Поиск по базе сайта:
Оголошення про започаткування системної мобілізації львівської громади на боротьбу з цією грізною недугою icon

Оголошення про започаткування системної мобілізації львівської громади на боротьбу з цією грізною недугою
Скачати 39.24 Kb.
НазваОголошення про започаткування системної мобілізації львівської громади на боротьбу з цією грізною недугою
Дата конвертації13.01.2013
Розмір39.24 Kb.
ТипОголошення

13 вересня 2012 року


ПРЕС-РЕЛІЗ


Львів – перше з міст України, яке приєдналося до відзначення Всесвітнього дня боротьби із сепсисом. Цього року 13 вересня в світі вперше 140 країн об’єдналися заради того, щоб привернути увагу суспільства до небезпечної хвороби. Сепсис – захворювання, що має інфекційний характер і звичайно протікає в дуже важкій формі. Спровокувати сепсис можуть найрізноманітніші збудники і їхні токсини.

Наше місто – єдине з українських міст, яке приєдналося до цієї глобальної ініціативи, що має за мету в середньостроковій перспективі – до 2020 року зупинити зростання захворюваності на сепсис, сприяти запровадженню міжнародних стандартів його діагностики і лікування, а отже – зменшенню смертності від цього життєво небезпечного захворювання.

«Відзначення Всесвітнього дня боротьби з сепсисом у Львові – це не святкування чергової урочистої дати, а радше оголошення про започаткування системної мобілізації львівської громади на боротьбу з цією грізною недугою.

У рамках приготувань до відзначення цього Дня ми підтримали Всесвітню декларацію про боротьбу з сепсисом і взяли на себе зобов’язання з її реалізації. Це означає, що у Львові, як у більшості розвинених країн світу, буде реалізовуватися глобальний поетапний план з подолання негативних наслідків сепсису, який передбачає досягнення до 2020 року п’яти ключових цілей: 1)включення проблеми сепсису в програму розвитку львівської медицини, 2) забезпечення адекватного лікування, реабілітаційних засобів і добре підготовленого персоналу для невідкладного та тривалого лікування септичних хворих, 3) сприяння виконання міжнародних директив з подолання сепсису з метою покращення раннього виявлення та ефективнішого лікування сепсису, 4) мобілізування організаторів, задля націлення локальної стратегії з профілактики та контролю захворюваності на сепсис на тих, хто цього найбільше потребує, 5) залучення тих, хто видужав від сепсису, та тих, у кого сепсис забрав рідних і близьких, до планувальних стратегій, спрямованих на зниження захворюваності на сепсис і покращення результатів лікування», - наголосив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

До слова, як зауважив професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ігор Герич, Львів традиційно займає в державі провідні позиції в царині наукового опрацювання та фахового лікування сепсису. «Власне у Львові майже десять років тому на першій в Україні конференції «Хірургічний сепсис» у вітчизняну медичну практику було запроваджено міжнародні критерії R.Bone своєчасної діагностики сепсису. Результатом багатолітньої науково-практичної діяльності Львівського гнійно-септикологічного центру, розташованої в Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги, стало розпрацювання ефективних локальних протоколів лікування цієї патології, які попри відсутність державних стандартів, ґрунтуються на міжнародних консенсусних підходах і дозволять львівським медикам добиватися ефективних, співрозмірних з європейськими, результатів лікування цієї недуги. Приєднання Львова до відзначення Дня боротьби з сепсисом і підтримка Всесвітньої декларації про боротьбу з цією хворобою для пересічного мешканця буде означати необхідне підвищення інформованості про цю смертельно небезпечну недугу, правила її профілактування і раннього виявлення, а в разі потреби – можливість отримати гарантовано ефективну, на рівні міжнародних стандартів, кваліфіковану медичну допомогу», - наголосив професор Ігор Герич.

Серед першочергових заходів, присвячених Дню боротьби з сепсисом, у Львові – компанія з запровадження заходів, передбачених Декларацією, в медичних установах Львова, спільні з Гарвардською медичною школою (Бостон, США) і Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького навчання для фахівців (21 вересня), формування та запровадження з 1 січня 2013 року локального реєстру хворих на сепсис, тощо.


Довідка


Сепсис є одним із найпоширеніших і несвоєчасно діагностовуваних захворювань як у високорозвинених державах, так і в країнах, що розвиваються. У світі щорічно від сепсису потерпають від 20 до 30 мільйонів пацієнтів, з яких понад 6 мільйонів випадків припадає на неонатальний період і період раннього дитинства, і понад 100 тис. випадків – на материнський сепсис. Щокілька секунд у світі сепсис забирає життя однієї людини.

Незважаючи на значну поширеність, для загалу сепсис є невідомою хворобою і часто помилково трактується як «зараження крові». Сепсис виникає, коли реакція організму на інфекцію спричиняє ураження власних тканин та органів. Це може призвести до шоку, множинної недостатності органів та смерті, особливо при пізньому виявленні та несвоєчасному лікуванні. Незважаючи на досягнення сучасної медицини, включно з вакцинами, антибіотиками і невідкладною допомогою, сепсис і надалі залишається основною причиною смерті від інфекцій – з показником лікарняної смертності 30-60%.

Основними ознаками сепсису є підвищення або зниження температури тіла, задишка (швидке або поверхневе дихання), пришвидшене серцебиття (тахікардія) і загальна слабкість (втомлюваність, відсутність апетиту, безсоння, нудота, блювота, головний біль, підвищена дратівливість чи загальмованість), які виникають на фоні будь-якого захворювання, спричиненого бактерійними інфекціями (фурункул, гнійник, пневмонія, цистит, стоматит та ін.) .

Результати лікування сепсису напряму пов’язані зі своєчасністю його виявлення: чим раніше діагностується сепсис, тим кращі результати його лікування. При пізньому зверненні за медичною допомогою чи несвоєчасній діагностиці смертність при цій недузі може складати 70-100% (тобто помирають 7 або 10 з 10-ти хворих).Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації