Поиск по базе сайта:
Рішення №872 від 17 вересня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою внесення змін до Податкового кодексу України icon

Рішення №872 від 17 вересня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою внесення змін до Податкового кодексу України
Скачати 32.93 Kb.
НазваРішення №872 від 17 вересня 2013 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою внесення змін до Податкового кодексу України
Дата конвертації25.10.2013
Розмір32.93 Kb.
ТипРішення

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XХVІ сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 872

від 17 вересня 2013 року


Про звернення до Верховної Ради України

з вимогою внесення змін до

Податкового кодексу України,

з метою скасування дискримінаційної норми

оподаткування грошових переказів,

що надходять від українців,

які працюють за кордоном


Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи звернення фракції Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" у Львівській обласній раді, Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою внесення змін до Податкового кодексу, з метою скасування дискримінаційної норми оподаткування грошових переказів, що надходять від українців, які працюють за кордоном (звернення додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.


Голова обласної ради Петро КОЛОДІЙ

ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України

з вимогою внесення змін до Податкового кодексу, з метою скасування дискримінаційної норми оподаткування грошових переказів, що надходять від українців, які працюють за кордоном


Ініціатива Міністерства доходів і зборів України розпочати реальний процес оподаткування грошових переказів, які надходять з-за кордону в Україну, набула широкого розголосу в засобах масової інформації та викликала серйозне обурення серед жителів Львівщини.

Відповідно до цієї ініціативи, сім'ї українців, члени яких працюють за кордоном, повинні віддавати до бюджету 15 - 17% від суми грошових переказів.

Згідно із тлумаченням Податкового кодексу Міндоходів, грошові перекази, отримані громадянином України на поточні та карткові рахунки, з джерелом походження поза межами України, розглядаються як іноземні доходи. Відповідна норма була передбачена спочатку Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року, а потім увійшла до Податкового кодексу, який набрав чинності з 1 січня 2011 року, проте на практиці до цього часу не застосовувалася.

У першу чергу, потрібно звернути увагу на прийняття цієї норми оподаткування грошових переказів заробітчан з моральної точки зору.

Відомо, що найбільша кількість мігрантів на заході України, адже кожен десятий мешканець Західної України виїхав за кордон у пошуках заробітку для того, щоб утримувати свою сім'ю. Влада, яка не змогла забезпечити населення України робочими місцями та гідною зарплатою європейського рівня, приймаючи цю податкову норму, намагається наповнити державний бюджет за рахунок збільшення оподаткування зарплати і грошових переказів тих, хто працює за межами країни, тобто українських трудових мігрантів і навіть тих, хто вже назавжди емігрував з України, але фінансово підтримує своїх рідних і близьких.

Усвідомлюючи явище "заробітчанства", як національну трагедію, – яка потягає за собою негативні соціальні наслідки, а саме: відсутність батьківської опіки "національне" сирітство, руйнування сімей, – аморальним є наповнення державного бюджету України за рахунок трагедії громадян.


Безсумнівно, що реалізація вказаної норми Податкового кодексу України неминуче призведе до тінізації грошових переказів з-за кордону, бо мігранти та їх сім'ї будуть шукати способи не сплачувати цей податок. Отже, держава нічого не отримає від цього податку, оскільки суттєво зменшиться кількість грошових переказів.

Депутати Верховної Ради України, члени міжфракційного депутатського об'єднання "Львівщина", зареєстрували 5 липня цього року законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами".

Цим документом пропонуються зміни, відповідно до яких перекази від членів сім'ї першого ступеня спорідненості, а також опікунів та піклувальників, котрі виконують функцію осіб, що утримують іншу фізичну особу, оподатковуватимуться за нульовою ставкою.

Враховуючи вищевикладене, Львівська обласна рада звертається до Верховної Ради України з вимогою підтримати вказаний законопроект № 2535а від 05.07.2013 щодо внесення змін до Податкового кодексу та скасувати дискримінаційні норми оподаткування грошових переказів, що надходять від українців, які працюють за кордоном.


Прийнято на XXVI сесії

Львівської обласної ради

VI скликання

17 вересня 2013 рокуСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації