Поиск по базе сайта:
Львівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я icon

Львівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я
НазваЛьвівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я
Дата конвертації24.05.2013
Розмір79.5 Kb.
ТипДокументи


МОЗ України

Львівська обласна державна адміністрація

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я79005, м. Львів, вул. К. Левицького,16 тел. (032)276-23-60Директору департаменту


охорони здоров'я

Львівської облдержадміністрації


АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА


за підсумками моніторингу

медичних інформаційних матеріалів

у медіа-просторі Львівщини

(за період з 2 по 8 березня 2013 року)


Переглянуто:

Електронні ЗМІ:

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/

http://loda.gov.ua/

http://zik.ua/ua/rubric/lviv/

http://galinfo.com.ua/

http://vgolos.com.ua/

http://portal.lviv.ua/

http://zaxid.net/

http://cupol.lviv.ua/

http://www.varianty.net/
http://daily.lviv.ua/
http://www.mediastar.net.ua/
http://ru.golos.ua/

http://www.lodtrk.org.ua 


http://www.032.ua/
http://news.lvivport.com/
http://lvnews.org.ua/
http://lviv24.com/
http://lviv.tv/
http://pressclub.lviv.ua/
http://novyny.lviv.ua/
http://lviv-online.net/
http://lvivexpres.com/
http://expres.ua/
http://lvivnews.org.ua/

http://tv.zik.ua/

http://www.nta.ua/


Найбільш тиражні обласні, районні та міські друковані видання, зокрема:

«Високий Замок»

«Експрес»

«Львівська пошта»

«Львівська газета»

«Газета по-українськи»


«Нафтовик Борислава», «Голос відродження», «Броди вечірні», «Воля народу», «Народна думка», «Газета для Вас», «Новий час», «Відродження», «Громада», «Голос з над - Бугу», «Голос Самбірщини», «Новинки Самбора», «Рідне поле»Резонансні та проблемні медичні теми у ЗМІ Львівщини за звітний період:


1. Питання функціонування медичної галузі Львівщини


1.1. Робоча колегія Департаменту охорони здоров’я ЛОДА


5 березня

Сайт ЛОДА

^ СТВОРЕННЯ В ОБЛАСТІ ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НАЙВИЩОГО РІВНЯ – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК ДІЯЛЬНОСТІ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ НА 2013 РІК – І.ГРУНИК”

Сьогодні, 5 березня, у  Департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА відбулася  робоча колегія, присвячена підсумкам роботи медичної галузі Львівщини у 2012 році. У підсумковій колегії брав участь заступник голови – керівник апарату Львівської облдержадміністрації Іван Груник, – інформує прес-служба Департаменту. ( Повний текст додається)

1.2. Акція «Дні діагностики і профілактики глаукоми»

4 березня

galinfo”

^ У ЛЬВОВІ СТАРТУВАЛА АКЦІЯ ЩОДО РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ”

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров’я Львівської міськради з 4 до 15 березня 2013 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Коментар начальника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба.(Повний текст додається)


Аналогічну інформацію надає Західна інформаційна корпорація - „У ЛЬВОВІ СТАРТУВАЛА АКЦІЯ ЩОДО РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ”, „Zaxid” - „У ЛЬВОВІ РОЗПОЧАЛИСЯ «ДНІ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ»” (Повний текст додається)


5 березня

galinfo”

^ ЛЬВІВ’ЯНАМ РАДЯТЬ ПРОЙТИ ОБСТЕЖЕННЯ НА ГЛАУКОМУ, ОДНУ З ОСНОВНИХ ПРИЧИН ВТРАТИ ЗОРУ”

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 4 до 15 березня 2013 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Як поінформував начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб, обстеження щодо раннього виявлення глаукоми є доступним і його можна пройти у будь-якій поліклініці міста, повідомила прес-служба Львівської міської ради. (Повний текст додається)


Аналогічну інформацію надає „Zaxid” - „ТОРІК У ЛЬВОВІ ПРОВЕЛИ 190 ОПЕРАЦІЙ НА ГЛАУКОМУ, - МЕДИК” (Повний текст додається)


1.3. Психіатрія


4 березня

1) Західна інформаційна корпорація

а)„ПСИХЛІКАРНЮ НА ВУЛ.КУЛЬПАРКІВСЬКІЙ У ЛЬВОВІ ПЛАНУЮТЬ «РОЗОСЕРЕДИТИ»”

Лікування хворих на психічні розлади людей є значно ефективнішим і гуманнішим, якщо воно проходить недалеко від місце проживання хворої людини. Відтак, замість величезної лікарні на вул. Кульпарківській мають бути заклади «районного типу». Про це сьогодні, під час прес-конференції на тему «Психіатрія без гамівної сорочки: проблеми та перспективи» сказав головний психіатр ГУОЗ ЛОДА, заслужений лікар України Юрій Закаль. (Повний текст додається)б)„НА ХАРЧУВАННЯ ПСИХІЧНОХВОРИХ НА ЛЬВІВЩИНІ ВИДІЛЯЮТЬ МЕНШ ЯК 10 ГРН. НА ДЕНЬ, - ФІЛЬЦ”

Якщо на Львівщині на одного психічно хворого пацієнта на день виділяють до 10 гривень, то на Закарпатті – до 22 грн. Про це сьогодні, 4 березня, на прес-конференції на тему: «Психіатрія без гамівної сорочки: проблеми та перспективи» сказав головний лікар Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Олександр Фільц. (Повний текст додається)

2)„galinfo”

а)„ЩОРОКУ НА ЛЬВІВЩИНІ ВИЯВЛЯЮТЬ 5 ТИС. ПСИХІЧНОХВОРИХ ОСІБ”

У Львівській області на обліку з психічними патрологіями перебувають 60 тис. 733 особи, а це на 143 особи більше, ніж у 2011 році. Про це сьогодні, 4 березня, на прес-конференції повідомив головний позаштатний психіатр департаменту охорони здоров’я ЛОДА Юрій Закаль. (Повний текст додається)б)„НА ЛЬВІВЩИНІ НА ДИСПАНСЕРНОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ ПЕРЕБУВАЄ 2,7% ДІТЕЙ”

У Львівській області на диспансерному спостереженні (з психічними патологіями) є 2,7% дітей (в Україні цей показник сягає близько 3%). Про це сьогодні, 4 березня, на прес-конференції повідомила головний позаштатний дитячий психіатр департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Марія Люсак. (Повний текст додається)в)„НА КУЛЬПАРКІВСЬКІЙ НА ЛІКУВАННЯ ПСИХІЧНОХВОРИХ В ДЕНЬ ВИДІЛЯЮТЬ ЛИШЕ ПОНАД 3 ГРН., НА ХАРЧУВАННЯ - 10”

В Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні на лікування одного пацієнта в день йде лише понад 3 грн., на харчування – близько 10 грн. Про це сьогодні, 4 березня, повідомив головний лікар Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Олександр Фільц. (Повний текст додається)7 березня

Газета „Львівська пошта” № 27 від 7.03.

^ НЕ БІЙТЕСЯ ДИТЯЧИХ ПСИХІАТРІВ”

Часті сімейні конфлікти і перегляд фільмів з проявами насильства спричиняють розвиток різноманітних психічних розладів у дітей. Коментар Ореслави Хомик, головного лікаря обласного дитячого психоневрологічного диспансеру та Марії Люсак, головного позаштатного дитячого психіатра ДОЗ ЛОДА. (Повний текст додається)
1.4. Функціонування ЛПЗ області

1.4.1. Дрогобицький район

4 березня

Західна інформаційна корпорація

^ ДЕПУТАТИ БОРИСЛАВА ПРОТИ ПЕРЕДАЧІ СХІДНИЦЬКОЇ ЛІКАРНІ В ОБЛАСНЕ ПІДПОРЯДКУВАННЯ”

Депутати Бориславської міської ради не підтримують ініціативу Львівської обласної ради «Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад Львівської області будівель центральної міської лікарні м. Борислава, що знаходяться у Східниці, вул. Промислова, 10 та Промислова 10 б». (Повний текст додається)Аналогічну інформацію надає „Львівський портал” - „ГРОМАДА СХІДНИЦІ ХОЧЕ РОЗІРВАТИ З ОБЛАСНОЮ ЛІКАРНЕЮ” (Повний текст додається)


5 березня

galinfo”

^ У ТРУСКАВЕЦЬКІЙ МІСЬКІЙ ЛІКАРНІ ВПЕРШЕ ПРОВЕДЕНО ВИСОКОТЕХНОЛОГІЧНУ ОПЕРАЦІЮ”

У Трускавецькій міській лікарні уперше була проведена операція: лапароскопічна холецистектомія. Випадок для оперативного втручання був дуже складним, у стадії загострення, але операція пройшла успішно, хвора почувається нормально. Повідомила прес-служба міської ради. (Повний текст додається)^ 1.4.2. Жовківський район


6 березня

Zaxid”

1)„У РАВІ-РУСЬКІЙ ЛІКАРІ ТА ПАЦІЄНТИ БОЯТЬСЯ ЗА ЖИТТЯ ЛІКАРНІ”

Бухгалтерію Рава-Руської районної лікарні планують перевести до Жовкви. Натомість у самій Рава-Руській ходять чутки про закриття районної лікарні та перенесення її до Жовкви. (Повний текст додається)^ 2)„ЛІКАРНЮ В РАВА-РУСЬКІЙ НЕ ЗАКРИЮТЬ, - ГОЛОВА РДА”

Бухгалтерію Рава-Руської районної лікарні планують перевести до Жовкви. Натомість у самій Рава-Руській ходять чутки про закриття районної лікарні та перенесення її до Жовкви. (Повний текст додається)


1.4.3. Турківський район

5 березня

Газета „Експрес” № 25 від 5.03.

ХТО НА РЕНТГЕН?”
^

Турківська ЦРЛ нещодавно отримала сучасний рентгенівський апарат. Коментар лікаря-рентгенолога А.Жалко. (Повний текст додається)2. Медико-демографічна та санітарно-епідеміологічна ситуація на Львівщині


2.1. Грип та ГРВІ

4 березня

1)Західна інформаційна корпорація

а)„НА ЛЬВІВЩИНІ НА ГРВІ ЗАХВОРІЛИ 200 ТИС. ОСІБ, 60% - ДІТИ”

Від початку епідсезону на Львівщині майже 200 тисяч людей захворіли на гострі респіраторні захворювання. Майже 60 відсотків недужих – діти. Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK. Епідемії грипу цієї зими так і не оголошували. На Львівщині від грудня зареєстрували лише три випадки захворювання на грип: двічі – каліфорнійський, а одну людину вразив новий штам – вірус грипу В. (Повний текст додається)б)„У ДРОГОБИЦЬКОМУ РАЙОНІ ЗРОСТАЄ РІВЕНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРВІ”

Протягом минулого тижня у Дрогобицькому районі спостерігається поступове зростання рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це повідомив кореспондент ІА ZIK з посиланням на дані Дрогобицького міськрайонного управління Держсанепідслужби. За підсумками моніторингу, за період з 21 до 27 лютого в районі захворіло на ГРВІ 669 осіб (14,9% на 10 тис. населення), з них дітей до 17 р. – 324 особи з показником 30,7%. Загальний епідемічний поріг не перевищено. (Повний текст додається)


2) «Львівський портал»

^ НА ГРИП ТА ГРВІ В ОБЛАСТІ ЗАХВОРІЛИ ПОНАД 13 ТИС. ОСІБ”

З 25 лютого до 03 березня у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 13244 особи. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА. Інтенсивний показник на 10 тисяч населення склав 52,1  при епідемічному порозі 140,4. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57%.(Повний текст додається)
3. Благодійність


7 березня

Вголос”

У ЛЬВОВІ ЗБИРАТИМУТЬ КОШТИ НА АПАРАТ ШТУЧНОГО ДИХАННЯ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ЛІКАРНІ”

У Львові відбудеться Благодійний мистецький он-лайн аукціон «Добро у дії». Про це інформує прес-служба Львівської міської ради. Мета аукціону – збір коштів для апарату штучного дихання в дитячу реанімацію Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні (так званої Чорнобильської лікарні). (Повний текст додається)


Головний лікар ЛОЦЗ Юрій ОСТРОВЕРХА

Виконавці В. Збіднякова

А.ЧервенковаСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації