Поиск по базе сайта:
Рішення №126 від 29 листопада 2006 року Про звернення Львівської обласної ради до Президента України щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) icon

Рішення №126 від 29 листопада 2006 року Про звернення Львівської обласної ради до Президента України щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)
Скачати 25.19 Kb.
НазваРішення №126 від 29 листопада 2006 року Про звернення Львівської обласної ради до Президента України щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)
Дата конвертації27.07.2014
Розмір25.19 Kb.
ТипРішення

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ІХ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 126

від 29 листопада 2006 року

Про звернення Львівської обласної ради

до Президента України щодо присвоєння

звання Героя України (посмертно)

українському правозахисникові, дисидентові,

воїнові УПА Василеві Макуху
Відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи рішення Сокальської районної ради Львівської області від 20.10.06 р. № 50 "Про звернення Сокальської районної ради до Президента України" та висновок постійної комісії з питань культури, духовного відродження, засобів масової інформації та туризму, Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися до Президента України щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) українському правозахисникові, дисидентові, воїнові УПА Василеві Макуху (звернення додається).

2. Львівській обласній державній адміністрації (П.Олійник) звернутися до Президента України з клопотанням про присвоєння звання Героя України (посмертно) українському правозахисникові, дисидентові, воїнові УПА Василеві Макуху.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань культури, духовного відродження, засобів масової інформації та туризму (М.Христинич).
^

Голова обласної ради М. СеникПрезидентові України

Віктору Ющенкові


ЗВЕРНЕННЯШановний пане Президенте!
Україна, як могутня та вільна держава, завжди славилась красою, розумом та працелюбністю свого народу, багатими та щедрими землями, миролюбством та гостинністю. Та, на жаль, це не завжди було до вподоби її ворогам і заздрісникам, які тільки те й робили, що кожного разу хотіли загарбати, сплюндрувати та зневажити нашу Україну. І в таку пору на захист рідної країни ставали її сини і дочки, земля і небо, віра і Господь.

Одним з таких героїв був Василь Макух (1921 - 1968 рр.), уродженець села Карів Сокальського району Львівської області, український правозахисник, дисидент. У 1942 - 1946 роках він перебував у лавах Української повстанської армії, у військовій розвідці. 1946 року В. Макух був поранений у важкому бою і захоплений працівниками НКВС та засуджений до десяти років концтаборів. Після звільнення йому категорично заборонено повернутись до рідної домівки, тому вимушений був оселитись у місті Дніпропетровську, де активно займався правозахисною діяльністю. Вершиною його незламності та патріотизму став акт самоспалення 5 листопада 1968 року на Хрещатику, в столиці України - Києві. Цей акт став протестом українця Василя Макуха проти військової агресії СРСР у Чехословаччину, проти комуністичної тоталітарної системи, масової русифікації та приниження українців. Похований герой у селищі Клочко на Дніпропетровщині.

Такі герої, як Василь Макух, у багатьох країнах світу гідно пошановані урядами, а пам’ять про них живе вічно.

У зв’язку з цим, ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Вас, Вікторе Андрійовичу, із проханням відзначити на державному рівні справжнього патріота - Василя Макуха, присвоївши йому звання Героя України (посмертно).


Прийнято на IХ сесії Львівської обласної ради V демократичного скликання

29 листопада 2006 рокуСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації