Поиск по базе сайта:
Знамя труда. 13 березня. 2013. №22 Культура Велетень української літератури icon

Знамя труда. 13 березня. 2013. №22 Культура Велетень української літератури
Скачати 35.72 Kb.
НазваЗнамя труда. 13 березня. 2013. №22 Культура Велетень української літератури
Дата конвертації11.09.2013
Розмір35.72 Kb.
ТипДокументи

Знамя труда .- 13 березня .- 2013 .- №22

Культура

Велетень української літератури

По 199 роковини від дня народження Т. Г. Шевченка

В Україні, починаючи з 9 березня, відзначаються дні вшанування пам'яті великого українського письменника, художника, революціонера — демократа Тараса Григоро­вича Шевченка.

Давно відійшла в минуле епоха, в якій жив і творив геніальний поет України, але і сьогодні думки, виражені в його творах, актуальні. Тарас Шевченко у своїх творах відображав життя не тільки українського народу, але й трудящих усіх націй. Саме тому великий майстер пое­тичного слова близький всім народам світу. Це підтвер­джує висловлення німецького письменника Альфреда Курелли, який писав, що Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі. Жодна країна не дала іншого подібного поета, народного в повному розумінні цього слова, який би правдиво і безпосередньо висловив дум­ки, настрої і сподівання широких мас пригнобленого на­роду, як це зробив Шевченко.

Великому генію України поставлені пам'ятники майже на усіх континентах світу, окрім Африки, йому поставлено пам'ятники у 47 країнах світу. Великому поетові і худож­нику Тарасові Шевченку в Україні і світі встановлено при­близно 1100 пам'ятників. Загалом це найбільша кількість монументів, встановлених одній особі, якщо не врахову­вати вождів тоталітарного режиму і невідомих солдатів.

Дні вшанування пам'яті Тараса Шевченка в бібліотеках міста відзначаються щорічно. В цьому році літературна шевченкіана була організована в рамках циклу заходів під назвою «Пророк народжений Україною». Протягом шев­ченківських днів у бібліотеках міста були оформлені книж­кові виставки: «Шевченко довіку насущний» у центральній бібліотеці, «Свіча запалена від серця» у дитячій бібліотеці, «І знов читаємо Кобзаря» в Сиваській бібліотеці-філіалі.

Комплексний захід вечір-портрет «Слава Шевченка Слава України» юнацькою кафедрою центральної біблі­отеки був проведений для учнів середньої школи №2. Завідуюча юнацькою кафедрою центральної бібліотеки

міста Ірина Гусак написала змістовний сценарій цього заходу та була безпосередньо задіяна у проведенні цього свята. І оскільки 2013 рік є Роком дитячої творчос­ті, то до проведення літературного свята були залучені старшокласники 9-А класу: С. Волобуєва, Е. Приходько, А. Максименко, М. Белицький, Д. Бондзік, К. Режевська, А. Савченко, А. Лапко, А. Філатов, Д. Сємко (керівник, вчитель історії В. І. Гусак). Ця ініціативна група учнів на протязі свята декламували вірші Т. Шевченка та вірші про нього. Квартет хлопців співав пісню на слова поета «Думи мої, думи» та всі разом співали українські пісні.

В розділі «Шевченко - художник» ведуча розкрила ще одну грань таланту Кобзаря, як великого майстра пен­зля. Під час розповіді демонструвалися слайди картин написаних українським генієм.

До заходу, бібліографом Ольгою Матющенко, була оформлена книжкова виставка «Велетень української лі­тератури» та проведений огляд творів Т. Шевченка «Сло­во вічне, слово невмируще - це і є "Кобзар"».

З творчою Ініціативою представила свій клас вчитель Людмила Миколаївна Лисенко. Її учні підготували до свя­та малюнки на мотиви творів Шевченка та вивчили вірші поета. На святі пройшли конкурси на кращий малюнок та краще декламування вірша. Журі визнало кращих у обох конкурсах. Переможцями у декламуванні віршів були: Настя Губська (1 місце), Ілля Філіпович (2 місце), Костя Горлов (3 місце). У конкурсі на кращий малюнок журі не могли зразу визнати переможців, багато малюнків були дуже змістовні. І все ж перше місце було присуджене роботі Кості Горлова (портрет Т. Шевченка). Друге місце поділили між собою Поліна Єрмак (робота «Тече вода з під явора») та Андрій Шевченко (робота «Бранці»), Третє місце посіли також 2 малюнки: «Зацвіла у лузі калина» Валерія Отченашенка та «Світає» Ніки Бірюкової.

В наступному році буде відзначатися ювілейна дата - 200 років від дня народження великого Кобзаря. У бі­бліотеках міста є твори Т. Шевченка та література про нього. В наявності є видання з фотоілюстраціями картин видатного українського митця.

Всіх бажаючих ознайомитися з творчістю Тараса Гри­горовича Шевченка запрошуємо до бібліотек міста.

Л. Чередниченко, методист Первомайської міської ЦБССхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації