Поиск по базе сайта:
Львівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я icon

Львівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я




НазваЛьвівська обласна державна адміністрація обласний центр здоров’Я
Дата конвертації24.05.2013
Розмір92.4 Kb.
ТипДокументи






МОЗ України

Львівська обласна державна адміністрація

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я



79005, м. Львів, вул. К. Левицького,16 тел. (032)276-23-60



Директору департаменту


охорони здоров'я

Львівської облдержадміністрації


АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

за підсумками моніторингу

медичних інформаційних матеріалів

у медіа-просторі Львівщини

(за період з 9 по 15 березня 2013 року)

Переглянуто:

Електронні ЗМІ:

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/

http://loda.gov.ua/

http://zik.ua/ua/rubric/lviv/

http://galinfo.com.ua/

http://vgolos.com.ua/

http://portal.lviv.ua/

http://zaxid.net/

http://cupol.lviv.ua/

http://www.varianty.net/
http://daily.lviv.ua/
http://www.mediastar.net.ua/
http://ru.golos.ua/

http://www.lodtrk.org.ua 


http://www.032.ua/
http://news.lvivport.com/
http://lvnews.org.ua/
http://lviv24.com/
http://lviv.tv/
http://pressclub.lviv.ua/
http://novyny.lviv.ua/
http://lviv-online.net/
http://lvivexpres.com/
http://expres.ua/
http://lvivnews.org.ua/

http://tv.zik.ua/

http://www.nta.ua/


Найбільш тиражні обласні, районні та міські друковані видання, зокрема:

«Високий Замок»

«Експрес»

«Львівська пошта»

«Львівська газета»

«Газета по-українськи»


«Нафтовик Борислава», «Голос відродження», «Броди вечірні», «Воля народу», «Народна думка», «Газета для Вас», «Новий час», «Відродження», «Громада», «Голос з над - Бугу», «Голос Самбірщини», «Новинки Самбора», «Рідне поле»



Резонансні та проблемні медичні теми у ЗМІ Львівщини за звітний період:


1. Питання функціонування медичної галузі Львівщини


1.1. Акція «Дні діагностики і профілактики глаукоми»

12 березня

Сайт ЛОДТРК

^ ГОЛОВНИЙ ОФТАЛЬМОЛОГ ОБЛАСТІ ВІДПОВІЛА НА ЗАПИТАННЯ З «ГАРЯЧОЇ» ЛІНІЇ”

У рамках проведення обласної інформаційно-просвітницької акції «Діагностика і профілактика глаукоми» у Львівському обласному центрі здоров’я відбулася «гаряча» телефонна лінія з головним позаштатним офтальмологом Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, кандидатом медичних наук Олександрою Павлів. Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА. (Повний текст додається)


Аналогічну інформацію надає „032.ua” - „У ЛЬВОВІ «ОГОЛОСИЛИ ВІЙНУ» ГЛАУКОМІ” (Повний текст додається)


1.2. «Всесвітній день нирки»

12 березня

Сайт ЛОДТРК

^ 13 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НИРКИ”

У 2008 році Україна вперше приєдналася до Глобального міжнародного проекту «Всесвітній день нирки». Ініціатори заходу Всесвітнє нефрологічне суспільство (International Society of Nephrology) і Міжнародна федерація ниркового фонду (International Federation of Kidney-Foundation).Гасло цьогорічного Дня нирки «Гостре пошкодження нирки», зазначається у повідомленні прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Мета заходу – підвищення обізнаності населення про важливість наших нирок, як про дивовижний орган, який відіграє ключову роль у збереженні життя і здоров`я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці. (Повний текст додається)


1.3. Екстрена медична допомога


12 березня

Zaxid”

^ ВЕРТОЛІТ І АВТА, ЩО СТОЯЛИ НА ЛЬВІВСЬКІЙ МИТНИЦІ, ПЕРЕДАЛИ «ШВИДКІЙ»”

Кабмін передав Львівській обласній державній адміністрації для потреб системи швидкої медичної допомоги вертоліт і три автомобілі. Відповідну постанову Кабмін опублікував 6 березня. (Повний текст додається)



^ 1.4. Ліміти на відходи


12 березня

Західна інформаційна корпорація

1)„ДВІ ТРЕТИНИ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ ЛЬВІВЩИНИ ПРАЦЮЮТЬ БЕЗ ЛІМІТІВ НА ВІДХОДИ”

Лише 44 зі 148 медичних закладів отримали ліміти на свої відходи. Відтак більшість установ охорони здоров’я у поводженні з відходами порушують законодавство України. (Повний текст додається)


Аналогічну інформацію надає „Вголос” - „НА ЛЬВІВЩИНІ НЕВІДОМО КУДИ ЗНИКАЮТЬ 9 ТОНН МЕДИЧНИХ ВІДХОДІВ – ПРЕДСТАВНИК ЕКОУПРАВЛІННЯ”, „Львівський портал” - „БІЛЬШЕ СОТНІ МЕДЗАКЛАДІВ ЛЬВІВЩИНИ ВИКИДАЮТЬ ЛЮДСЬКІ ОРГАНИ НА СМІТТЯ”, „galinfo” - „НА ЛЬВІВЩИНІ БІЛЬШЕ СОТНІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я БЕЗКОНТРОЛЬНО ПОВОДЯТЬСЯ З ВІДХОДАМИ”, газета „Львівська пошта” - „А КУДИ ВИКИДАЮТЬ ШПРИЦИ?” (Повний текст додається)


^ 2)„ЛІМІТИ НА УТВОРЕННЯ ВІДХОДІВ – ЩЕ ОДИН СПОСІБ НАЖИТИСЯ НА МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ, - ЛІКАР”

Ліміти на утворення та розміщення відходів – це ще один спосіб нажитися на медичних закладах, адже, процедура отримання цих дозвільних документів занадто складна, вимагає значних затрат часу та коштів. Коментує ситуацію Степан Середа, головний лікар обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. (Повний текст додається)


^ 3)„ПОВОДЖЕННЯ З МЕДИЧНИМИ ВІДХОДАМИ НА ЛЬВІВЩИНІ КОНТРОЛЬОВАНЕ, - ЛОДА”

Медичні заклади правильно поводяться із медичними відходами. Це питання у Львівській області є контрольованим. Про це сьогодні, 12 березня, під час засідання круглого столу на тему: «Як медичні заклади Львівщини дотримуються норм поводження з медичними відходами (в т. ч. з небезпечними та медико-біологічними)» сказав заступник начальника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Голдун. (Повний текст додається)

1.3. Психіатрія

11 березня

Газета „Високий замок” № 36 від 11.03.

^ ПСИХЛІКАРНЯ СТАНЕ «БЛИЖЧОЮ ДО ЛЮДЕЙ»”

Медична реформа передбачає передачу левової частки ліжок зі спецзакладу Львова в райони області, створення кабінетів психіатрів для консультацій в кожному районі та створення денних стаціонарів для лікування хворих з психічними розладами. Коментує головний психіатр ГУОЗ ЛОДА, заслужений лікар України Юрій Закаль. (Повний текст додається)


1.4. Неврологія

14 березня

Газета „Високий замок” № 38 від 14.03.

^ АТАКУЮТЬ ІНСУЛЬТИ!”

У Новояворівській лікарні №1 лікарі працюють, непокладаючи рук. Останнім часом кількість жертв інсультів зросла на 50% У Львові та інших областях України ситуація не краща. Коментують заступник головного лікаря з лікувальної роботи Новояворівської лікарні №1 Богдан Жмурко, завідувач реанімаційним відділенням ЛОКЛ, головний токсиколог Ігор Маковецький, головний невролог Львівщини Януш Саноцький, заступник головного лікаря станції швидкої допомоги Лілія Сирота. (Повний текст додається)



1.5. Гастроентерологія

14 березня

Газета „Львівська газета” № 14 від 14.03.

ПЕЧЕ, МОВ ПЕРЕЦЬ, ПЕЧІЯ”
^

Розмова з Оленою Ходосевич, головним гастроентерологом Львівщини. (Повний текст додається)




1.6. Робота «швидкої»

14 березня

Газета „Експрес” № 28 від 14.03.

^ З ТАКОЮ ПОГОДОЮ І ЗДОРОВОМУ ЗЛЕ”

За останні дні кількість викликів «швидкої» помітно зросла. Раніше фіксували 420 звернень за добу, то тепер 440-460, - інформує Володимир Козій, заступник головного лікаря з лікувальної роботи КП ЛОР «Львівська станція швидкої меддопомоги».(Повний текст додається)



15 березня

Газета „Експрес” № 29 від 15.03.

^ НА ЛІКАРІВ – З КУЛАКАМИ ТА ЛАЙКОЮ”

Почастішали випадки, коли лікарів бригад швидкої меддопомоги ображають, не впускають на поріг або викликають до псевдо хворих. Коментує ситуацію Володимир Козій, заступник головного лікаря з лікувальної роботи КП ЛОР «Львівська станція швидкої меддопомоги». (Повний текст додається)



1.7. Сучасне відділення для реабілітації дітей

14 березня

Газета „Експрес” № 28 від 14.03.

^ ТАК ОДУЖАТИ ШВИДШЕ”

У дитячій МКЛ, що на П.Орлика, 15 березня з нагоди 20-річчя з дня заснування закладу, відкриють перше сучасне відділення реабілітації для дітей. Коментує головний лікар лікарні Дмитро Квіт. (Повний текст додається)



1.8. Нове обладнання


14 березня

Газета „Львівська газета” № 11 від 14.03.

^ НА ВСІ РУКИ…ЛАЗЕР”

У Львівський дитячий Західноукраїнський медичний центр від французької асоціації поступив лазерний апарат найновішої моделі. За його допомогою можна буде лікувати вроджені вади, пігментні та судинні утвори на шкірі, злоякісні та доброякісні пухлини, рубці та інші дефекти. (Повний текст додається)



15 березня

Західна інформаційна корпорація

^ ДЛЯ ЛЬВІВСЬКИХ ЛІКАРЕНЬ ПЛАНУЮТЬ ЗАКУПИТИ 12 АПАРАТІВ ДЛЯ НАРКОЗУ”

З міського бюджету у 2013 році планують закупити для львівських лікарень 12 апаратів для наркозу загальною вартістю 1,5 млн грн. Про це сьогодні сказав журналістам начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб. (Повний текст додається)


1.9. Функціонування ЛПЗ області

1.9.1. Городоцький район


14 березня

Західна інформаційна корпорація

^ МЕШКАНКА ГОРОДКА ПОМЕРЛА ЧЕРЕЗ НЕПРАВИЛЬНИЙ ДІАГНОЗ МІСЦЕВИХ ЛІКАРІВ”

Мешканка Городка на Львівщині 50-річна Олександра Половнікова померла через неправильний діазноз місцевих лікарів. У цьому переконаний її чоловік. Мовляв, у райлікарні під час ультразвукової діагностики не побачили камінця в нирці дружини і лікували підшлункову. У Львові врятувати жінку вже не змогли, було надто пізно. Коментує ситуацію головний лікар Городоцької ЦРЛ. (Повний текст додається)



1.9.2. Дрогобицький район


5 березня

Газета „Експрес” № 27 від 12.03.

^ ОПЕРАЦІЯ БЕЗ СКАЛЬПЕЛЯ”

Хоч у світі лапароскопічна холецистектомія стала вже стандартом у лікуванні хвороб жовчовивідних систем, для курортного містечка Трускавця це - новинка. Коментує Андрій Кульчицький, головний лікар Трускавецької МЛ. (Повний текст додається)



1.9.3. Золочівський район


12 березня

Західна інформаційна корпорація

^ У ЗОЛОЧІВСЬКОМУ РАЙОНІ ЗА 167 ТИС. ЄВРО ВІД ЄС ЗАПРОВАДЯТЬ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ У ЛІКАРНІ”

У Золочівському районі йде підготовка до підписання угоди про партнерство для реалізації проекту «Запровадження енергозберігаючих технологій у Глинянській районній лікарні». (Повний текст додається)



1.9.4. Яворівський район


15 березня

Західна інформаційна корпорація

^ ПОЛЯКИ ДОПОМОЖУТЬ ЯВОРІВСЬКИМ ЗАКЛАДАМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МЕДИЧНИМ ОБЛАДНАННЯМ”

Поляки за участі керівника Ярославського повітового шпиталю відвідали Новояворівську районну лікарню №1, де разом з лікарями цього закладу охорони здоров’я детально вияснили, яке саме медичне обладнання європейського взірця тут необхідне. Нагадаємо, що  в Новояворівській районній лікарні, що в Яворівському районі Львівської області, встановлено сонячні колектори – завдяки реалізації проекту міжнародної програми з енергозбереження. (Повний текст додається)


^ 2. Медико-демографічна та санітарно-епідеміологічна ситуація на Львівщині


2.1. Грип та ГРВІ

14 березня

Газета „Експрес” № 28 від 14.03.

ДОКТОРЕ, У МЕНЕ 37…ДОВГОТРИВАЛУ ПІДВИЩЕНУ ТЕМПЕРАТУРУ ТІЛА МОЖЕ СПРОВОКУВАТИ ДЕКІЛЬКА ПРИЧИН”
^

Коментар з цього приводу Бориса Маголи, завідувача відділення сімейної медицини 4-ї міської поліклініки. (Повний текст додається)



2.2. Лептоспіроз

14 березня

Газета „Експрес” № 28 від 14.03.

^ ЗНОВУ ТІ ЩУРИ”

Жінка заразилася лептоспірозом, вибираючи яйця з-під курки. На Львівщині з початку року зареєстровано 3 випадки цієї небезпечної хвороби. Коментує ситуацію Таміла Алексанян, завідувач відділення обласної інфекційної лікарні. (Повний текст додається)



2.3. Демографічна ситуація

14 березня

Газета „Експрес” № 28 від 14.03.

^ НАРОДЖУЄМО БІЛЬШЕ!”

Загалом на Львівщині упродовж останніх семи років спостерігається зростання рівня народжуваності. Коментує Ірина Микичак, заступник директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА, начальник управління медичної допомоги населенню. (Повний текст додається)



3. Пам’ятні дати

3.1. 20-річчя Львівської комунальної міської дитячої клінічної лікарні

14 березня

Газета „Львівська пошта” № 29 від 14.03.

ТУТ ЖИВЕ НАДІЯ!”

Розмова з головним лікарем ЛКМДКЛ Дмитром Квітом. (Повний текст додається)


Головний лікар ЛОЦЗ Юрій ОСТРОВЕРХА

Виконавці В. Збіднякова

А.Червенкова



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації