Поиск по базе сайта:
Моз україни Львівська обласна державна адміністрація головне управління охорони здоров¢Я icon

Моз україни Львівська обласна державна адміністрація головне управління охорони здоров¢Я
Скачати 42.01 Kb.
НазваМоз україни Львівська обласна державна адміністрація головне управління охорони здоров¢Я
Дата конвертації10.11.2012
Розмір42.01 Kb.
ТипРішення


МОЗ України


Львівська обласна державна адміністрація

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ¢Я
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ


30.03.2010 Протокол №2


Організація та ефективність діяльності

клініко-діагностичних лабораторій в

Львівській області, матеріально-технічне,

нормативно-правове та кадрове забезпечення,

обсяги необґрунтованих та дублюючих досліджень.


Заслухавши та обговоривши доповіді головних позаштатних спеціалістів головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з клінічної лабораторної діагностики Блажівської Р. Ф., з метрології та стандартизації Черешні Л. А.. щодо організації та ефективності діяльності клініко-діагностичних лабораторій в Львівській області, матеріально-технічного, нормативно-правового та кадрового забезпечення, обсягів необґрунтованих та дублюючих досліджень колегія відзначає, що станом на початок 2010 року в області функціонує 286 клініко-діагностичні лабораторій. Діапазон досліджень в клініко-діагностичних лабораторіях області включає 140 методів лабораторного дослідження: мануальних, автоматичних та напівавтоматичних, що дозволяє проводити загально-клінічні, гематологічні, цитологічні, паразитологічні, серологічні, імунологічні, біохімічні та бактеріологічні дослідження.

Об’єктивною основою їх об’єднання в рамках єдиної спеціальності є різностороння оцінка стану пацієнта шляхом вивчення специфічних для кожної дисципліни об’єктів в єдиному носії інформації та досліджувальному полі – біологічному матеріалі пацієнта. Якість результатів лабораторних досліджень та ефективність їх використання для надання пацієнту якісної медичної допомоги – це дві категорії, що найбільш глибоко відображають суть та призначення клінічної лабораторної діагностики.

Відсутність програми розвитку та фінансування лабораторної служба протягом останніх десятиріч привела до виснаження матеріально-технічного ресурсу КДЛ. Сучасного обладнання для проведення біохімічних та гематологічних досліджень вкрай не достатньо, більш ніж 70 % обладнання для біохімічних досліджень має 100 % ступінь морального та технічного зносу і вимагає термінової заміни.

Однією з найважливіших проблем у галузі залишається кадрова проблема: зокрема в КДЛ області на початок 2010 року працює 485 фахівців з вищою освітою, з них: 400 лікарів, 85 біологів, 35,5 % лікарів-лаборантів пенсійного віку, 73,9 % мають базову біологічну освіту і тільки 23,2 % медичну. Із загальної кількості лікарів, зайнятих в галузі 74,8 % мають вищу кваліфікаційну категорію, 11,8 % – першу, 3,0 % – другу і досить великий відсоток 10,0 % – без категорії Серед працівників з середньою медичною освітою 255 лаборантів не мають атестаційної категорії, що становить 25,8 %.

Нормативно-правова база служби клінічної лабораторної діагностики, основні регламентуючі накази та методичні вказівки сформовані в основному на протязі 1970 – 1990 років минулого століття. Обсяги необгрунтованих та дублюючих досліджень в клінічній лабораторній діагностиці становлять 20 – 30 % від загальної кількості досліджень, що зумовлене помилками на преаналітичному, аналітичному та постаналітичному етапах. Зокрема застарілим, морально та технічно зношеним обладнанням, обмеженим фінансуванням служби, тендерна система закупівлі реагентів змушує купувати для досліджень дешеві неякісні реагенти, а також людський фактор та помилки лікарів-клініцистів

Виходячи з вищенаведеного, колегія

в и р і ш и л а:

1.Начальникам управлінь охорони здоров’я Львівської міської ради, начальникам відділів охорони здоров’я міських рад м.Дрогобича, м.Стрия, головним лікарям лікувально- профілактичних закладів області:

1.1 забезпечити відповідність вимогам Державних санітарних правил 9.9.5.-080-02 приміщень лабораторій, вентиляційних систем та освітлення.

1.2 розробити перспективні плани по переоснащенню всіх відділів лабораторій відповідно до потоків досліджень, режиму роботи, кількості, видів досліджень сучасним обладнанням.

1.3 передбачити та закласти в кошторис установ кошти для закупівлі готових форм реагентів, стандартів, калібраторів, контрольних зразків, технічного обслуговування, метрологічної повірки.

1.4 забезпечити налагодження системи контролю якості лабораторних досліджень, шляхом чіткої організації роботи лабораторій на преаналітичному, аналітичному та постаналітичному етапах.

1.5 запровадити комп’ютерну програму контролю якості лабораторних досліджень, чітку систему якості у всіх розділах роботи, а також участь в програмах зовнішньої оцінки якості лабораторних досліджень.

1.6 залучати до участі у розробці тендерних пропозицій завідувачів лабораторій.

1.7 сприяти постійному професійному удосконаленню персоналу КДЛ шляхом участі їх в семінарах, конференціях, симпозіумах.

1.8 забезпечити співпрацю лікарів - клініцистів з завідувачами лабораторій з метою оптимального вибору діагностичних тестів, доцільності їх для діагностично-лікувального процесу.

1.9 проаналізувати та заслухати на медичних радах питання щодо організації та ефективності діяльності існуючих лабораторій в тому числі їх матеріально-технічного, нормативно-правового та кадрового забезпечення, обсягів необґрунтованих та дублюючих досліджень

1.10 надати пропозиції щодо оптимізації мережі клініко-діагностичних лабораторій у закладах охорони здоров’я

  1. Головному спеціалісту з клінічної лабораторної діагностики ГУОЗ ЛОДА Р.Блажівській :

    1. вивчити питання централізації лабораторних досліджень по принципу мережі та подати пропозиції в ГУОЗ ЛОДА до 01.09.2010 р.

2.2. внести пропозиції щодо створення робочої групи із структурної перебудови системи організації лабораторної служби в області з урахуванням особливостей інфраструктури області, її соціально-економічного розвитку до 01.07.2010

  1. Інформацію про виконання рішення колегії подати в ГУОЗ ЛОДА до 01.07.2010

  2. Контроль за виконанням рішення доручити заступнику начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА О.Середі.


Голова колегії Віктор КІМАКОВИЧ

Секретар колегії Віра СЕМЕРЯКСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації