Поиск по базе сайта:
Рішення колегії 22. 06. 2010 р. Протокол №5 Про хід виконання Закону України „Про статус ветеранів війни icon

Рішення колегії 22. 06. 2010 р. Протокол №5 Про хід виконання Закону України „Про статус ветеранів війни
НазваРішення колегії 22. 06. 2010 р. Протокол №5 Про хід виконання Закону України „Про статус ветеранів війни
Дата конвертації10.11.2012
Розмір43.6 Kb.
ТипРішенняМОЗ України


Львівська обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ¢Я
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ


22.06.2010 р. Протокол № 5


"Про хід виконання Закону України „Про статус ветеранів війни,

гарантії їх соціального захисту від 22.10.1993 р. № 3552/12" та

розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р.

731 "План дій щодо життєзабезпечення ветеранів війни

на 2007-2010 р.р." в Сколівському та Самбірському районах".


Заслухавши та обговоривши доповідь головного позаштатного спеціаліста ГУОЗ ЛОДА з організації медичної допомоги інвалідам війни і репресованим І.Рафалюка колегія головного управління охорони здоров’я відзначає, що в 2009 році та за 5 місяців 2010 року діяльність закладів охорони здоров'я області була спрямована на реалізацію завдань, визначених державними програмами та іншими нормативно-правовими актами, які спрямовані на забезпечення якісної і доступної медико-соціальної допомоги ветеранам війни, створення умов для збереження і зміцнення їх здоров'я шляхом надання якісної амбулаторної і стаціонарної медичної допомоги, реабілітаційного та санаторно-курортного лікування, різних видів своєчасного та якісного протезування. Виконання цих завдань дає можливість подовжити активне довголіття і тривалість життя ветеранів війни та прирівняних до них мешканців області.

Головним управлінням охорони здоров’я ЛОДА проаналізовано стан виконання життєзабезпечення ветеранів війни в цілому по області, а також вивчено роботу з цього напрямку в Сколівському та Самбірському районах.

Станом на 01.01.2010 р. в області перебувало на обліку 174320 ветеранів війни, крім цього за попередніми даними нараховується 235979 дітей війни.

Медична допомога інвалідам та ветеранам війни надається мережею лікувально-профілактичних закладів, основна складова якої - Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім.Ю.Липи.

Для лікування ветеранів війни в області виділено 2863 ліжка, з них в обласному госпіталі – 810 ліжок, в закладах охорони здоров’я місцевого підпорядкування – 918 ліжок, районного підпорядкування - 500 ліжок, медико-соціальних ліжок – 635.

Для покращення доступності медичної допомоги по місцю проживання хворих функціонують денні стаціонари в поліклініках, а також стаціонари на дому, але це не дозволило суттєво зменшити фінансове навантаження на стаціонари лікувальних закладів.

Щорічно проводяться комплексні медичні профілактичні огляди з рекомендаціями стаціонарного, санаторно-курортного, реабілітаційного лікування, а також різних видів протезування.

В Сколівському та Самбірському районах недостатній диспансерний нагляд ветеранів війни з боку урологів, ортопедів, хірургів, офтальмологів, а також співпраця із спеціалізованими обласними медичними закладами по проведенню слухопротезування, імплантації штучного кришталика, протезування суглобів, кардіостимуляторів, штучних клапанів серця та інших видів протезування.

Недостатня увага приділяється виявленню ветеранів війни, зокрема інвалідів війни та учасників бойових дій, які потребують протезування ротової порожнини, особливо в Самбірській ЦРЛ.

Незважаючи на певні позитивні результати у покращенні медичного забезпечення ветеранів війни, в області існують невирішені проблеми щодо матеріально-технічної бази стаціонарних відділень лікувально-профілактичних закладів, де отримують лікування ветерани війни.

Виділені бюджетні кошти не задовольняють реальної потреби для лікування та харчування хворих в стаціонарах, на медикаментозне забезпечення по пільгових рецептах лікарів і різних видів протезування ветеранів війни, зокрема зубного протезування та слухопротезування, а також для амбулаторного лікування ветеранів війни за рецептами лікарів.

Недостатнє санаторно-курортне лікування ветеранів війни, особливо проживаючих в сільській місцевості.

Враховуючи вище наведене колегія

в и р і ш и л а:

1. Визнати роботу щодо стану виконання Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту від 22.10.1993 р. № 3552/12" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. № 731 "План дій щодо життєзабезпечення ветеранів війни на 2007-2010 р.р." в Сколівському та Самбірському районі задовільною.

2. Начальнику управління охорони здоров’я Львівської міської ради, начальникам відділів охорони здоров’я міських рад м.Дрогобича, м.Стрия, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів області:

2.1. Щоквартально контролювати дотримання вимог та виконання нормативно-правових документів, що стосуються медичного забезпечення інвалідів та ветеранів війни, виконання національних, державних та регіональних програм.

2.2. Забезпечити збереження медичних карт амбулаторного хворого на всіх ветеранів війни в реєстратурах поліклінік по дільничному принципу та дотримуватися їх оформлення згідно вимог наказів МОЗ України.

2.3. Завершити оформлення списків категорії „діти війни”.

2.4. Забезпечити госпіталізацію ветеранів війни в КЗ ЛОР „Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім.Ю.Липи” для планового оздоровлення, зокрема хворих ортопедичного, хірургічного, урологічного профілів.

2.5. Своєчасно скеровувати в обласні спеціалізовані медичні установи ветеранів війни, які потребують різних видів протезування (слухових апаратів, електрокардіостимуляторів, штучних кришталиків, зубних протезів та ін.)

2.6. Ширше використовувати санаторно-курортне лікування ветеранів війни в місцевих санаторіях курортів Трускавця, Моршина, Немирова, Любіня Великого, а також в Державному медико-соціальному центрі (с.Циблі Київської області).

2.7. Активізувати співпрацю з відділами соціального захисту населення та громадськими організаціями щодо надання медико-соціальної допомоги інвалідам та ветеранам війни, зокрема мешканцям віддалених населених пунктів.

2.8. Активізувати роботу із підприємствами різних форм власності та рівнів підпорядкування стосовно спонсорської допомоги закладам охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу інвалідам та ветеранам війни.

2.9. Передбачити надбавку до основного посадового окладу лікарям та медичним сестрам, які відповідальні за організацію надання медичної допомоги ветеранам війни та прирівняним контингентам.

3. Інформацію про хід виконання рішення колегії подати в ГУОЗ ЛОДА до 30 грудня 2010 року.

4. Контроль за виконанням рішення колегії покласти на заступника начальника головного управління О.Середу

Голова колегії Сергій ФЕДОРЕНКО

Секретар колегії Віра СЕМЕРЯК
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації