Поиск по базе сайта:
Н р. робота закладу була спрямована на вирішення icon

Н р. робота закладу була спрямована на вирішення
Скачати 112.56 Kb.
НазваН р. робота закладу була спрямована на вирішення
н.р. робота закладу була спрямована на вирішення
Дата конвертації27.10.2014
Розмір112.56 Kb.
ТипДокументи

Звітування керівника перед громадськістю.

Доповідь завідувача ДНЗ №19 Свердленко С.В.

В 2013-2014 н.р. робота закладу була спрямована на вирішення головних річних завдань:

 1. Удосконалювати роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дитини шляхом застосування комплексу методів та прийомів в різних видах дитячої діяльності.
 2. Продовжувати роботу з розвитку валеологічної свідомості та виховання позитивного емоційного ставлення до природи на засадах зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця


В ході аналізу освітньої роботи в закладі з’ясувалося. Матеріальне забезпечення відповідає вимогам. Обладнання груп без грубих порушень, наявність меблів в достатній кількості, відповідно до віку дітей; обладнані ігрові зони, куточки розвитку дітей; в допустимій кількості ігровий матеріал.

Санітарно-гігієнічні умови в закладі на належному рівні: меблі марковані; групи чисті, затишні, естетично оформлені. Витримується режим прибирання, провітрювання, освітлення та питний режим.

Освітній процес забезпечений методичними посібниками, новими, сучасними, які постійно оновлюються, доповнюються та використовуються в роботі з дітьми. Вихователі забезпечені методичною літературою в повному обсязі відповідно до вимог програми. В групах є достатня кількість роздаткового матеріалу, канцелярських товарів для занять.

Вся документація в групах ведеться згідно вимог програми та дотримання всіх норм та правил, підписана, журнали пронумеровані, прошнуровані, підписані завідувачем та скріплені печаткою, ведеться державною мовою, записи робляться акуратно, систематично зберігається у відповідному місці.

Перспективні плани складаються на місяць з урахуванням програмових вимог та вікових і індивідуальних особливостей дітей.

В календарних планах більш детально планується робота на день: індивідуальна робота з дітьми потребуючими підвищеної уваги. Але, вихователі не завжди роблять підсумки дня.

Робота вихователів відповідає вимогам дошкільної освіти. Вони професійно компетентні, володіють сучасними освітніми технологіями, користуються різноманітними формами і методами, доцільно застосовують прийоми навчання, виховання та розвитку дітей в основних сферах життєдіяльності, ставлять завдання відповідні програмі, фізичному та психологічному віку, звертають увагу на їх особливості. На належному рівні організаційна робота - системна й послідовна.

В дошкільному закладі створені належні умови для всебічного, повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей.
       Оформлення груп, кабінетів, є педагогічно-доцільним, відповідає естетичним та освітнім вимогам. Кожне групове приміщення має свій оригінальний стиль.

У всіх групах передбачено природне, предметне, ігрове, і людське оточення в усіх його взаємодіях, все це впливає на внутрішнє, власне особистісне зростання дітей.

Особливо хочеться відмітити предметно – просторове середовище групи №2, де перебувають діти 4-го року життя. Вихователем Готвянська Р.М., та помічником вихователя Толкунова М.П. в групі створено умови котрі спонукають дітей до різних видів діяльності, сприяють розвиткові самостійної пізнавальної активності та забезпечують їх оптимальний руховий режим.

Педагогічний колектив приймав участь у районних конкурсах: «Перший крок до зірок» та конкурсах, які проводились у ДНЗ : «Моя люба мати», «Предметно-ігровий осередок», «Природа очима дітей». З метою підвищення якості знань дітей та батьків з ОБЖД був проведений «Тиждень безпеки». Для виховання поваги, любові та шанування батьків в травні місяці був проведений «Тиждень матері». Достатня увага приділялась взаємозв’язку з ЗНЗ № 51.

У минулому році в ДНЗ працювало 3 вікових груп. ДНЗ відвідувало 64 дитини.

З метою гармонійного розвитку дітей в ДНЗ постійно діяли такі гуртки: з англійської мови, з хореографії, «Чарівні ручки».

Виконуючи Закон України «Про охорону дитинства», в ДНЗ діти пільгових категорій одержували 50% харчування , мали змогу відвідувати безкоштовно гуртки. Всього на обліку було 2 дітей пільгового контингенту. З метою захисту прав дитини проведено обстеження житлових умов всіх дітей, про що складено відповідні акти.

Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує досвідчена старша медична сестра Смеречук Т.А., та закріплений лікар-педіатр ДМП № 4 Верещагіна Г.В. У дошкільному закладі проводились усі необхідні лікувально-профілактичні та оздоровчі заходи:

 • контролювалось виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками дошкільного навчального закладу;

 • здійснювався щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;

 • проводився поглиблений огляд з антропометричними вимірюваннями дітей;

 • участь у розробці графіку отримання їжі з харчоблоку, раціонального режиму дня у всіх вікових групах;

 • контролювалась організація харчування дітей, годування дітей та дотримання норм харчування;

 • проводились заняття з гігієни харчування, санітарні мінімуми з колективом;

 • проводилась санітарно-просвітницька робота для батьків через інформаційні куточки, екрани здоров’я.

Дошкільний навчальний заклад має медичний кабінет, ізолятор для дітей з інфекційними захворюваннями. Їх обладнання в основному відповідає переліку оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу, переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення у медичному кабінеті ДНЗ для надання невідкладної медичної допомоги, Положенню про ізолятор ДНЗ, затверджених наказом МОНУ, МОЗУ від 22.09.2005 №1090/113.

За рахунок залучення додаткових джерел фінансування проводилась необхідна дезінфекція «Неохлором». Систематично аналізувався стан захворюваності дітей з медичними та педагогічними працівниками ДНЗ. Питання організації харчування, літньої оздоровчої роботи, зниження захворюваності виносились на обговорення на педраду, наради при завідувачеві, батьківські збори.

В закладі постійно дотримувався санітарно-гігієнічний режим. Медичними працівниками проводилася санітарно-просвітницька робота з педагогічним колективом та батьками. Діти 3-6 років оглянуті лікарями-спеціалістами дитячої поліклініки № 4. Згідно плану проводилися щеплення дітей, виконання заходів розділу медичного обслуговування відповідає річному плану, плану роботи сестри медичної старшої, оформлені інформаційні стенди, питання медичного обслуговування розглядаються на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах, зборах трудового колективу.

Вся обов’язкова медична документація ведеться своєчасно, за встановленою формою.

Систематично аналізувався стан захворюваності дітей з медичними та педагогічними працівниками ДНЗ. Питання організації харчування, літньої оздоровчої роботи, зниження захворюваності виносились на обговорення на педраду, наради при завідувачеві, батьківські збори.

Велика увага приділялась валеологічному вихованню дітей. Одним з пріоритетних напрямків в роботі ДНЗ є розвиток валеологічної свідомості та виховання позитивного емоційного ставлення до природи на засадах зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця


В групах створені умови щодо формування у дітей навичок здорового способу життя засобами валеологічного виховання. Виконується головна умова їх формування — раціонально організоване життя дітей у дитячому садку, чіткий режим дня, збалансоване харчування, загартування, виховання культурно-гігієнічних навичок, відповідні валеологічні осередки. Гігієнічні процедури проводяться щоденно в один і той самий час, що сприяє формуванню постійних навичок.

Для успішного виховання в дошкільників культурно-гігієнічних навичок забезпечено:

 • належна естетичність приміщення дитячого садка, що передбачає ретельне його прибирання, чистоту, доцільність і зручність у використанні обладнання,  меблів, посуду, іграшок тощо;

 • постійне вправляння у дотриманні вимог культури поведінки, своєчасність і чіткість режимних процесів;

 • контроль з боку педагогів за якістю виконання культурно-гігієнічних навичок;

 • ведеться індивідуальна робота з кожною дитиною, врахування її стану здоров´я, темпів оволодіння навичками, ставлення до гігієнічних процедур.

В кожній віковій групі обладнані доріжки здоров’я, проводиться ходіння босоніж по морській солі, полоскання порожнини рота відварами трав (жовтень, лютий).

Вихователі ведуть добірку матеріалу на відповідну тему (комплекси гімнастики пробудження після денного сну, різних видів самомасажу, дихальні вправи, пальчикові гімнастики, коригувальні вправи та ін.).

Але в групах молодших дошкільних несистематично проводиться ходіння босоніж по морській солі та доріжкам здоров’я (коли низька температура повітря).

Організація харчування займає одно з важливих міст в проведенні роботи щодо виховання здорового способу життя. Збалансоване, здорове харчування – залог фундаментальних факторів, що підтримують здоров’я і настрій дитини. В групах виконується режим харчування, виховуються культурно-гігієнічні навички під час прийому їжі, культура поведінки за столом, сервіровка столів та чергування в групах.

Особливе значення у пропаганді здорового способу життя в ДНЗ надається наочним засобам, які покликані познайомити батьків з завданнями, змістом і методом виховання здорових дітей, подолати їх часто поверхневі судження про важливість здорового способу життя дітей, надавати сім'ї інформаційну допомогу. Формою наочної пропаганди здоров’єтворення і здоров'я зберігання дітей серед батьків є інформація розташована в стендах для батьків. Матеріал для них підбирають вихователі, оформляють і включають у план валеологічної роботи з батьками. В стендах відображаються найактуальніші проблеми здорового способу життя дітей: «Абетка здоров’я», «Шість порад щодо раціонального харчування дітей дошкільного віку», «Поради лікаря Градусника» тощо.

Для виховання практичних навичок формування здорового способу життя засобами валеології для дітей створені валеологічні куточки: дидактичні ігри, матеріал для пошуково-дослідницької діяльності («Юний біолог», «Що корисно, а що шкідливо» тощо). Але в групах № 1, вихователь Конопльова А.А., в ігрових осередках немає матеріалу для самостійних ігор дітей щодо навичок здорового способу життя, які допомагали дітям самостійно вести пошуково-дослідницьку діяльність з даного питання.

Планування комплексного підходу до рівня сформованості у дітей навичок здорового способу життя засобами валеологічного виховання ведеться в усіх вікових групах відповідно вимогам нормативних документів.

Встановлено, що робота з дітьми з валеологічного виховання проводиться систематично за розкладом та в четвер у ІІ половині дня і включає такі форми роботи:

- комплексні заняття;

- ігрова діяльність;

- бесіди з дітьми з метою формування системи валеологічних знань (про свій організм, про значення збереження здоров’я, про роль культурно-гігієнічних заходів);

- розгляд тематичних ілюстрацій.

ДНЗ укомплектований медичними працівниками, забезпечений систематичний контроль за медичним обслуговуванням з боку адміністрації ДНЗ ( аналітична документація завідувача, протоколи нарад, акти та приписи СЕС за наслідками перевірок).

Організовано проведення медичних оглядів укладений договір з міською поліклінікою №26, складений план та дотримується графік проходження профілактичних медичних оглядів працівниками ДНЗ, дотримується Інструкція щодо порядку ведення форми первинного обліку N 1- ОМК «Особова медична книжка».

Постійно проводиться аналіз звернень громадян з питань медичного обслуговування у ДНЗ. Приймаються та розглядаються зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, батьками.

Організація харчування в ДНЗ здійснювалась відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом МОН України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 за № 298/227.

Дотримується вартість харчування за один день на одну дитину у розмірі 11 грн.: з розрахунку: 6,00 грн. – бюджетні кошти та 5,00 грн. –батьківська плата.

Відповідальність за організацію харчування дітей ДНЗ покладено на сестру медичну старшу Смеречук Т.А.

Сестрою медичною старшою Смеречук Т.А. здійснювався чіткий контроль за організацію повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей до закладу приймаються безпечні та якісні продукти харчування і продовольчої сировини у необхідній кількості з усіма супроводжуючими документами від постачальників, дотримуються умови і термін зберігання та реалізації продуктів харчування, технологією приготування страв, відбір та зберігання добових проб раціону своєчасно ведеться необхідна медична документація.

Середнє виконання щоденних норм харчування за І квартал 2014 складає 74% (І квартал 2013 року – 65%).

Дотримується графік завозу основних продуктів харчування постачальниками (молоко: понеділок-четвер, сир кисломолочний: віторок, четвер, м'ясо: вівторок, масло вершкове: середа, кури: середа, яйця: середа, риба: четвер).

Дотримується графік видачі їжі та режиму харчування дітей відповідно віковим групам.

Вихованці забезпечені альтернативною питною водою гарантованої якості «Жива вода».

Постійно виконуються протиепідемічні заходи, щодо запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь.

Дотримується заборона прийняття та використання продуктів харчування ( м'ясо та яйця водоплавної птиці. м'ясо яке не пройшло ветеринарного контролю, м’ясні обрізки,субпродукти (діафрагма,кров, легені, нирки,голови,тощо), за винятком печінки та язика, винна жирна, свинячі баки, річкова риба, копчена риба,гриби, соуси,перець, майонез, вироби у фритюрі, чіпси,вироби швидкого приготування, газовані напої, квас, натуральна кава, кремові вироби, вершково-рослинні масла, масла з доданням будь – якої іншої сировини ( риби, морепродуктів тощо), а також вживання продуктів, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсоложувачі, підсилювачі смаку, консерванти.

Організація раціонального харчування дітей здійснюється на основі перспективного меню га з урахуванням наявності продуктів харчування та продовольчої сировини складається щоденне меню згідно картотеки страв.

Виховуються культурно – гігієнічні навички у дітей відповідно до програмових та методичних вимог.

Виконуються вимоги санітарних правил, щодо харчування дітей у кожній віковій групі та на харчоблоці промаркований посуд, не використовується битий посуд та зі сколами, виконуються пропозиції держ СЕС.

Здійснюється громадський контроль за закладкою продуктів харчування діють комісії для здійснення громадського контролю за харчуванням в ДНЗ: за закладкою продуктів харчування на харчоблоці та видачею порційної їжі у групах.

Обладнання харчоблоку відповідає нормативним вимогам, задовільний стан технологічного, холодильного обладнання, достатня кількість; посуд є в достатній кількості, весь промаркований та використовується за призначенням.

Виконується санітарно – просвітницька робота серед персоналу. Питання організації харчування дітей в ДНЗ включались в тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлювались в інформаційних батьківських куточках, активно вирішувались на засіданні батьківського комітету, постійно розглядалися на виробничих нарадах та нарадах при завідувачі.

Актуальним питанням протягом року була проблема по зміцненню матеріально-технічної бази ДНЗ. Так, протягом 2013-2014 навчального року (вересень- травень) на поповнення матеріально-технічної бази та покращення умов перебування дітей в дошкільному закладі було витрачено 22 тис 720 грн .

^

Так, були виконані такі роботи:


1 Здійснена промивка і опресовка системи опалення (жовтень – травень);

2. Встановлено водонагрівач на харчоблоці;

3.Встановлено енерголічільник;

4. Встановлена витяжка в гладильній;

5. Придбано розділочний стіл на харчоблок;

6. Придбано посуд на харчоблок (каструлі, дошки, ножі, контейнери для сипучих продуктів);

7. Придбані манометри для системи опалення;

8.Дерев’яна шафа для зберігання хліба;

9.Проведена дератизація, хімчистка м’якого інвентарю, утилізація ламп;

10.Придбаний чистячи, миючі засоби;

11. Дезінфікуючі засоби;

12. Господарський інвентар;

13. Електричні лампи, лампи денного світла;

14. Дидактичний матеріал, наочні посібники;

15. Канцелярські товари.
Виконання робіт на літній період:

1.Ремонт огорожі, заміна стовпчиків 9 шт;

2.Косметичний ремонт в приміщеннях ДНЗ

3.Поточний ремонт цоколю та підмосток;

4.Поточний ремонт тріщин ззовні будівлі;

5.Пофарбування малих форм на ігровому майданчику, бордюр, поре брику;

6. Придбання 60 шт. наматрацників

7. Придбання москітної сітки на двері в харчоблок;

8.Заміна дверних замків;

9.Установка доводчика на вхідні двері:

10. Придбання дитячого посуду;

11. Придбання дитячих рушників;

12. Придбання дитячих ліжок 11 шт;

13. Придбання матраців 11шт, подушок 11 шт;

14. Придбання комплектів дитячої постільної білизни;

15. М’ясорубки на харчоблок.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації