Поиск по базе сайта:
Додаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування транспортних засобів у м. Львові 1 icon

Додаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування транспортних засобів у м. Львові 1
Скачати 248.72 Kb.
НазваДодаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування транспортних засобів у м. Львові 1
Дата конвертації10.06.2013
Розмір248.72 Kb.
ТипДодатокДодаток


Затверджено

ухвалою міської ради

від __________№_____


ПОЛОЖЕННЯ
про паркування транспортних засобів у м.Львові


1. Загальні положення


1.1. Положенням про паркування транспортних засобів у м.Львові (надалі – Положення) визначається єдиний порядок організації та функціонування зон паркування транспортних засобів на території м.Львова з метою:

1.1.1. Забезпечення належного благоустрою, у тому числі і благоустрою автомобільних доріг.

1.1.2. Збільшення пропускної здатності проїжджих частин вулиць міста.

1.1.3. Підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв.

1.1.4. Впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та площах міста.

1.1.5. Переходу до автоматизованої системи оплати за користування місцями паркування.

1.1.6. Посилення контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують вимоги цього Положення.

1.1.7. Підвищення культури паркування.

1.1.8. Підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету м.Львова.

1.2. Це Положення розроблене відповідно до чинного законодавства та з метою впровадження у системі автоматизованого платного паркування міста єдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.


^ 2. Основні терміни, використані у Положенні


Паркування транспорту – тимчасова стоянка транспорту у межах зони паркування, яка визначена виконавчим органом міської ради, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю (при оснащенні місць для паркування необхідним обладнанням).

^ Місце паркування – частина вулиці, на якій створена зона паркування та яка відділена розміткою і призначена для паркування одного транспортного засобу.

^ Зона паркування – це відведені або спеціально обладнані на території міста місця для паркування транспортних засобів, які визначені дорожніми знаками, розміткою та можуть бути обладнані спеціальними технічними пристроями (огорожею, в'їзними та виїзними бар'єрами, шлагбаумами, приміщеннями для персоналу тощо), які можна використовувати для контролю за рухом транспортних засобів.

^ Відведені місця – частина території міста, яка тимчасово використовується з метою паркування відповідно до розпорядчих актів на період проведення певних заходів (концертів, виставок, ярмарків тощо).

^ Спеціально обладнані місця – місця паркування на проїжджій частині вулиць, прилеглих майданчиках, площах, внутрішніх територіях, визначені дорожніми знаками; можуть мати дорожню розмітку, спеціальні технічні засоби, приміщення для персоналу.

^ Нічне паркування – спеціально відведені чи обладнані місця для паркування транспорту з режимом роботи з 20 год. до 08 год. Під нічне паркування автотранспорту можуть використовуватись внутрішні території підприємств, організацій, установ, внутрішньо-квартальні вулиці та запасні смуги руху на магістральних вулицях (проспектах) із застосуванням спеціальних технічних засобів.

^ Спеціально обладнаний майданчик – майданчик, призначений для забезпечення зберігання автотранспортних засобів, що були примусово евакуйовані.

Зона паркування службового транспорту – спеціально обладнані місця для паркування транспортних засобів підприємств, організацій, установ тощо на прилеглих до них територіях.

^ Плата за паркування автотранспорту – обов'язкова оплата, яка сплачується водієм за паркування автотранспортного засобу в офіційно визначеній зоні паркування та складається зі збору за паркування автотранспорту і плати за організацію паркування автотранспорту, а також підтверджується доступним для звірки розміщенням платіжного документа під вітровим склом транспортного засобу.

^ Плата за організацію паркування автотранспорту – частина плати за паркування, яка є доходом оператора паркування. Ставка плати за організацію паркування автотранспорту встановлюється виконавчим комітетом Львівської міської ради.

^ Платники збору за паркування автотранспорту - громадяни чи суб’єкти підприємницької діяльності, які припарковують автотранспорт у спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.

Паркомат – реєстратор розрахункових операцій, призначений для обслуговування водіїв у частині попередньої сплати ними коштів за прогнозований період стоянки їх транспортних засобів у зоні платного паркування.

^ Платне автоматизоване паркування – зона паркування, обладнана паркоматами та/або іншими системами для здійснення сплати коштів за паркування.

Паркувальний талон, квитанція – платіжні документи, які посвідчують сплату за паркування автотранспорту.

^ Пластикова чіп-картка, смарт-картка – багаторазові платіжні засоби, які забезпечують оплату вартості паркування транспортних засобів.

Абонементний талон – документ, який дає право на безоплатне паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.

Інвестиційний конкурс (тендер) – визначення на конкурсних засадах інвестора (іноземного або вітчизняного), який запропонує кращу інвестиційну програму впровадження автоматизованої системи паркування, що відповідає вимогам, встановленим тендерним комітетом, та гарантує її виконання.

^ Конкурсний комітет з визначення операторів паркування автотранспорту у м.Львові – орган, що створюється відповідно до розпорядження міського голови, який уповноважений проводити конкурси щодо визначення операторів паркування у зонах паркування, у тому числі у зонах паркування (стоянках) таксі або рекомендувати укладати договори:

1) для паркування службового автотранспорту;

2) на проектовані зони паркування, що потребують значних капіталовкладень, відповідно до проектних пропозицій суб’єктів підприємницької діяльності.

^ Служба контролю – група контролерів, які здійснюють контроль за сплатою коштів у зонах паркування, виконують роботи з блокування (розблокування) транспортних засобів та здійснюють виклик служби евакуації.

Контролер – посадова особа, уповноважена здійснювати функції контролю, блокування (розблокування) транспортних засобів у зонах паркування.

^ Пристрій для блокування (блокіратор) – спеціальний механічний пристрій, який застосовується до транспортного засобу у спосіб, що не суперечить чинному законодавству, та перешкоджає його руху.

Блокування – застосування у зонах паркування пристрою (блокіратора) для блокування транспортного засобу з метою його затримки.

Розблокування – зняття блокіратора.

Служба евакуації – уповноважений підрозділ, який здійснює примусове переміщення транспортних засобів.

^ Примусове переміщення – переміщення транспортних засобів за допомогою евакуаторів з проїжджої частини вулиць, тротуарів та місць паркування на спеціально обладнаний майданчик.

Евакуатор – спеціально обладнаний автомобіль, який використовується для примусового переміщення транспортних засобів.

Замовник – уповноважений орган Львівської міської ради.

^ Оператор паркування – суб’єкт підприємницької діяльності, юридична чи фізична особа, визначені конкурсним комітетом з визначення операторів паркування автотранспорту у м.Львові здійснювати організацію платного паркування автотранспорту (у тому числі із застосуванням паркоматів, пристроїв мобільного зв’язку, інтернет-терміналів тощо) та забезпечувати надходження збору за паркування до міського бюджету м.Львова.

^ Центральна частина м.Львова – територія міста, яка обмежена вулицями Підвальною, В.Винниченка, І.Франка, О.Герцена, Л.Мартовича, В.Стефаника, Ю.Словацького, Університетською, Б.Лепкого, Городоцькою, Торговою, І.Гонти (відповідно до схеми).


Схема центральної частини м.Львова

^ 3. Організація зон паркування транспортних засобів


3.1. Платні місця для паркування (майданчики для платного паркування) призначені для тимчасової стоянки транспортного засобу зі стягненням плати за час паркування у відведених або спеціально обладнаних місцях без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю (якщо можливе оснащення місця для паркування необхідним обладнанням).

3.2. Організація місць для платного паркування у м.Львові здійснюється замовником за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування за попереднім погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області.

3.3. Схема місць для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні місця для паркування - шляхом встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.

Розробку схем організації дорожнього руху та паспортів зон паркування за окремими адресами здійснює замовник за погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області.

3.4. Право на організацію та функціонування вуличної зони паркування транспортних засобів надається оператору паркування за результатами конкурсу чи рекомендацій конкурсного комітету з визначення операторів паркування автотранспорту у м.Львові у встановленому порядку терміном на 1 рік.

3.5. З метою створення належних умов для розміщення автотранспорту та залучення коштів інвесторів договори на паркування автотранспорту на проектовані зони паркування, що потребують значних капіталовкладень, укладаються на термін до 3-х років.

3.6. При визначенні оператора паркування основними критеріями з надання права на організацію та функціонування зони паркування є величина суми збору за паркування автотранспорту, яку оператор паркування зобов’язується щомісячно перераховувати до міського бюджету м.Львова, умови облаштування зони паркування та виділення спеціальних місць для паркування інвалідів.

3.7. Забороняється:

3.7.1. Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, цього Положення та Правил благоустрою та утримання території м.Львова.

3.7.2. Організація платних місць паркування на проїжджих частинах вулиць у межах, прилеглих до закладів охорони здоров'я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, міських кладовищ і культових споруд та на їх територіях.

3.8. Організація зон паркування службового автотранспорту підприємств, організацій, торговельних закладів (ринків, магазинів, супермаркетів), розважальних закладів і салонів (ресторанів, кафе, барів, нічних клубів, казино тощо) біля свого місця розташування та у спеціально обладнаних для паркування автотранспорту місцях здійснюється замовником відповідно до їх звернень.

3.9. З метою створення належних умов для діяльності консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій на проїжджих частинах вулиць і площ відводяться спеціальні місця для безоплатного паркування їх службового автотранспорту у межах фасадної частини будинків, у яких вони розміщені.

На інших ділянках вулиць та площ м.Львова паркування автотранспорту зазначених вище організацій здійснюється на загальних підставах.

3.10. У зонах платного паркування до 10 відсотків місць паркування (але не менш як одне місце) виділяється для пільгового розміщення транспортних засобів.

3.11. Режим роботи зон платного паркування (крім нічних та цілодобових) з 09 год. до 19 год.

3.12. Контроль за здійсненням оператором платного паркування покладається на замовника.


^ 4. Форми оплати та порядок розрахунків за паркування


4.1. До системи оплати за користування місцями платного паркування у м.Львові входить безготівкова та готівкова форми розрахунків, а саме:

4.1.1. Квитанції (чеки) на паркування автотранспорту.

4.1.2. Абонементні талони на паркування автотранспорту (місячні, квартальні тощо).

4.1.3. Безготівкову передоплату за місця для паркування автотранспорту підприємств, організацій та установ.

4.1.4. Пластикові чіп-картки, смарт-картки.

4.1.5. Електронні текстові повідомлення.

4.2. Придбання фізичними і юридичними особами абонементних талонів та пластикових чіп-карток, смарт-карток на паркування автотранспорту здійснюється у безготівковій формі або за готівку через мережу торговельних пунктів м.Львова.

4.3. Квитанції, чеки, абонементні талони, чіп-картки, смарт-картки на паркування надходять в обіг із зазначенням оплаченого часу знаходження транспортного засобу на місці паркування.

4.4. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно з укладеним з платником договором, умови якого не можуть суперечити цьому Положенню і законодавству України.


^ 5. Плата за паркування транспортних засобів


5.1. Плата за паркування транспортних засобів на території м.Львова, яка включає в себе ставку збору за паркування та плату за організацію паркування, встановлюються рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради.

5.2. Плата за паркування у центральній частині м.Львова встановлюється з розрахунку трикратної вартості плати за паркування, визначеної для всієї території міста.

5.3. Ставка збору за паркування:

5.3.1. Збір за паркування встановлюється з розрахунку за 1 годину паркування у таких розмірах:

1) 3 відсотки від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у спеціально обладнаних місцях;

2) 2 відсотки від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у спеціально обладнаних місцях у режимі нічного паркування;

3) 1 відсоток від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у відведених місцях.

5.3.2. Паркування автотранспорту терміном до 5 хвилин з метою посадки-висадки пасажирів чи завантаження-розвантаження вантажу здійснюється безкоштовно.

5.3.3. Після закінчення оплаченого часу знаходження транспортного засобу на майданчику для паркування допускається безкоштовна пільгова стоянка протягом 5 хвилин для того, щоб водій сплатив або забрав транспортний засіб з місця паркування.

5.3.4. Збір за паркування надходить у повному обсязі до міського бюджету м.Львова.

5.3.5. Збір за паркування перераховується оператором до 5 числа місяця, наступного за звітним.

5.3.6. Мінімальна місячна сума збору за паркування автотранспорту, що є економічно доцільною при впровадженні платного паркування та зазначається у договорі між замовником і оператором паркування, розраховується за формулою:


С = П  (Км – Кр)  Р  Кд  Кз,

де:

С – мінімальна місячна сума збору за паркування автотранспорту, яка повинна надійти до міського бюджету м.Львова;

П – годинна ставка збору за паркування автотранспорту;

Км – кількість місць паркування, зазначених у паспорті зони паркування;

Кр – кількість зарезервованих місць для пільгового паркування, Кр=0,1Км;

Р – кількість годин функціонування зони паркування впродовж доби;

Кд - кількість днів функціонування зони паркування у місяці, за який перераховується збір за паркування автотранспорту.

Кз - коефіцієнт завантаженості зони паркування, Кз = 0,5.

5.3.7. За несвоєчасне перерахування збору до оператора паркування застосовуються фінансові санкції відповідно до чинного законодавства.

5.4. Плата за організацію паркування:

5.4.1. Є платою за облаштування та обслуговування місць для платного паркування (встановлення та експлуатації паркоматів, дорожніх знаків, табличок, нанесення дорожньої розмітки тощо).

5.4.2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування згідно із затвердженим виконавчим комітетом Львівської міської ради тарифом за організацію паркування.

5.4.3. Сплачується водіями на місцях для платного паркування одночасно зі збором за паркування з отриманням єдиного платіжного документа про сплату (чека, квитанції, пластикової чіп-картки, смарт-картки тощо) чи електронного текстового повідомлення через мобільний телефон.

5.4.4. Може стягуватися готівкою або у безготівковій формі.

5.5. Для мешканців будинків, прилеглих до зон платного паркування, встановлюється пільговий тариф у розмірі 10 відсотків вартості плати за паркування.


^ 6. Система управління, координація та контроль зон паркування


6.1. До системи автоматизованого платного паркування та контролю зон паркування належать:

6.1.1. Місця для паркування з дорожньою розміткою та дорожніми знаками.

6.1.2. Автоматизована система оплати часу паркування, яка складається з паркоматів та/або інших систем сплати коштів за паркування.

6.1.3. Квитанції, абонементні талони, пластикові чіп-картки, смарт-картки.

6.1.4. Блокіратори, евакуатори, спеціально обладнані майданчики для примусового переміщення автомобілів.

6.1.5. Контролери, які здійснюють контроль за сплатою водієм коштів за паркування.

6.1.6. Працівники відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області, які контролюють дотримання Правил дорожнього руху у частині паркування, здійснюють разом зі службою евакуації функції щодо примусового переміщення транспортних засобів на спеціально обладнаний майданчик тощо.

6.1.7. Технічна служба з обслуговування паркоматів та/або інших систем сплати коштів за паркування.

6.1.8. Технічна служба, яка обслуговує автоматизовану систему паркування, веде статистичну обробку даних.

6.1.9. Мережа розповсюдження абонементних талонів, чіп-карток через магазини, кіоски тощо.

6.2. Організація та експлуатація (безпосереднє управління) автоматизованої системи платного паркування, облаштування місць для платного паркування, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора паркування або інших суб'єктів автоматизованої системи паркування, визначених замовником на конкурсних засадах у встановленому порядку.

6.3. Оператор паркування у своїй роботі керується чинним законодавством та цим Положенням.

6.4. Оператор паркування здійснює за власний рахунок оснащення, експлуатацію і утримання місць для платного паркування: встановлює обладнання для паркування, проводить ремонт, облаштовує майданчики для паркування транспортних засобів, проводить монтаж дорожніх знаків тощо.

6.5. Контроль за сплатою коштів та дотриманням вимог цього Положення здійснюють контролери служби контролю.

6.6. Організація зони паркування, справляння плати за паркування, перерахунок до міського бюджету м.Львова збору за паркування автотранспорту здійснюється оператором паркування.

6.7. Відділ Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області здійснює контроль за дотриманням водіями автотранспортних засобів та операторами паркування правил дорожнього руху.

6.8. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати збору за паркування автотранспорту здійснюють податкові органи м.Львова.

^ 7. Блокування транспортних засобів


7.1. Блокування транспортних засобів застосовується якщо:

7.1.1. Водії припаркованих транспортних засобів не сплатили плату за паркування.

7.1.2. Плата за паркування сплачена не у повному обсязі або з порушенням порядку оплати.

7.1.3. Протерміновано час дозволеного (сплаченого) паркування.

7.1.4. Порушено режим роботи місць платного паркування.

7.2. Блокування (розблокування) транспортних засобів, водії яких порушили це Положення, здійснюється службою контролю.

7.3. Блокування здійснюється у спосіб, що не суперечить чинному законодавству, шляхом встановлення блокіратора, який унеможливлює виїзд транспортного засобу з зони паркування.

7.4. Контролер, який здійснює блокування, складає акт про блокування.

7.5. Акт складається у 2-х примірниках і містить:

7.5.1. Ім'я, прізвище та особистий підпис контролера, який здійснює блокування.

7.5.2. Юридичну адресу служби контролю, до якої необхідно звернутися для зняття блокіратора.

7.5.3. Час і причину встановлення блокіратора.

7.6. Один примірник акта розміщується на видному місці на транспортному засобі, другий залишається у контролера.

7.7. Розблокування транспортного засобу здійснюється за умови повної сплати водієм плати за паркування і виконані роботи з блокування і розблокування у розмірах, затверджених у встановленому порядку.

У разі відмови водія від сплати зазначених вище коштів контролер у присутності понятих складає акт про порушення водієм встановленого порядку паркування, вказує розмір збору за паркування та вартість послуг за організацію паркування, виконані роботи з блокування та розблокування транспортного засобу, після чого проводиться розблокування транспортного засобу. Акт скеровується до суду для прийняття рішення про стягнення з порушника вище зазначених коштів у примусовому порядку.

7.8. Оплата робіт з блокування (розблокування) транспортних засобів:

7.8.1. Особи, які порушили це Положення і до транспортних засобів яких застосовані заходи з блокування, повинні сплатити за послуги паркування, роботи з блокування і розблокування та штраф.

У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їх вартість стягується у судовому порядку відповідно до законодавства України.

7.8.2. Сплата за роботи з блокування (розблокування) транспортних засобів не звільняє власників транспортних засобів від оплати за паркування.

7.8.3. Роботи з блокування (розблокування) транспортних засобів сплачуються власником транспортного засобу або особою, яка має право на користування цим транспортним засобом.

7.8.4. Оплата здійснюється:

1) перерахуванням коштів через установи спеціалізованих банків на рахунок служби контролю, що виконує роботи з блокування (розблокування) транспортних засобів;

2) готівковим розрахунком з контролером, який здійснює зазначені роботи (з видачею касового чека, квитанції суворої звітності про оплату робіт та послуг, які реєструються у журналі (книзі) обліку квитанцій, зареєстрованому у відповідному податковому органі).

7.8.5. Тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) автотранспортних засобів встановлюються відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.

7.8.6. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разі зміни курсу національної валюти, встановленого Національним банком України, прийняття нових нормативних документів щодо індексації платежів, росту інфляції тощо.

7.9. Матеріальну відповідальність за можливі механічні пошкодження транспортних засобів, що виникли при виконанні робіт з блокування (розблокування), згідно з чинним законодавством несе служба контролю, яка виконує ці функції.


^ 8. Примусове переміщення транспортних засобів


8.1. Примусове переміщення транспортних засобів застосовується у разі їх залишення водієм з порушенням правил зупинки і стоянки, якщо при цьому вони створюють загрозу безпеці дорожнього руху, виконанню робіт з утримання доріг, зелених насаджень, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, а також з метою збереження транспортного засобу у разі відсутності власника транспортного засобу, який заблоковано у зоні паркування.

8.2. При наявності вказаних у пункті 8.1 цього Положення порушень працівник відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області чи контролер повідомляє чергову частину відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області про наявність порушення та необхідність примусового переміщення транспортного засобу.

8.3. Рішення про примусове переміщення транспортного засобу приймає працівник відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області чи уповноважений представник виконавчого органу міської ради.

8.4. Примусове переміщення транспортних засобів на спеціально обладнаний майданчик здійснює служба евакуації.

8.5. Примусове переміщення транспортних засобів виконується за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами у супроводі працівника служби контролю. При цьому:

8.5.1. У чергову службу відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області повідомляється марка, державний реєстраційний номер та адреса знаходження транспортного засобу.

8.5.2. Здійснюється огляд транспортного засобу.

8.5.3. Складається протокол, який містить:

1) дату, час, адресу порушення і підстави примусового переміщення транспортного засобу;

2) марку, державний реєстраційний номер та особливі прикмети транспортного засобу, що евакуюється, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на ньому;

3) посаду, ім'я, прізвище та підпис особи, яка приймає рішення про примусове переміщення транспортного засобу;

4) найменування, адресу та номер телефону служби евакуації, посаду, прізвище, ім'я та підпис особи, яка здійснює примусове переміщення транспортного засобу;

5) адресу місця зберігання транспортного засобу;

6) посаду, ім'я та прізвище особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її погодження (з особистим підписом) з переліком візуальних недоліків та пошкоджень на цьому транспортному засобі;

7) відстань перевезення транспортного засобу з місця порушення до місця зберігання.

8.6. У разі звернення власника примусово переміщеного транспортного засобу до відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області з питанням про місцезнаходження його транспортного засобу черговий відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області повідомляє власника про місцезнаходження транспортного засобу.

8.7. Евакуйований транспортний засіб приймається на спеціально обладнаний майданчик з оформленням документів про прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації.

8.8. На спеціально обладнаному майданчику примусово переміщений транспортний засіб утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 115.

8.9. Транспортний засіб видається (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання протоколу про вчинення ним адміністративного порушення або за умови оплати ним робіт з примусового переміщення, зберігання транспортного засобу, а також збору за паркування та послуги за організацію паркування (у разі їх необхідності і попередньої несплати).

8.10. Якщо власник евакуйованого транспортного засобу не звернувся за його поверненням зі спеціально обладнаного майданчика протягом 6 місяців, то транспортний засіб може бути реалізований відповідно до чинного законодавства.

8.11. Оплата робіт з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів:

8.11.1. Особи, які порушили це Положення і до транспортних засобів яких застосовані заходи з примусового переміщення, повинні сплатити за послуги паркування, транспортування, зберігання та штраф у повному обсязі згідно з чинним законодавством.

У разі відмови від оплати зазначених послуг та робіт їх розмір стягується у судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

8.11.2. Сплата за роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, власники яких порушили вимоги цього Положення, не звільняє їх від сплати послуг за паркування, а також штрафів за порушення Правил дорожнього руху та інших штрафів.

8.11.3. Роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів, що порушили вимоги цього Положення, сплачуються власником транспортного засобу або особою, яка має відповідне право на користування цим транспортним засобом.

8.11.4. Оплата здійснюється:

1) перерахуванням коштів через установи спеціалізованих банків на рахунок служби евакуації, що виконує роботи з примусового переміщення, зберігання транспортних засобів;

2) готівковим розрахунком з працівником служби евакуації, який здійснює зазначені роботи (з видачею касового чека, квитанції суворої звітності про оплату робіт та послуг, які реєструються у журналі (книзі) обліку квитанцій, зареєстрованому у відповідному податковому органі).

8.11.5. Тарифи на платні послуги з транспортування автотранспортних засобів до спеціально обладнаних майданчиків та утримання на них затверджуються виконавчим комітетом Львівської міської ради.

8.11.6. Тарифи на послуги можуть бути переглянуті у разі зміни цін на паливно-мастильні матеріали, зміни курсу національної валюти, встановленого Національним банком України, прийняття нових нормативних документів щодо індексації платежів, росту інфляції тощо.

8.12. Матеріальну відповідальність за збереження та не ушкодження транспортних засобів при транспортуванні на спеціально обладнані майданчики та утриманні на них згідно з чинним законодавством несе служба евакуації, яка безпосередньо здійснює зазначені роботи.


9. Звітність


9.1. Оператор паркування надає протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, податкову звітність зі збору за паркування автотранспорту за місцем своєї реєстрації.

9.2. За несвоєчасне надання звіту до оператора застосовуються санкції згідно з чинним законодавством.


^ 10. Пільги при користуванні зонами платного паркування


10.1. Правом безкоштовного паркування користуються:

10.1.1. Спеціальний автотранспорт зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов'язків у зоні місць для платного паркування (МВС, СБУ, пожежна охорона, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт міських комунальних служб тощо).

10.1.2. Інваліди війни, інваліди з дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання.

10.2. Пільгами при користуванні зонами платного паркування користуються мешканці прилеглих до зон паркування будинків при умові, якщо у межах 200 метрів від будинку стоянка транспортних засобів неможлива або заборонена, окрім як у зоні паркування.

10.3. Питання пільгового паркування службового автотранспорту місцевих органів влади та інших бюджетних організацій вирішується окремо виконавчим комітетом Львівської міської ради за погодженням з профільними постійними комісіями міської ради у встановленому порядку.


^ 11. Правила поведінки водія у зоні паркування


Водій:

11.1. Здійснює заїзд у зону паркування, про що його інформують відповідні дорожні знаки 5.38 або 5.39 з табличкою 7.14, визначені у Правилах дорожнього руху .

11.2. Розміщує свій транспортний засіб у зоні паркування відповідно до дорожньої розмітки та з дотриманням всіх вимог Правил дорожнього руху і Правил благоустрою та утримання території м.Львова.

11.3. Проводить сплату коштів за прогнозований період стоянки транспортного засобу у зоні паркування через:

1) уповноваженого працівника оператора паркування;

2) паркомат;

3) мобільний телефон;

4) інтернет.

Інструкція щодо порядку здійснення сплати коштів за паркування через технічні пристрої знаходиться на лицевій частині цих пристроїв або інформаційній табличці у межах зони паркування.

11.4. Розміщує у доступний для звірки спосіб під вітровим склом автомобіля платіжний документ або абонементний талон.

11.5. Після завершення дозволеного часу паркування транспортного засобу залишає зону паркування або здійснює доплату коштів згідно з пунктом 11.3 цього Положення.


^ 12. Повноваження суб'єктів паркування


12.1. Уповноважений виконавчий орган Львівської міської ради:

1) затверджує загальноміську схему місць для платного паркування транспортних засобів;

2) забезпечує ознайомлення власників транспортних засобів з порядком користування місцями для платного паркування через засоби масової інформації;

3) контролює, координує і узгоджує роботу зі всіма учасниками діяльності системи платного паркування.

4) затверджує плату за паркування транспортних засобів на території м.Львова

12.2. Уповноважений орган – відділ Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області:

1) погоджує схеми паркування транспорту у м.Львові;

2) контролює виконання встановлених у м.Львові цим Положенням норм паркування транспорту у межах своєї компетенції;

3) накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху;

4) приймає рішення про примусове переміщення транспортного засобу при виявленні фактів порушень встановлених правил зупинки і стоянки транспортних засобів на території м.Львова.

12.3. Оператор паркування:

1) надає якісні послуги з паркування автомобілів та здійснює контроль за повнотою і своєчасністю збору за паркування;

2) забезпечує надходження визначеного місцевого збору за паркування;

3) забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;

4) обладнує місця для паркування відповідно до паспортів зон паркування;

5) здійснює за власні кошти впровадження, експлуатацію та належне технічне утримання засобів автоматизованої системи сплати за місця для платного паркування автомобілів у визначених місцях м.Львова;

6) забезпечує комплектацію місць для платного паркування технічними засобами;

7) дотримується норм і вимог чинного законодавства з охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, екологічної безпеки;

8) навчає персонал, який обслуговує місця для паркування;

9) видає водіям транспортних засобів, які припарковані у зонах паркування, платіжні документи встановленого зразка, які передбачені цим Положенням;

10) у доступній формі доводить до водіїв автотранспортних засобів, які користуються місцями платного паркування, це Положення, а також додаткові умови (послуги) користування, якщо такі встановлюються;

11) взаємодіє з працівниками відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області щодо питань організації місць паркування;

12) вимагає від водіїв виконання Закону України "Про дорожній рух" у частині дотримання ними санітарного стану на місці платного паркування;

13) не несе відповідальності за охорону транспортних засобів, які припарковані у місцях платного паркування, що ним експлуатуються, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються.

12.4. Служба контролю:

1) виконує функцію контролю за повнотою і своєчасністю сплати водіями збору за паркування;

2) виконує функції з блокування (розблокування) та примусового переміщення транспортних засобів, власники яких порушили вимоги чинного законодавства та цього Положення;

3) вживає заходи, передбачені цим Положенням, до водіїв транспортних засобів за перевищення часу (несплату) користування місцями для платного паркування;

4) повідомляє чергову службу відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м.Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області про наявність порушення вимог цього Положення з боку водіїв та необхідність реагування з їх сторони;

5) контролює правильність надання пільг окремим категоріям громадян і організаціям щодо користування платними місцями для паркування та при необхідності реєструє транспортні засоби у журналі з метою запобігання несплати за паркування;

6) забезпечує контролерів формою, нагрудними знаками та посвідченнями встановленого зразка.

12.5. Служба евакуації:

1) здійснює примусове переміщення транспортних засобів, залишених водієм з порушенням правил зупинки і стоянки, а також з метою збереження транспортного засобу у разі відсутності власника транспортного засобу, який заблоковано у зоні паркування;

2) забезпечує збереження евакуйованого транспортного засобу на спеціально обладнаному майданчику.


^ 13. Обов’язки водія у зоні паркування


Водій у зоні паркування:

13.1. Дотримується вимог цього Положення та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу платного паркування на території м.Львова.

13.2. Здійснює паркування транспортних засобів виключно у місцях, визначених розміткою або дорожніми знаками.

13.3 Своєчасно сплачують місцевий збір, послуги за паркування та інші фактично надані послуги у встановлених нормативними актами розмірах.

13.4. Дотримується чистоти і порядку у зонах паркування.


^ 14. Відповідальність водія


Водії, які порушують норми цього Положення, відмовляються від виконання вимог працівників оператора, обумовлених цим Положенням, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством.

15. Інші умови


15.1. При проведенні громадсько-політичних та інших масових заходів забороняється стоянка транспортних засобів у місцях їх проведення.

15.2. Функціонування автоматизованої системи платного паркування транспортних засобів повинно супроводжуватись широким інформуванням населення через засоби масової інформації про форми розрахунків за послуги паркування, пільги та санкції до порушників норм цього Положення.


Секретар ради В.Квурт


Віза:


Начальник управління

транспорту та зв’язку М.ШкурганСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації