Поиск по базе сайта:
Рішення №119 від 17 травня 2011 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України icon

Рішення №119 від 17 травня 2011 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
Скачати 30.17 Kb.
НазваРішення №119 від 17 травня 2011 року Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України
Дата конвертації10.12.2012
Розмір30.17 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

V сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 119

від 17 травня 2011 року


Про звернення до Президента України,

Верховної Ради України та

Кабінету Міністрів України


Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою припинити міліцейське свавілля над політичними опонентами (звернення додається).

2. Звернутися до Генерального прокурора України та прокурора Львівської області з вимогою взяти під особливий контроль розслідування кримінальних справ, порушених за фактами, що мали місце 9 травня 2011 року в місті Львові.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради (М. Блавацький).


Голова обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Верховної Ради України

та Кабінету Міністрів України з вимогою припинити

міліцейське свавілля над політичними опонентами

Львівська обласна рада висловлює рішучий протест у зв’язку з перетворенням правоохоронних органів у знаряддя режиму для розправи над політичними опонентами, економічними конкурентами, а – головне – будь-яким громадянином України, який стає на захист своїх національних та соціальних прав.

Понад рік президентської влади Віктора Януковича засвідчив, що для свого утвердження режим застосовуватиме будь-які засоби, зокрема й незаконні. Перетворення міліції під керівництвом Анатолія Могильова в каральний орган режиму – чи не основний із цих засобів, про що свідчить безліч фактів.

Знаковою в цьому ряду стала провокативна поведінка міліції під час ратифікації зрадницьких «харківських угод», коли до громадян, які в законний спосіб протестували проти здачі національного суверенітету, МВС застосувало спецзасоби – кийки і сльозогінний газ. Уже тоді режим за допомогою міліції намагався розправитися з політичними опонентами: було порушено кримінальну справу, слідчі допитали сотні українських патріотів у всій Україні. Прикриваючись боротьбою з корупцією, влада ініціює масове притягнення до кримінальної відповідальності учасників акцій протесту проти українофобських дій режиму, зокрема організаторів акцій протесту підприємців.

Правоохоронні органи здійснили показові репресії до українських патріотів, які протестували проти реставрації сталінізму та незаконного встановлення погруддя совєцькому диктаторові Сталіну в Запоріжжі. Політичний характер має й утримання в СІЗО двадцятилітньої студентки Ганни Сінькової за ненасильницьку мистецьку акцію, якою вона протестувала проти фарисейства режиму щодо ветеранів війни.

Ще одним прикладом міліцейського свавілля стали вбивства у відділках міліції, найбільш резонансне з них – вбивство київського студента Ігоря Індила у Шевченківському райуправлінні МВС міста Києва 18 травня 2010 року. Майже через рік, у квітні 2011 року, суд скерував кримінальну справу на додаткове розслідування. Рятуючи сумнівну «честь мундира», міліція ретельно перешкоджає розслідуванню цієї та інших подібних справ.

Свідченням перетворення правоохоронних органів у знаряддя політичних репресій стали розправи над політичними опонентами. Цинічне і брутальне поводження з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, до якого, всупереч Конституції України, не допускали родичів, адвокатів і лікарів. Насильне годування, до якого вдалася адміністрація СІЗО після того, як Юрій Луценко оголосив голодування, фактично є тортурами, використання котрих заборонено Конституцією. Це все роблять з людиною, яка не засуджена жодним судом.

Події у Львові 9 травня 2011 року засвідчили, що заради політичних цілей міліцейське начальство може і, головне, буде нехтувати Конституцією і законами України, топтати рішення судів та брутально принижувати громаду, а до тих, хто буде цьому протистояти, безжально застосовуватимуть спецзасоби.

Враховуючи викладене, Львівська обласна рада, як вищий представницький орган та законний виразник інтересів територіальних громад області, вимагає припинити політичні репресії та відправити у відставку міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова – як відповідального за міліцейське свавілля в Україні.


Прийнято на VIII сесії

Львівської обласної ради

VI скликання 17 травня 2011 року

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації