що завдяки жертовній боротьбі П.Григоренка та інших дисидентів була підготовлена нова генерація українських патріотів, які зуміли довершити справу відродження української державності.

У ці дні, згідно з Вашим указом, пане Президенте, в Україні відбуваються заходи із вшанування пам’яті видатного українського правозахисника. У зв’язку з цим ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо своїм обов’язком звернутися до Вас, глави держави, із клопотанням про присвоєння генералові Петрові Григоренку звання Героя України, що буде виявом справжнього поцінування подвижницької діяльності нескореного Борця за права та свободи людини.

Прийнято на XVІ сесії

Львівської обласної ради

31 жовтня 2007 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації