Поиск по базе сайта:
Рішення №1039 від 20 жовтня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України Про пенсійне icon

Рішення №1039 від 20 жовтня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України Про пенсійне
НазваРішення №1039 від 20 жовтня 2009 року Про звернення щодо внесення змін до Закону України Про пенсійне
Дата конвертації27.07.2014
Розмір31.5 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ХLI сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 1039

від 20 жовтня 2009 року

Про звернення щодо внесення змін

до Закону України "Про пенсійне

забезпечення осіб, звільнених з

військової служби, та деяких інших осіб"

Розглянувши звернення депутатів обласної ради та відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Прийняти звернення до голови Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб " (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем (П.Пилипенко).

Голова обласної ради Мирослав Сеник

ЗВЕРНЕННЯ

до Голови Верховної Ради України

п. В.Литвина
Шановний Володимире Михайловичу!
Беручи до уваги численні звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ України у Львівській області, звільнених на пенсію відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Львівська обласна рада звертається до Вас із клопотанням щодо привернення уваги до рівня соціального захисту осіб, у яких інвалідність настала внаслідок захворювання, що виникло в період проходження служби.

Слід зазначити, що згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (змінами та доповненнями), зокрема статті 12 "Умови призначення пенсій за вислугу років", пенсія за вислугу років призначається: пункт "б" – особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"–"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Особам, які є інвалідами війни, пенсія на визначених у цьому пункті умовах призначається незалежно від віку.

Законом передбачено призначення пенсій за віком лише тим особам, які отримали поранення при виконанні службових обов'язків та визнані інвалідами війни, однак не охоплює тієї категорії осіб, у яких інвалідність настала внаслідок захворювання, що виникло в період проходження служби та пов'язане з проходженням служби, і в день звільнення у відставку, в яких вже є в наявності страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, але немає ще 45- річного віку.

Указаний факт несправедливо обмежує в праві отримання пенсії за віком зазначеної категорії інвалідів військової служби при наявності в них необхідного страхового стажу та вислуги років, передбачених цим Законом.

Відповідне питання було предметом розгляду в Комітеті у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України, де пропозиції пенсіонерів органів внутрішніх справ України у Львівській області розглянуто і дано позитивну оцінку та визнані такими, що можуть бути враховані в рішеннях Комітету при розгляді законопроекту, що підтверджено листом (вих № 04-26/13-338 від 05.03.2008 р.).

Враховуючи викладене, Львівська обласна рада просить розглянути питання про внесення змін і доповнень до статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з метою вдосконалення законодавства у сфері соціального захисту осіб, у яких інвалідність настала внаслідок захворювання, яке виникло в період проходження служби.

Прийнято на ХLІ сесії

Львівської обласної ради

V демократичного скликання

20 жовтня 2009 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації