Поиск по базе сайта:
Рішення №876 від 17 вересня 2013 року Про інформацію щодо ситуації, яка склалася з приватизацією публічного icon

Рішення №876 від 17 вересня 2013 року Про інформацію щодо ситуації, яка склалася з приватизацією публічного
Скачати 38.18 Kb.
НазваРішення №876 від 17 вересня 2013 року Про інформацію щодо ситуації, яка склалася з приватизацією публічного
Дата конвертації25.10.2013
Розмір38.18 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XХVІ сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 876

від 17 вересня 2013 року


Про інформацію щодо ситуації, яка

склалася з приватизацією публічного

акціонерного товариства "Стебницьке

гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал"


Заслухавши та обговоривши інформації Регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області, Львівської обласної державної адміністрації, Державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал"; відповідно до частини першої статті 13, частини четвертої статті 140 Конституції України, частини другої статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Інформації Регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області, Львівської обласної державної адміністрації, Державного гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал" взяти до відома.

2. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з приватизацією публічного акціонерного товариства "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" (звернення додається).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Пісного.


Голова обласної ради Петро КОЛОДІЙ


ЗВЕРНЕННЯ

до Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з приватизацією публічного акціонерного товариства

"Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал"


Стебницьке ДГХП "Полімінерал", яке внесено до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, знаходиться на обліку в Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області.

Небезпеку для навколишнього природного середовища і населення в зоні впливу підприємства створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, які розміщені на поверхні. У зоні впливу вироблених підземних свердловин знаходяться житлові будинки міста Стебник, високовольтні лінії електропередач, водоканалізаційні мережі міст Дрогобича та Трускавця, залізниця державного значення Київ –Трускавець, автомагістраль. Підземні виробки сягають ІІ - ІІІ зони санітарної охорони курорту Трускавець.

Роботи на підприємстві виконуються на підставі розробленого комплексного проекту "Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року № 166-р. Кошторисна вартість робіт складає 162 453,3 тис. грн. Виконання проекту розраховано до 2012 – 2013 років. Фінансування розпочато у 2004 році.

У 2009 році були внесені зміни до проекту, відповідно до яких передбачено будівництво додаткової гідроізоляційної перемички по квершлагу 99/вент., ліквідацію новоутворених карстових лійок, приготування і перекачку розсолів, будівництво розсолопроводу з рудника № 1 до свердловини СП-4, планування земної поверхні і влаштування протифільтраційного екрану в зоні озера Болотня, буріння 2 закладочних свердловин на руднику № 2.

Крім проектних робіт, здійснювались заходи з ліквідації техногенних загроз для довкілля.

Сьогодні на прилеглих до "Полімінералу" територіях існує небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: триває активізація процесів карстоутворення, потрапляння прісних вод у підземні виробки, просадка земної поверхні тощо.

Наказами Фонду державного майна України від 16.06.2011 № 900 та від 04.10.2012 № 3625 прийнято рішення про приватизацію Стебницького ДГХП "Полімінерал" шляхом продажу акцій.

Після проведення всіх обов’язкових процедур наказом Фонду державного майна України від 14.01.2013 № 36 Стебницьке ДГХП "Полімінерал" було перетворено в публічне акціонерне товариство "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал", а наказом від 27.03.2013 № 394 було припинено діяльність юридичної особи Стебницьке ДГХП "Полімінерал".

Після перетворення підприємства, Міністерство фінансів України зобов’язало Державну казначейську службу України призупинити фінансування за бюджетною програмою в частині реалізації Комплексного проекту "Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель".

Таким чином, на підприємстві припинено роботи з проведення комплексу необхідних природоохоронних заходів.

Ситуацію ускладнює той факт, що заходи, передбачені Комплексним проектом "Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель", носять так званий "сезонний" характер, найбільше навантаження припадає на весняно - літній період, коли погодні умови дозволяють ефективно та якісно виконувати роботи.

Серед можливих наслідків, що можуть виникнути у зв’язку з припиненням фінансування та, відповідно, невиконання Комплексного проекту "Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель", є: розчинення (руйнування) міжкамерних опорних ціликів, раптовий обвал стелин відпрацьованих камер.

На підставі вищенаведеного, враховуючи небезпечну екологічну ситуацію, яка вже склалася внаслідок недофінансування природоохоронних заходів на Стебницькому ДГХП "Полімінерал", просимо:

- невідкладно прийняти рішення щодо виділення коштів у 2013 – 2014 роках, достатніх для повного фінансування проекту "Консервація рудника № 2 і рекультивація порушених земель", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2004  №166-р.;

- надати відповідне доручення Фондові державного майна України при розгляді питання щодо приватизації Стебницького ДГХП "Полімінерал" забезпечити неухильне виконання вимог Закону України "Про приватизацію державного майна" про передачу підприємства цілісним майновим комплексом.


Прийнято на ХХVІ сесії

Львівської обласної ради

VI cкликання

17 вересня 2013 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації