Поиск по базе сайта:
Рішення №120 від 28 листопада 2006 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України icon

Рішення №120 від 28 листопада 2006 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України
Скачати 27.46 Kb.
НазваРішення №120 від 28 листопада 2006 року Про звернення до Президента України щодо присвоєння звання Героя України
Дата конвертації28.09.2013
Розмір27.46 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ІХ сесія V демократичного скликання

РІШЕННЯ № 120

від 28 листопада 2006 року


Про звернення до Президента України

щодо присвоєння звання Героя України

професорові Дашкевичу Ярославу Романовичу


Відповідно до ч.2 ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Указу Президента України від 02.12.02 р. № 1114/2002 "Про звання Герой України", враховуючи висновок постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту, Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Звернутися до Президента України щодо присвоєння звання Героя України професорові Дашкевичу Ярославу Романовичу за видатні заслуги перед Українською державою та у зв'язку із 80-річчям від дня народження (звернення додається).

2. Львівській обласній державній адміністрації (П.Олійник) звернутися до Президента України з клопотанням про присвоєння звання Героя України професорові Дашкевичу Я.Р.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики та регламенту (Т.Колтик).


Голова обласної ради М.Сеник

^ Президентові України

Віктору Ющенкові


ЗВЕРНЕННЯ


Шановний пане Президенте !


13 грудня 2006 року виповнюється 80 років видатному нашому сучасникові, керівникові Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України, заслуженому діячеві науки і техніки України, докторові історичних наук, професорові Ярославу Романовичу Дашкевичу.

Ярослав Дашкевич народився у Львові в сім'ї підполковника Січових стрільців (згодом генерал-лейтенанта армії УНР) Романа Дашкевича та легендарної громадської діячки, хорунжої та четарівни УСС та Української галицької армії Олени Степанів.

У 1949 році Я.Дашкевича арештовують органи МДБ СРСР. Звинувачений в антирадянській діяльності, він відбуває ув'язнення у тюрмі МДБ у Львові, в'язниці МВС у Золочеві Львівської області, пересильних тюрмах Львова, Києва, Харкова, Петропавловська, у пересильному таборі Нагорного Карабаху, спеціальних виправно-трудових таборах Песчлаг і Карлаг.

1956 року Я.Дашкевич звільнений із ув'язнення Комісією Верховної Ради СРСР, однак і надалі постійно переслідується радянським режимом.

Незважаючи на це, Ярослав Дашкевич реалізовує себе насамперед як видатний вчений-історик, сходознавець. Він активно працює над дослідженням вірменської колонії в Україні, а також у галузях археографії, історіографії та джерелознавства України, над спеціальними історичними дисциплінами. Він успішно захищає кандидатську, а згодом і докторську дисертації.

Ярослав Дашкевич не полишає своєї активної громадської діяльності і стає дисидентом. У його помешканні у Львові по вул. Козацькій, 13 бували найвідоміші правозахисники Радянського Союзу. Серед них - В'ячеслав Чорновіл, Ірина Калинець, Людмила Алексєєва, Семен Глузман. Дашкевич був також особисто знайомий із Андрієм Сахаровим.

У 1996 році Я.Дашкевичеві присвоюють вчене звання професора кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін ЛДУ ім. Івана Франка. Відтак він стає завідувачем кафедри сходознавства філологічного факультету цього закладу. 1997 року йому вручено державну нагороду - орден "За заслуги" III ступеня. Згодом присвоєно почесне звання заслуженого діяча науки і техніки України.

Нещодавно українське телебачення демонструвало документальний фільм про життєвий шлях цієї неординарної людини, про його скромну й одночасно шляхетну особу.

Пане Президенте!

Ми звертаємось до Вас із проханням про присвоєння звання Герой України професорові ДАШКЕВИЧУ Ярославу Романовичу за видатні заслуги перед Українською державою та у зв'язку із 80-ти річчям від дня народження. Таким чином ми гідно вшануємо нашого великого співвітчизника.


Прийнято на IX сесії
Львівської обласної ради

V демократичного скликання

28 листопада 2006 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації