Поиск по базе сайта:
Рішення №409 від 04 грудня 2007 року Про порядок та умови використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками icon

Рішення №409 від 04 грудня 2007 року Про порядок та умови використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками
Скачати 279.6 Kb.
НазваРішення №409 від 04 грудня 2007 року Про порядок та умови використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками
Дата конвертації28.07.2014
Розмір279.6 Kb.
ТипРішення

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХVІІ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 409

від 04 грудня 2007 року
Про порядок та умови використання

лісових ресурсів місцевого значення

та користування земельними ділянками

лісового фонду
Цей Порядок та умови встановлюються на підставі ст. 15, 38, 40, Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст. 18, 67, 72-74, 77 Лісового кодексу України, ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 91 Бюджетного кодексу України, Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб”, п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.97 р. №44 "Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю", п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.98 р. №1012, "Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду", розпорядження голови Львівської ОДА від 05.09.07р. №927 "Про затвердження нормативів плати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення", висновку постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації.

З метою посилення державного контролю в галузі охорони, збереження, раціонального використання лісових ресурсів, відтворення лісів, невиснажливого здійснення побічних лісових користувань, забезпечення відтворення відновлювальних природних ресурсів, повного надходження коштів від збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду до місцевих бюджетів Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:

1. Установити, що:

1.1. Заготівля суб’єктами підприємницької діяльності лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів, у тому числі на спеціально створених для цього насадженнях, включаючи закупівлю у населення для потреб виробничої та комерційної діяльності, здійснюється у порядку спеціального використання.

До побічних лісових користувань належать: заготівля дикорослих плодів, ягід, грибів, горіхів, лікарських рослин, лікарсько-технічної сировини, очерету, лісової підстилки та інше.

До другорядних лісових матеріалів належать: живиця, пні, луб та кора, деревна зелень, деревні соки та інше.

Спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів – це діяльність, пов’язана із збиранням, купівлею (у тому числі у населення), транспортуванням, зберіганням та реалізацією юридичними та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності дикорослих плодів, ягід, грибів, горіхів, лікарських рослин та іншого.

Земельні ділянки лісового фонду для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та для проведення науково-дослідних робіт надаються юридичним та фізичним особам в довгострокове тимчасове користування. Довгострокове тимчасове користування лісами – строкове платне використання лісових ділянок, засноване на договорі між постійним лісокористувачем (власником лісів) та зацікавленими юридичними і фізичними особами.

1.2. Спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів та користуванні лісовими ділянками юридичними і фізичними особами проводиться згідно із затвердженим Порядком (додатки 1, 2).

1.3. Збір, заготівля (у тому числі закупівля у населення) лісових ресурсів проводиться лише в межах обсягів, вказаних у наданих постійними лісокористувачами дозволах на спеціальне використання лісових ресурсів.

1.4. Плата за довгострокове тимчасове користування землями лісового фонду здійснюється у відповідності до Методики розрахунку розміру щорічної плати за довгострокове тимчасове користування землями лісового фонду (додаток 3).

1.5 Затвердити Методику розрахунку розміру щорічної плати за довгострокове тимчасове користування землями лісового фонду (додаток 3) та форму Договору на довгострокове тимчасове користування лісами (додаток 4).

2. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів зараховується в розмірі 100 відсотків до місцевих бюджетів за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду в порядку, визначеному чинним законодавством.

3. Органам місцевого самоврядування:

3.1. Передбачити у видатковій частині бюджету спрямування 50 відсотків коштів, що надходять за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення, протягом одного місяця з дня їх сплати, лісогосподарським підприємствам на фінансування Програми "Розвитку лісового господарства Львівщини до 2015року" для виконання робіт з лісорозведення та відтворення лісів, проведення лісогосподарських заходів і утримання лісів в належному санітарному стані.

3.2. Визначити відповідальних осіб з контролю за заготівлею лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів та виділенні земель у довгострокове тимчасове користування; забезпечити виконання цього рішення.

4. Контроль за дотриманням вимог встановленого Порядку покласти на лісову охорону, податкові, природоохоронні та правоохоронні органи.

5. Повноваження щодо відстеження результативності регуляторного впливу цього рішення делегувати розробнику – Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

6. Рішення оприлюднити на сайті Львівської обласної ради.

7. Визнати таким, що втратило чинність, рішення обласної ради від 27.06.00р. №334 "Про врегулювання питань, пов’язаних із передачею в оренду земельних ділянок лісового фонду площею до 5 га та внесення доповнень до рішення обласної ради від 08.02.00р. №249".

8. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, природних ресурсів та рекреації (М. Коваль).

Голова обласної ради Мирослав Сеник
Додаток 1

до рішення обласної ради

від 04 грудня 2007 року

409


^ ПОРЯДОК ТА УМОВИ

спеціального використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів

та організації справляння нормативного збору за їх заготівлю

1. Збір, заготівля (у тому числі закупівля у населення) з метою подальшого продажу дикорослих плодів, ягід, горіхів, грибів, лікарсько-технічної сировини та іншого або продуктів їх переробки в порядку спеціального використання проводиться на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами або власниками лісів області.

2. Територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства на основі матеріалів лісовпорядкування та інших матеріалів приймає обґрунтоване рішення щодо обсягів можливої заготівлі лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів на території області, погоджує з територіальним органом центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та щорічно до 1 березня подає в орган виконавчої влади проект рішення про затвердження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів на території області на поточний рік.

3. Суб’єкт підприємницької діяльності (далі - СПД) щорічно до 1 лютого подає в територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства замовлення для виділення лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань та заготівлі другорядних лісових матеріалів на поточний рік.

4. Територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства, відповідно до узгоджених з територіальним органом центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та затверджених обласним органом виконавчої влади лімітів, розподіляє їх між СПД у розрізі постійних лісокористувачів або власників лісів та видає СПД, які отримали ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів, зареєстровану заявку на отримання лісового квитка у 2-х примірниках із зазначенням виділених лімітів на кожне лісове господарство за порядковим номером.

6. СПД звертаються із заявкою на отримання лісового квитка у вказане в ній лісове господарство, де вона реєструється.

7. СПД (тимчасовий лісокористувач), який перебуває на податковому обліку в іншій державній податковій інспекції, зобов’язаний стати на облік як платник окремого виду податку в державній податковій інспекції за місцем заготівлі лісових ресурсів, відповідно до Інструкції „Про порядок обліку платників податків”, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98р. за № 80 і зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.03.98р. за № 172/26/12, та погодити у відповідних органах місцевого самоврядування розташування пункту прийому заготовленої сировини від населення. Згідно із зазначеними у заявці на отримання лісового квитка лімітами, СПД (тимчасовий лісокористувач) сплачує збір повністю за весь замовлений ліміт до бюджетів сільських і селищних рад (окремо за кожний вид сировини) за місцем адміністративного розташування лісових ділянок.

8. Після сплати збору за спеціальне використання лісових ресурсів, СПД подають в лісове господарство документ про його сплату до бюджету сільських (селищних) рад. Лісове господарство перевіряє повноту сплати збору і завіряє заявку на отримання лісового квитка печаткою та підписом уповноваженої особи. Один примірник заявки залишається в постійного лісокористувача, другий примірник засвідченої заявки СПД особисто подає до відповідних органів виконавчої влади при проведенні експортних операцій.

9. Спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється на лісових ділянках, які виділяються для цієї мети, без вилучення земельних ділянок у постійних лісокористувачів або власників лісів. Тимчасовий користувач (СПД) не має права передавати лісові ділянки в тимчасове користування іншим особам. На виділених лісових ділянках можуть використовуватись лише ті лісові ресурси і лише у кількості, у терміни і для цілей, що передбачені спеціальним дозволом.

Спеціальний дозвіл (лісовий квиток) видається постійними лісокористувачами або власниками лісів згідно із ст.69 Лісового Кодексу України на заготівлю лісових ресурсів за видами сировини у відповідності із заявкою на отримання лісового квитка, лише після: реєстрації СПД за місцем заготівлі як платника окремого виду податку; реєстрації в сільських радах заготівельних пунктів; подання підтверджувальних документів про сплату податку з доходів фізичних осіб за попередній рік.

10. На кожному пункті заготівлі лісових ресурсів (дикорослих плодів і ягід, грибів тощо) заготівельники зобов’язані вести закупівельні відомості, в яких зазначається порядковий номер; прізвище, ім’я та по батькові здавача; його ідентифікаційний код; кількість закупленої сировини; ціна одиниці продукції; сума, нарахована за здану сировину; утримана сума податку з доходів фізичних осіб; сума до видачі здавачеві продукції та його підпис Заготівельника також ведуть Журнал обліку заготівлі лісових ресурсів від здійснення побічних лісових користувань, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою і підписом уповноваженої особи податкового органу за місцем реєстрації платника окремих податків.

За відсутність податкового обліку або ведення його з порушенням встановленого порядку, а саме: неведення закупівельних відомостей або ведення з порушенням встановленої форми, суб’єкти підприємницької діяльності притягуються до відповідальності відповідно до вимог чинного законодавства.

11. Відповідальні особи за заготівлю лісових ресурсів, призначені органами місцевого самоврядування, систематично здійснюють контроль за ходом заготівлі на кожному заготівельному пункті, про що в Журналі робиться запис. Також відповідний запис про проведену перевірку робиться працівниками контролюючих органів відповідно до їх повноважень. Відповідальні особи надають робочим групам з організації контролю за заготівлею лісових ресурсів, створених при райдержадміністраціях, інформацію про проведені перевірки.

12. Порядок обчислення збору за спеціальне використання лісових ресурсів здійснюється відповідно до „Інструкції про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду”, затвердженої спільним наказом Державного комітету лісового господарства України, Державної податкової адміністрації України від 15.10.99р. за №91/24/129/236/565, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 15.11.99р. за № 785/4078 (далі - Інструкція), із врахуванням положень діючого Лісового кодексу України. Платники вносять в бюджет всю нараховану суму за виділений ліміт до отримання лісового квитка.

13. У разі, якщо суб’єкт підприємницької діяльності відповідно до Указу Президента України від 28.06.99р. № 746/99 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”, не є платником збору за спеціальне використання лісових ресурсів, то сплачує вказаний збір наступний господарюючий суб’єкт - платник збору, який придбає цю сировину .

14. СПД (тимчасові лісокористувачі), відповідно до Закону України від 21.12.00р. № 2181-III „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, подають до органів державної податкової служби, за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду, розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

15. СПД, відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб”, при закупівлі лісових ресурсів у громадян утримують податок з доходів фізичних осіб та перераховують його в бюджет протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати, згідно з підпунктом 8.1.4 пункту 8.1 статті 8 зазначеного Закону, з обов’язковим відображенням нарахованих, утриманих та перерахованих сум доходів та сум податку з доходів фізичних осіб у податковому розрахунку форми 1-ДФ, який подається щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, до органів державної податкової служби за місцем реєстрації в податковому органі.

16. За заготівлю лісових ресурсів від побічних лісових користувань та другорядних лісових матеріалів суб’єктами господарювання без спеціального дозволу лісова охорона, податкові, природоохоронні та правоохоронні органи застосовують штрафні санкції до вказаних суб’єктів, відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 05.12.96р. №1464 „Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісовому господарству” та від 23.05.07р. №761 „Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів”.

17. За неподання (несвоєчасне подання) розрахунків збору за спеціальне використання лісових ресурсів, несплату або порушення термінів сплати збору, до СПД застосовуються штрафні санкції та пеня згідно з чинним законодавством.

18. Постійні лісокористувачі або власники лісів, що видають дозволи, до 1 числа кожного місяця поточного року направляють органам державної податкової служби довідку про перелік суб’єктів господарювання, яким видані лісові квитки. У разі видачі дозволів на спеціальне використання лісових ресурсів після 1 числа, дані подаються в 10-денний термін після видачі лісового квитка.

20. Збір громадянами дикорослих трав’янистих рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів та інших плодів для власного споживання у лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно в межах встановлених максимальних норм безоплатного збору лісових ресурсів.
^ В.о. керуючого справами Тетяна Салаба


Додаток 2

до рішення обласної ради

від 04 грудня 2007 року

409


Порядок ТА Умови

передачі земельних ділянок лісового фонду в довгострокове тимчасове користування
Відповідно до ст. 18, 30-33 Лісового кодексу України, довгострокове тимчасове користування лісовими ділянками для потреб, не пов’язаних із веденням лісового господарства, здійснюється без вилучення земельних ділянок у постійних лісокористувачів (власників лісів), на підставі рішення органів державної влади або органів місцевого самоврядування згідно із наданими повноваженнями та договором про строкове платне використання лісових ділянок. Цей порядок визначає єдині правила надання земель лісового фонду в довгострокове тимчасове користування, що перебувають в державній, комунальній та приватній власності.

Виділення земель лісового фонду в довгострокове тимчасове користування проводиться у відповідності із чинним лісовим та земельним законодавством, що передбачає такий порядок їх надання юридичним і фізичним особам:

 1. Надання земельних ділянок лісового фонду здійснюється на підставі рішення органів державної влади (місцевого самоврядування) відповідно до їх компетенції та договору з лісокористувачем про строкове платне використання лісових ділянок.

 2. Юридичні або фізичні особи, зацікавлені в одержанні земельної ділянки лісового фонду в довгострокове тимчасове користування із земель державної або комунальної власності, звертаються з відповідним клопотанням до постійних лісокористувачів (власників лісів), в якому зазначається мета і термін використання лісової ділянки, її розмір, місце розташування, таксаційна характеристика.

 3. Постійний лісокористувач (власник лісів) розглядає клопотання у місячний термін та приймає рішення з приводу виділення лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування і направляє матеріали для розгляду в територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства.

 4. Територіальний орган центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства на підставі клопотання юридичної або фізичної особи та висновку постійного лісокористувача (власника лісів) у місячний термін приймає рішення з приводу виділення лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування.

 5. Органи державної влади або органи місцевого самоврядування на основі висновків постійного лісокористувача (власника лісів) і територіального органу центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства приймають рішення відповідно до наданих повноважень.

 6. Згідно із рішенням органів державної влади (місцевого самоврядування) між лісокористувачем та зацікавленою особою укладається договір про виділення земельної ділянки лісового фонду в тимчасове довгострокове користування, в якому зазначається мета, термін та умови взаємного використання, порядок внесення плати за користування лісовою ділянкою (форма договору додається).

 7. Договір підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування і територіальному органі центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства.

8. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Галсільліс" щорічно до 1 лютого надають інформацію постійній комісії обласної ради з питань екології, природних ресурсів та рекреації про надання земельних ділянок лісового фонду юридичним і фізичним особам за звітний рік.


^ В.о. керуючого справами Тетяна Салаба

Додаток 3

до рішення обласної ради

від 04 грудня 2007 року

409


Методика

розрахунку розміру щорічної плати за довгострокове тимчасове користування

землями лісового фонду
1. Розмір плати за довгострокове тимчасове користування землями лісового фонду, що перебувають у постійному користуванні лісогосподарських підприємств (власників лісів), у Львівській області, визначаються за формулою:
РП = ВВп * ∑Бо * Кв, де

РП – розмір плати за тимчасове користування землями лісового фонду;

ВВп – втрата вигоди підприємства від невикористання лісової площі за призначенням, визначається як добуток обсягу заготівлі ліквідної деревини з 1 гектара на вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини (розраховуються незалежно від вкриття лісової площі рослинністю);

Бо – бальна оцінка ділянки лісу;

Кв – коефіцієнт вагомості показника.
2. Бальна оцінка ділянки лісу (Бо) та коефіцієнт вагомості показників (Кв), що подаються у даному розрахунку, розраховуються у відповідності до таблиці 1.
Таблиця 1
з/п

Показник

Бальна

оцінка

Коефіцієнт вагомості

показника

1

2

3

4

1

Віддаленість від автомобільних шляхів:
0,131
1. до 100 м

6,02. 101 – 500 м

3,03. понад 500 м

1,0
2

Вікова група лісів:
0,119
1. пристигаючі

4,02. середньовікові

3,03. молодняки

1,0
3

Породний склад деревостану:
0,114
1. змішаний шпильково - листяний

1,82. шпильковий

1,63. твердолистяний

1,44. м’яколистяний

1,0
4

Віддаленість від населеного пункту:
1,109
1. до 500 м

3,02. 501 – 2000 м

2,03. понад 2000 м

1,0
5

Повнота насаджень:
0,101
1. середньоповнотні (0,6-0,7)

2,02. високоповнотні (0,8-1,0)

1,6
1

2

3

4
3. низькоповнотні (0,4-0,5)

1,34. рідколісся (0,3 і менше)

1,0
6

Наявність водоймищ:
0,096
1. озеро, ставок, річка

1,52. струмок

1,23. водоймища відсутні

1,0
7

Клас бонітету насаджень:
0,092
1. І клас і вище

2,02. ІІ – ІІІ клас

1,53. ІV і нижче

1,0
8

Група і категорія захисності лісів:
0,090
1. санітарно-гігієнічні та оздоровчі ліси І групи

1,52. інші ліси І групи

1,23. ліси ІІ групи

1,0
9

Характер рельєфу:
0,076
1. рівнинний

1,22. яри, пересічена місцевість, гори

1,0
10

Чисельність жителів найближчого населеного пункту:
0,072
1. понад 2000 осіб

1,42. 501-2000 осіб

1,23. до 500 осіб

1,0

3. Розмір річної плати визначається шляхом множення показника (РП) на площу конкретної ділянки.

4. Розмір плати за кожен наступний рік визначається шляхом коригування визначеної суми за попередній рік на річний індекс інфляції.

^ В.о. керуючого справами Тетяна Салаба

Додаток 4

до рішення обласної ради

від 04 грудня 2007 року

409


Д О Г О В І Р

на право довгострокового тимчасового користування лісами
________________________________________ "___" ___________ 20__ р.

(місце укладення)

Постійний лісокористувач, власник лісів (уповноважена ним особа) _________________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,

__________________________________________________ з одного боку та

назва юридичної особи)

тимчасовий лісокористувач __________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, назва юридичної особи)

___________________________________________ з другого боку на підставі рішення № ____ від ______________ 20___ р.__________

__________________________________________________________________

(назва органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування)

______________________________________________________ уклали цей договір про нижченаведене:
^ Предмет договору
1. Постійний лісокористувач (власник лісів) виділяє, а тимчасовий лісокористувач приймає в строкове платне користування лісову ділянку для __________________________________________________

(вид спеціального використання лісових ресурсів)
^ Об'єкт тимчасового користування лісами
2. У тимчасове користування виділяється лісова ділянка загальною площею __________, яка розташована :

лісництво ___________________________________________________________

квартал _____________________________________________________________

виділ _______________________________________________________________

площа _______________________________________________________________

категорія захисності ___________________________________________________

склад насадження ______________________________________________________

група віку _____________________________________________________________

бонітет ________________________________________________________________

тип лісорослинних умов __________________________________________________

повнота ________________________________________________________________

загальний запас деревини на ділянці, тис.куб. м __________________________

Картосхема лісової ділянки (додається).

3. Лісова ділянка передається в тимчасове користування разом з __________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)

__________________________________________________________________

4. Лісова ділянка, яка передається в тимчасове користування, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню _____

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

5. Інші особливості об'єкта тимчасового користування, які можуть вплинути на його використання _____________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________
^ Строк дії договору
6. Договір укладено на ______ років. Після закінчення строку договору тимчасовий лісокористувач має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому випадку тимчасовий лісокористувач повинен не пізніше ніж за ____________ днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово постійного користувача, власника лісів про намір продовжити його дію.
^ Плата за довгострокове тимчасове користування лісами
7. Плата за довгострокове тимчасове користування лісами вноситься тимчасовим лісокористувачем на рахунок постійного лісокористувача (власника лісів) у розмірі:

__________________________________________________________________

(розмір плати із зазначенням способів внесення)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

8. Обчислення розміру плати здійснюється з урахуванням (без урахування) індексів інфляції.

(непотрібне закреслити)

9. Плата вноситься у такі строки ___________________

10. Розмір плати переглядається щорічно, якщо:

 • змінюються умови господарювання, передбачені договором;

 • змінюються ціни, тарифи, у тому числі внаслідок інфляції;

 • погіршується стан лісової ділянки не з вини тимчасового лісокористувача, що підтверджено документами;

 • в інших випадках, передбачених законом.

11. При невнесенні плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі ___________ несплаченої суми за кожний

(відсотків)

день прострочення.
^ Умови і строки передачі лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування
12. Передача лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування здійснюється без вилучення земельної ділянки у постійного лісокористувача, власника лісів.

Виділення лісової ділянки і витрати, пов'язані з цим, покладаються на постійного лісокористувача (власника лісів).

13. Інші умови передачі лісової ділянки в довгострокове тимчасове користування_________________________________________________________________________________________________________________________

14. Передача лісової ділянки тимчасовому лісокористувачеві (власникові лісів) здійснюється після реєстрації цього договору за актом її приймання-передачі у __________________________.

(строк)
^ Умови повернення лісової ділянки

15. Після припинення дії договору тимчасовий лісокористувач повертає постійному лісокористувачеві (власникові лісів) лісову ділянку.

У випадку погіршення стану і корисних властивостей лісової ділянки, що була виділена в довгострокове тимчасове користування, пов’язаних з використанням лісових ресурсів, тимчасовий лісокористувач відшкодовує постійному лісокористувачеві (власникові лісів) збитки у розмірі, визначеному сторонами відповідно до законодавства.

Якщо сторони не досягли згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

16. Понесені тимчасовим лісокористувачем без згоди постійного лісокористувача (власника лісів) витрати на поліпшення лісової ділянки, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

17. Поліпшення стану лісової ділянки, проведені тимчасовим лісокористувачем за письмовою згодою з постійним лісокористувачем (власником лісів), підлягають (не підлягають) відшкодуванню.

(непотрібне закреслити)

Умови, обсяги і строки відшкодування тимчасовому лісокористувачеві (власникові лісів) витрат за проведені ним заходи з поліпшення стану лісової ділянки визначаються окремою угодою сторін.

18. Тимчасовий лісокористувач має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання постійним лісокористувачем (власником лісів) зобов'язань, передбачених цим договором.

19. Розмір фактичних витрат тимчасового лісокористувача визначається на підставі документально підтверджених даних.
^ Обмеження (обтяження) щодо використання лісової ділянки
20. На лісову ділянку, відведену у довгострокове тимчасове користування встановлено (не встановлено) обмеження (обтяження) та інші

(непотрібне закреслити)

права третіх осіб

__________________________________________________________________

(підстави встановлення обмежень (обтяжень)

__________________________________________________________________

21. Передача в довгострокове тимчасове користування лісової ділянки не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.
Інші права та обов'язки сторін*
________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________
* Визначаються відповідно до статей 19-20 Лісового кодексу України.
^ Зміна умов договору і припинення його дії
22. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

При недосягненні згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

23. Дія договору припиняється у випадку:

 • закінчення строку, на який його було укладено;

 • добровільної відмови від використання лісових ресурсів;

 • припинення діяльності тимчасового лісокористувача;

 • порушення правил і норм, умов спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів;

 • використання лісової ділянки не за цільовим призначенням.

Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

24. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:

взаємною згодою сторін;

рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження лісової ділянки, що істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору
25. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.
Прикінцеві положення
26. Цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його реєстрації.

27. Цей договір є підставою для видачі спеціального дозволу (лісового квитка) на використання лісових ресурсів.

Цей договір укладено в трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в постійного лісокористувача, власника лісів, другий – у тимчасового лісокористувача, третій - в органі, який провів його реєстрацію

__________________________________________________________________

територіальний орган Держкомлісгоспу за місцем розташування лісової ділянки)

Невід'ємними частинами договору є:

 • план або схема лісової ділянки;

 • акт приймання-передачі об'єкта довгострокового тимчасового користування;

__________________________________________________________________

(інші документи, що додаються до договору)

__________________________________________________________________
^ Реквізити сторін
Постійний лісокористувач Тимчасовий лісокористувач

(власник лісів)

________________________________ ________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові (прізвище, ім'я та по батькові

________________________________ ________________________________

фізичної особи, паспортні дані фізичної особи, паспортні дані

________________________________ ________________________________

(серія, номер, ким і коли (серія, номер, ким і коли

________________________________ ________________________________

виданий), назва юридичної виданий), назва юридичної

________________________________ ________________________________

особи, що діє на підставі особи, що діє на підставі

________________________________ ________________________________

установчого документа (назва, установчого документа (назва,

________________________________ ________________________________

ким і коли затверджений), ким і коли затверджений),

________________________________ ________________________________

відомості про державну відомості про державну

________________________________ ________________________________

реєстрацію та банківські реквізити) реєстрацію та банківські реквізити)

Місце проживання фізичної особи, Місце проживання фізичної особи,

місцезнаходження юридичної особи місцезнаходження юридичної особи

________________________________ ________________________________

(індекс, область, (індекс, область,

________________________________ ________________________________

район, місто, село, вулиця, район, місто, село, вулиця,

___________________________ ________________________________

номер будинку, квартира) номер будинку, квартира)
Ідентифікаційний номер _________ Ідентифікаційний номер _________

________________________________ ________________________________

(фізичної особи) (фізичної особи)
Ідентифікаційний код ___________ Ідентифікаційний код ___________

________________________________ ________________________________

(юридичної особи) (юридичної особи)
Підписи сторін
Постійний лісокористувач, Тимчасовий лісокористувач

Власник лісів

________________________________ ________________________________
МП МП
Договір зареєстрований у _________________________________________

(назва органу виконавчої влади з питань лісового господарства АР Крим,

_________________________________________________________________,

територіального органу Держкомлісгоспу за місцем розташування лісової ділянки)
про що в книзі реєстрації договорів на право тимчасового довгострокового користування лісами вчинено запис від "___" __________ 20__ р. за № ____
МП ________ ___________________________________________

(підпис) (ініціали та прізвище посадової особи, яка

___________________________________________

провела реєстрацію)Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації