Поиск по базе сайта:
Рішення колегії 24 травня 2011 Протокол №3 Про ситуаційний аналіз протидії епідемії віл-інфекції у Львівській області, основні проблеми реалізації заходів профілактики та боротьби з епідемією, можливі шляхи їх вирішення icon

Рішення колегії 24 травня 2011 Протокол №3 Про ситуаційний аналіз протидії епідемії віл-інфекції у Львівській області, основні проблеми реалізації заходів профілактики та боротьби з епідемією, можливі шляхи їх вирішення
Скачати 73.81 Kb.
НазваРішення колегії 24 травня 2011 Протокол №3 Про ситуаційний аналіз протидії епідемії віл-інфекції у Львівській області, основні проблеми реалізації заходів профілактики та боротьби з епідемією, можливі шляхи їх вирішення
Дата конвертації10.11.2012
Розмір73.81 Kb.
ТипРішенняМОЗ України


Львівська обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ¢Я
Рішення колегії


24 травня 2011 Протокол №3


Про ситуаційний аналіз протидії

епідемії ВІЛ-інфекції у Львівській області,

основні проблеми реалізації

заходів профілактики та боротьби

з епідемією, можливі шляхи їх вирішення

Заслухавши інформацію головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (ЛОЦ СНІДу) М.Служинської про епідемічну ситуацію з ВІЛ – інфекції, про надання послуг добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію в закладах охорони здоров’я області колегія відмічає зростання в першому кварталі 2011 року кількості хворих на СНІД на 56% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшення частки статевого шляху передачі ВІЛ-інфекції. Протягом 2011 року фахівцями ЛОЦ СНІДу здійснено 24 моніторингових візити в заклади охорони здоров’я області, організаційно-методичні заходи дозволили збільшити загальний обсяг тестувань широких верств населення в першому кварталі поточного року на 11,0% і найбільш уразливих щодо інфікування – на 17,8%.

В той же час, надалі залишається недостатнім обсяг тестування уразливих груп населення в порівнянні з іншими областями України (12 рангове місце з 27 адміністративних територій України), а 61% випадків серед усіх зареєстрованих в стадії СНІДу були вперше виявленими . Недовиявлення пацієнтів з ВІЛ-інфекцією спонукає до вжиття невідкладних заходів щодо розширення доступу та забезпечення якісних послуг добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію (лише 30% ВІЛ-інфікованих громадян України знає про свій статус щодо ВІЛ), в першу чергу уразливих груп, через кабінети «Довіра»/кабінети інфекційних захворювань, наркологічну, дерматовенерологічну і фтизіатричну служби, обстеження за клінічними показами для посилення заходів з профілактики поширення ВІЛ (покращення активного та раннього виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я і здоров’я інших людей) і надання якісних послуг з лікування та догляду тим, хто цього потребує.

В закладах охорони здоров’я: відсутня тісна взаємодія і спадкоємність між кабінетами інфекційних захворювань поліклінік/кабінетами «Довіра» і кабінетами нарколога, дерматовенеролога і фтизіатра, стаціонарними відділеннями ЛПЗ; тестування найбільш уразливих щодо інфікування ВІЛ осіб (споживачі ін’єкційних наркотиків; особи, в яких виявлені хвороби, що передаються статевим шляхом; особи, які мають численні незахищені сексуальні контакти) проводиться в дуже обмеженій кількості; не зростає настороженість лікарів щодо обстеження на ВІЛ-інфекцію за клінічними показами; наявна проблема в госпіталізації пацієнтів тощо

Вище наведене свідчить, що протидія ВІЛ – інфекції у Львівській області, в тому числі організація доступу уразливих груп населення до послуг добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію в закладах охорони здоров’я ще не належному рівні, як і раннє виявлення ВІЛ-інфекції.

З метою забезпечення доступу для усіх, хто зіткнувся з проблемою ВІЛ/ СНІДу до необхідних послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки колегія

вирішила:

1. Визнати роботу головних лікарів закладів охорони здоров’я області з організації виконання наказів МОЗ України від 19.08.2005 року № 415 «Про удосконалення добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію», від 06.07.2006 року № 446 «Про затвердження Інструкції з впровадження порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію (протоколу) в протитуберкульозних, дерматовенерологічних і наркологічних закладах охорони здоров’я» і від 11.05.2010 № 388 “Перелік захворювань, симптомів та синдромів, при яких пацієнту пропонуються послуги з добровільного консультування і тестування при зверненні по медичну допомогу в закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкованості та рівнів надання медичної допомоги” задвільною.

2. Головним лікарям закладів охорони здоров’я, установам яких була надана організаційно-методична допомога згідно з наказом ГУОЗ ЛОДА від 21.01.2011р. № 83, забезпечити особистий контроль за усуненням недоліків, зазначених в довідках за результатами роботи фахівців Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

3. Начальникам управлінь охорони здоров’я міст Львова, Дрогобича і Стрия, головним лікарям закладів охорони здоров’я області.

3.1. Забезпечити неухильне виконання наказів МОЗ України зазначених в п.1.

3.2. Активізувати роботу вже діючих 10-ти кабінетів «Довіра», 6-ти кабінетів «Довіра» «Клінік, дружніх до молоді» щодо вільного доступу людей до послуг з консультування та тестування на ВІЛ –інфекцію. Особливу увагу звернути на тестування найбільш уразливих щодо інфікування ВІЛ осіб згідно з наказами МОЗ України від 06.07.2006 № 446 «Про затвердження Інструкції з впровадження порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ – інфекцію (протоколу) у протитуберкульозних, дерматовенерологічних та наркологічних закладах охорони здоров’я», від 11.05.2010 № 388 “Перелік захворювань, симптомів та синдромів, при яких пацієнту пропонуються послуги з добровільного консультування і тестування при зверненні по медичну допомогу в закладах охорони здоров'я незалежно від підпорядкованості та рівнів надання медичної допомоги”, а також за клінічними показаннями (як на стаціонарному лікуванні, так і амбулаторному) відповідно до додатку 1 наказу МОЗ України від 12.07.2010 року № 551 «Про затвердження клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ – інфекції у дорослих та підлітків».

3.3. Визначити Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (в ЦРЛ, ЦМЛ, поліклініках м. Львова – кабінети інфекційних захворювань/кабінети «Довіра») координатором в організації забезпечення доступних та якісних послуг консультування та тестування.

3.4. Залучати населення до послуг добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію шляхом завершення створення кабінетів «Довіра» як окремих структурних підрозділів закладу охорони здоров’я в кожному районному центрі, містах обласного підпорядкування, кожній поліклініці м. Львова і обласній консультативній поліклініці.

3.5. Забезпечити інформування пацієнтів, які звернулись до закладу, про порядок отримання послуг добровільного консультування і тестування (оголошення в реєстратурі, інформаційні повідомлення для хворих, що очікують прийому, тощо) відповідно до наказів МОЗ України від 19.08.2005 року № 415 «Про удосконалення добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію», від 06.07.2006 № 446 «Про затвердження Інструкції з впровадження порядку добровільного консультування і тестування на ВІЛ – інфекцію (протоколу) у протитуберкульозних, дерматовенерологічних та наркологічних закладах охорони здоров’я», а також за клінічними показаннями (як на стаціонарному лікуванні, так і амбулаторному) відповідно до додатку 1 наказу МОЗ України від 12.07.2010 року № 551 «Про затвердження клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ – інфекції у дорослих та підлітків».

3.7. З метою оцінки потенціалу та результативності роботи лікарів різних спеціальностей продовжити здійснювати кількісний аналіз показників послуг ДКТ на ВІЛ-інфекцію для установи та кожного фахівця згідно з звітною формою № 3 ”Звіт про проведення консультування у зв’язку з тестуванням на ВІЛ-інфекцію”, затверджену наказом МОЗ України від 11.05.2010 № 388 ”Про удосконалення діагностики ВІЛ-інфекції”та подавати інформацію щоквартально до 10-го числа наступного за звітним місяцем в Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

3.8. Щоквартально заслуховувати на оперативних нарадах у головного лікаря питання щодо надання послуг ДКТ пацієнтам, які звертаються в поліклініку або перебувають на стаціонарному лікуванні, в розрізі причин

3.9. Посилити співпрацю ЛОЦ СНІДу з КІЗами поліклінік щодо взяття на диспансерний облік ВІЛ-позитивних осіб, виявлених при сероепідеміологічному моніторингу (виконання наказу ГУОЗ ЛОДА від 07.05.2007р. № 307 «Про щомісячну звірку даних щодо ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під диспансерним наглядом у ЛПУ»). Виявлених ВІЛ-позитивних осіб скеровувати для встановлення діагнозу і взяття на диспансерний облік в кабінети інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання або до ЛОЦ СНІДу при дотриманні вимог Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ”, від 23 грудня 2010 року № 2861-VI щодо конфіденційності інформації про ВІЛ-інфіковану особу.

3.10 Забезпечити надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим в усіх лікувально-профілактичних закладах охорони здоров”я області, незалежно від форми власності і підпорядкування , в тому числі і стаціонарної у відповідності до наказу ГУОЗ №1101 від 28.12.2010 р. «Про лікування ВІЛ –інфікованих в стаціонарних умовах».

3.11. Продовжити роботу з ЗМІ (друковані ЗМІ, радіо, телебачення) щодо більш широкої інформованості населення про проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу, порядок отримання ДКТ у закладі охорони здоров’я, акцентуючи увагу на дотриманні принципів конфіденційності і згоди. пропагуючи добровільне тестування на ВІЛ за інформованою згодою і конфіденційність інформації. Забезпечити інформування населення про порядок отримання ДКТ у закладі охорони здоров’я також під час проведення інформаційно-освітньої роботи як групової, так і індивідуальної.

4. Головному лікарю Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом М. Служинській:

4.1. Забезпечити надання організаційно-методичної допомоги закладам охорони здоров’я області з питань добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, впровадження антиретровірусної терапії і замісної підтримувальної терапії, ведення обліково-звітної документації тощо.

4.2. Забезпечити моніторинг контролю якості (ефективності) послуг ДКТ в області. Провести розширений аналіз діяльності закладів охорони здоров’я області з надання послуг консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, насамперед уразливих до ВІЛ груп населення, та виконання відповідних нормативно-правових актів МОЗ України і ГУОЗ ЛОДА. Результати аналізу та пропозиції щодо удосконалення послуг представити для розгляду на одній з апаратних нарад ГУОЗ ЛОДА і засіданні обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам при Львівській обласній державній адміністрації із запрошенням представників інших державних, комунальних закладів/установ та ВІЛ-сервісних організацій, причетних до надання цих послуг

5. Головному лікарю Львівського обласного центру здоров’я Ю.Островерха забезпечити інформаційний супровід в ЗМІ про кількість залученого населення до послуг добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника начальника головного управління охорони здоров’я О. Середу.


Голова комісії Сергій ФЕДОРЕНКО


Секретар комісії Віра СЕМЕРЯКСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації