Поиск по базе сайта:
Рішення №887 від 22 жовтня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо невідкладності внесення змін icon

Рішення №887 від 22 жовтня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо невідкладності внесення змін
Скачати 41.79 Kb.
НазваРішення №887 від 22 жовтня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо невідкладності внесення змін
Дата конвертації26.11.2013
Розмір41.79 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XХVІ сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 887

від 22 жовтня 2013 року


Про звернення до Верховної Ради

України та Прем’єр-міністра України

щодо невідкладності внесення змін

до Закону України "Про угоди про

розподіл продукції" в частині забезпечення

прав територіальних громад


Враховуючи ініціативу фракцій Львівської обласної ради, відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада:

ВИРІШИЛА:


  1. Звернутися до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо невідкладності внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" в частині забезпечення прав територіальних громад (звернення додається).

  2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Пісного.Голова обласної ради Петро КОЛОДІЙ


ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України

щодо невідкладності внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" в частині забезпечення прав територіальних громад


Верховна Рада України 10 жовтня 2013 року прийняла в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо коштів від використання (реалізації) державної частини виробленої продукції відповідно до угод про розподіл продукції)», реєстр. № 3295-1.

Цим законопроектом передбачено відрахування до місцевих бюджетів частини коштів від частки держави у вартості продукції, що, відповідно до угоди про розподіл продукції, передаються органам місцевого самоврядування за місцерозташуванням ділянки надр, у розмірах, що встановлені такою угодою.

Внесення таких змін до Бюджетного кодексу є дуже важливим, однак лише першим кроком у формуванні законодавчого механізму забезпечення інтересів територіальних громад при виконанні угод про розподіл продукції.

Адже законопроект визначає, що зміни стосуються тільки питання відрахування до місцевих бюджетів відповідних коштів, а це, у свою чергу, може бути реалізоване лише у випадку, коли передача цих коштів та їх розмір будуть передбачені в угоді про розподіл продукції.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про угоди про розподіл продукції" угода про розподіл продукції має відповідати вимогам цього Закону. Тобто, лише цим Законом встановлюються вимоги, дотримання яких є обов’язковим при укладенні угод про розподіл продукції. Разом з тим, серед переліку встановлених цим Законом істотних умов, що мають містити угоди про розподіл продукції, відсутня умова щодо обов’язкового відрахування до місцевих бюджетів частини коштів від частки держави у вартості виробленої продукції.

А отже, не містять істотних умов і Угоди про розподіл продукції щодо ділянок Юзівська та Олеська, а це не зобов’язує відповідні сторони цих угод здійснювати відрахування зазначених коштів на користь місцевих бюджетів.

Таким чином, зміни до Бюджетного кодексу стосовно відрахування до місцевих бюджетів частини коштів державної частки залишаться лише красивою декларацією, оскільки реалізація їх на практиці неможлива без внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" щодо обов’язку здійснювати передачу зазначених коштів на користь місцевих бюджетів.

Відтак, є нагальна необхідність внесення відповідних змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції", зокрема, до статті 8 "Вимоги до угоди про розподіл продукції" та статті 21 "Використання державної частини виробленої продукції відповідно до угоди про розподіл продукції".

Дуже важливим є те, що внесення цих змін необхідно провести до моменту укладення Угоди про розподіл продукції щодо ділянки Олеська та всіх інших подібних угод, оскільки після завершення процесу укладання Угоди на вказані правовідносини розповсюджується дія статті 27 Закону України "Про угоди про розподіл продукції". Згідно із цією статтею, Держава гарантує, що до прав і обов'язків інвестора, визначених угодою про розподіл продукції, протягом строку її дії буде застосовуватися законодавство, чинне на момент укладання угоди, крім законодавства, що полегшує або спрощує умови фінансово-господарської діяльності інвестора.

До числа інвесторів, згідно із зазначеними угодами, належить не тільки іноземні інвестори (компанії "Шеврон Юкрейн Б. В.", "ШЕЛЛ"), але й вітчизняні – ТзОВ "Надра Олеська", ТзОВ "Надра Юзівська", через які Держава і реалізує своє право на частку у виробленій продукції.

Іншими словами, якщо набуття чинності змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" щодо перерозподілу частини державної частки на користь місцевих бюджетів відбудеться після укладання відповідних угод, то ці зміни вже не створюватимуть обов’язку для вітчизняних інвесторів щодо такого перерозподілу коштів, відповідно до статті 27 цього Закону.

З огляду на викладене, депутатами у Верховній Раді України напрацьовано проект закону про внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" (щодо частки місцевого самоврядування у вартості виробленої продукції). Запропоновано також визначити цей проект як невідкладний до розгляду Верховною Радою України, відповідно до статей 21, 101 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Львівська обласна рада звертається до Голови Верховної Ради України з проханням визначити невідкладним до розгляду законопроект про внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" (щодо частки місцевого самоврядування у вартості виробленої продукції).

Львівська обласна рада звертається до Кабінету Міністрів України як до органу, в особі якого Держава Україна виступає стороною в угодах про розподіл продукції, з проханням утриматися від підписання та державної реєстрації відповідних угод до прийняття та набуття чинності зазначеного законопроекту.


Прийнято на XXVI сесії

Львівської обласної ради

VI скликання

22 жовтня 2013 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації