Поиск по базе сайта:
Рішення колегії 09. 09. 2010р. Протокол №7 Про стан профілактики передачі віл інфекції від матері до дитини та здійснення диспансерного icon

Рішення колегії 09. 09. 2010р. Протокол №7 Про стан профілактики передачі віл інфекції від матері до дитини та здійснення диспансерного
Скачати 43.49 Kb.
НазваРішення колегії 09. 09. 2010р. Протокол №7 Про стан профілактики передачі віл інфекції від матері до дитини та здійснення диспансерного
Дата конвертації10.11.2012
Розмір43.49 Kb.
ТипРішення


МОЗ України


Львівська обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ¢Я

РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ


09.09.2010р. Протокол № 7


Про стан профілактики передачі ВІЛ – інфекції

від матері до дитини та здійснення диспансерного

нагляду за дітьми, народженими ВІЛ – позитивними

жінками і дітьми з ВІЛ/ СНІДом у Львівській області


Заслухавши та обговоривши доповідь головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (ЛОЦ СНІДу) М.Служинської про епідеміологічну ситуацію з ВІЛ – інфекції, про стан профілактики передачі ВІЛ – інфекції від матері до дитини та здійснення диспансерного нагляду за дітьми, які народжені ВІЛ – позитивними матерями у Львівській області, колегія відмічає, що продовжує зростати кількість ВІЛ–інфікованих та хворих на СНІД, щорічно збільшується кількість дітей, народжених ВІЛ–позитивними матерями. Така негативна динаміка спонукає до вжиття невідкладних заходів щодо попередження передачі ВІЛ – інфекції від матері до дитини, оскільки вказаний шлях поширення збудника (під час вагітності, пологів та вигодовування материнським молоком) найбільш доступний для вжиття профілактичних заходів (в першу чергу антиретровірусної профілактики).

В закладах охорони здоров’я не в повній мірі налагоджена тісна взаємодія і спадкоємність між жіночими консультаціями, пологовими відділеннями, дитячими консультаціями і кабінетами інфекційних захворювань поліклінік, ЛОЦ СНІДу, спостереження за перебігом вагітності у ВІЛ–позитивних жінок не завжди здійснюється «подвійним» методом тощо.

В області покращилася робота з протидії ВІЛ–інфекції , в тому числі вчасне виявлення ВІЛ-інфекції та організація профілактики перинатальної передачі ВІЛ від матері до дитини, що призвело до зниження рівня передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини до 1,72% (при 4,8% в середньому по Україні)..

З метою оптимізації роботи та покращення організації профілактики перинатальної передачі ВІЛ від матері до дитини колегія

вирішила:

1. Визнати роботу з організації виконання наказів МОЗ України від 23.11.2007 № 740 « Про заходи щодо організації і профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, медичної допомоги і соціального супроводу ВІЛ інфікованих дітей та їх сімей», від 14.11.2007 № 716 «Про затвердження протоколу з акушерської допомоги попередження передачі ВІЛ від матері до дитини» і від 13.04.07 № 182 «Про затвердження Клінічного протоколу з антиретровірусного лікування та здійснення медичного спостереження за дітьми, хворими на ВІЛ – інфекцію» задовільною.

2. З метою покращення роботи в сфері профілактики передачі ВІЛ – інфекції

від матері до дитини розглянути питання профілактики передачі ВІЛ – інфекції

від матері до дитини на раді рододопомоги.

Термін – листопад 2010


3. Начальникам управлінь охорони здоров’я міст Львова, Дрогобича і Стрия, головним лікарям закладів охорони здоров’я області:

3.1. Заслухати стан профілактики передачі ВІЛ–інфекції від матері до дитини на медичних радах

Термін – жовтень 2010


3.2. Терміново надати необхідні Реєстраційні карти – форму № 502-1/о (на дітей, які народжені ВІЛ-інфікованими жінками) та форму № 502-2\о (на знятих з диспансерного обліку дітей старших за 18 місяців, у яких відсутні антитіла до ВІЛ у крові)

Термін – до 1 жовтня 2010


3.3. Забезпечити неухильне виконання наказів МОЗ України МОЗ України від 23.11.2007 № 740 « Про заходи щодо організації і профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, медичної допомоги і соціального супроводу ВІЛ інфікованих дітей та їх сімей», від 14.11.2007 № 716 «Про затвердження протоколу з акушерської допомоги попередження передачі ВІЛ від матері до дитини», від 21.06.05 № 301 « Про затвердження методичних рекомендацій щодо системи діагностики ВІЛ – інфекції у немовлят» і від 13.04.07 № 182 «Про затвердження Клінічного протоколу з антиретровірусного лікування та здійснення медичного спостереження за дітьми, хворими на ВІЛ – інфекцію»

Термін - постійно


3.4. Забезпечити виконання наказу ГУОЗ ЛОДА від 19.03.2004р. №134 «Про впровадження моніторингу вертикальної трансмісії ВІЛ від матері до дитини у Львівській області» щодо надання до ЛОЦ СНІДу облікових статистичних форм: з жіночих консультацій – «Повідомлення про вагітну, в крові якої виявлені антитіла до ВІЛ» (ф.№501-1/0); з пологових будинків/відділень – «Повідомлення про закінчення вагітності у ВІЛ-інфікованої жінки» (ф.501-2/0) і з дитячих консультацій – «Повідомлення про взяття на облік та уточнення інфекційного статусу дитини, народженої ВІЛ-інфікованою жінкою» (ф.№501-3/0) упродовж 10 днів від моменту взяття на облік.

Термін - постійно


3.5.Забезпечити скерування до ЛОЦ СНІДу всіх вагітних з ВІЛ-позитивним статусом для подальшого спостереження та соціального супроводу.

Термін - постійно

3.6. Забезпечити невідкладне призначення АРВ-профілактики дітям, народженим ВІЛ-позитивними матерями.

Термін - постійно

3.7. Забезпечити родопомічні заклади швидкими тестами для визначення ВІЛ-інфекції за кошти місцевого бюджету.

Термін – листопад 2010

3.8. Забезпечити скерування до ЛОЦ СНІДу усіх дітей народжених ВІЛ-позитивними матерями (у віці 1 та 3 міс.), з метою ранньої діагностики ВІЛ методом полімеразної ланцюгової реакції.

Термін - постійно

4. Начальнику відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради А.Шевкеничу забезпечити подання в найкоротший термін в ЛОЦ СНІДу реєстраційних карт та змін до реєстраційних карт на дітей народжених від ВІЛ-позитивних жінок (постановка на диспансерний облік і зняття з диспансерного обліку) та подати пояснення в ГУОЗ ЛОДА.

Термін - до 17 вересня 2010

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника начальника головного управління охорони здоров’я О.Середу.


Голова колегії Сергій ФЕДОРЕНКО


Секретар колегії Віра СЕМЕРЯКСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації