Поиск по базе сайта:
Рішення №116 від 12 травня 2011 року Про події, що мали місце в м. Львові 9 травня 2011 року icon

Рішення №116 від 12 травня 2011 року Про події, що мали місце в м. Львові 9 травня 2011 року
Скачати 67.13 Kb.
НазваРішення №116 від 12 травня 2011 року Про події, що мали місце в м. Львові 9 травня 2011 року
Дата конвертації05.02.2013
Розмір67.13 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

V сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 116

від 12 травня 2011 року


Про події, що мали місце в м. Львові

9 травня 2011 року

Львівська обласна рада, місцеві ради та громадськість Львівської області вжили всіх необхідних законних заходів з метою недопущення у Львові провокацій під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни або Дня Перемоги, а саме:

- голова Львівської обласної ради звернувся до Президента України під час його робочого візиту у Львівську область 11 квітня 2011 року з проханням доручити Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ України не допустити проникнення до Львова провокаційно налаштованих осіб та порушення ними громадського порядку;

- відповідно до рішення від 28 квітня 2011 року № 114, Львівська обласна рада звернулася до Президента України з проханням застосувати право вето щодо Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)", прийнятого Верховною Радою України 21 квітня 2011 року;

- рекомендувала міському голові м. Львова А. Садовому звернутися до суду щодо заборони проведення масових заходів та можливих провокацій 9 травня з використанням червоних прапорів; засудила можливий приїзд цього дня до м. Львова представників проросійських екстремістських організацій, а також звернулася до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної Прокуратури України з вимогою не допустити провокацій, зупинити виступи антиукраїнських сил і притягнути їх до кримінальної відповідальності;

- депутати Львівської обласної та міської ради, політичні партії та громадські організації Львівської області й міста Львова домоглися в судовому порядку заборони проведення в місті Львові 9 травня 2011 року зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань, окрім тих заходів, що передбачені розпорядженням Львівського міського голови від 04.05.2011 р. № 168 "Про проведення у м. Львові загальноміських заходів до Дня міста Львова" та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 22.04.2011 р. № 356/0/1-11 "Про заходи з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років".

З огляду на вищенаведене, а також відповідно до статті 144 Конституції України, частини 2 статті 43 та частини 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію голови Львівської обласної державної адміністрації М. Цимбалюка та начальника Головного управління юстиції у Львівській області А. Багряка про події, що мали місце в м. Львові 9 травня 2011 року, Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:


1. Засудити суспільно небезпечні, протиправні дії правоохоронних органів та правопорушників, які 9 травня 2011 року, всупереч постанові Львівського окружного адміністративного суду від 6 травня 2011 року по справі № 2а-5021/11/1370 щодо заборони проведення у місті Львові 9 травня 2011 року зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань, окрім тих заходів, що передбачені розпорядженням Львівського міського голови від 04.05.2011 р. № 168 "Про проведення у м. Львові загальноміських заходів до Дня міста Львова" та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 22.04.2011 р. № 356/0/1-11 "Про заходи з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років", вчинили провокацію з використанням окупаційної символіки часів існування Радянського Союзу, чим спровокували порушення конституційних прав громадян України, їх травмування, брутально принизили місцеву громаду, свавільно знехтували рішенням органів місцевого самоврядування та судовим рішенням, ухваленим іменем України.


2. Визнати незадовільною організацію роботи:

- Львівської обласної державної адміністрації щодо забезпечення дотримання конституційних прав громадян та законів України в день відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни або Дня Перемоги в м. Львові 9 травня 2011 року;

- ГУ МВС України у Львівській області щодо забезпечення громадського порядку під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни або Дня Перемоги в м. Львові 9 травня 2011 року.


3. Звернутися до народу України (звернення додається).


4. Для вивчення подій, що мали місце в м. Львові 9 травня 2011 року, створити тимчасову контрольну комісію з числа депутатів Львівської обласної ради в такому складі:


- П. Колодій

перший заступник голови обласної ради

- В. П’ятак

заступник голови обласної ради

- І. Сех

від фракції Всеукраїнського об'єднання „Свобода”

- Я. Кравченко

від фракції Всеукраїнського об'єднання „Свобода”

- М. Блавацький

від фракції Всеукраїнського об'єднання „Свобода”

- В. Пісний

від фракції Політичної партії „Фронт Змін”

- М. Кадикало

від фракції Політичної партії „Фронт Змін”

- О. Баран

від фракції Партії регіонів

- С. Шеремета

від фракції Народного Руху України

- О. Старовойт

від фракції Політичної партії "Наша Україна"

- І. Горон

від фракції Політичної партії "УДАР Віталія Кличка"

- В. Пазиняк

позафракційний депутат5. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.


Голова обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ

Звернення

Львівської обласної ради

до українського народу


9 травня у Львові відбулася цинічна провокація. Чинна влада відверто показала, що працює за кремлівським сценарієм, написаним у ФСБ. Вона працює на загострення суспільних протиріч та на розкол України.

Більшість у Верховній Раді України, зокрема фракції олігархів та комуністів виступили підбурювачами силового конфлікту, ухваливши закон про червоний прапор. Саме ця влада організувала прибуття до Львова антиукраїнських радикалів. Саме ця влада охороняла вчинення ними екстремістських дій, всупереч рішенню Львівського адміністративного окружного суду, а також положень Конституції України. Саме влада не пустила ветеранів вшанувати своїх полеглих побратимів. Саме влада організувала побиття жінок і дітей, а також представників органів місцевого самоврядування.

Усе це дійство 9 травня творилося не заради вшанування ветеранів, а виключно задля формування телевізійної картинки для підконтрольних Кремлю телеканалів, задля формування спотвореного образу України.

Сценарій провокації був відомий заздалегідь. Львівська громадськість, інтелігенція, політики, депутати Львівської обласної ради неодноразово зверталися до влади і попереджали про можливі трагічні наслідки.

Влада мала достатньо повноважень не лише попередити та зупинити злочин, але й не очолити його. Проте цим шабашем чинна влада прагнула відволікти увагу суспільства від нездатності вирішувати соціально-економічні проблеми. Недолугі господарники і реформатори спричинилися до однаково тяжкого життя львів’янина і донеччанина, чернівчанина і дніпропетровця, мешканця Волині і Слобожанщини. Ріст цін на харчі, зростання комунальних тарифів, мізерні пенсії та зарплати, тотальна корупція, відсутність робочих місць – ось справжнє обличчя влади. А проект пенсійної реформи народ давно охрестив «пенсією на цвинтарях». Дрібні підприємці поставлені на межу виживання, а плани щодо земельного ринку можуть перетворити нас на країну без землі. У той час, коли кожен четвертий українець перебуває за межею бідності, а державний борг зростає, олігархи розкрадають бюджет і багаторазово збільшують свої статки.

Львів невипадково обрали для провокації. Місто Львів – не лише науковий, історико-культурний, туристичний центр, а й місто європейських цінностей. Тут вільно співіснують різні релігії та конфесії, тут відбувається діалог культур. Тут спілкуються не лише українською, а й багатьма іншими європейськими мовами. Поруч з українцями тут віддавна проживають інші народи. Про це свідчать навіть назви вулиць: Вірменська, Староєврейська, Сербська. Окрім того, останнім часом до Львова постійно збільшується потік туристів з інших міст України та з-за кордону, яких приваблює європейське обличчя міста.

Мета провокації, вчиненої 9 травня, очевидна – показати Львів у викривленому світлі, накинути Україні дух совка, посіяти розбрат і ненависть, розколоти Україну, втягнути її в орбіту так званого "Русского міра". За цією провокацією ховається конфлікт світоглядів, конфлікт цінностей. За цією провокацією проглядається злобний оскал на європейський вибір України.

Цинізм закордонних і доморощених провокаторів не знає меж. На могилах солдатів, які поклали життя у боротьбі з гітлеризмом, екстремісти з "Родіни", "Русского Єдінства", КПУ і ПР влаштували блюзнірський політичний піар. На солдатських могилах повинні бути не червоні прапори, а квіти вдячності і має лунати молитва пам’яті. Особливо в Україні, яка всіяна могилами тих, хто боровся проти тоталітарних режимів Гітлера і Сталіна.

Події 9 травня – лише черговий епізод чужого сценарію. Влада весь час його виконує, роздмухуючи полум’я ворожнечі. Це і політика у мовній та релігійній сферах, і спроби переписати історію, і русифікаторські потуги міністра Табачника, і Харківські угоди. Вони забувають: хто сіє вітер – пожне бурю. Влада, яка розколює власне суспільство, нехтує Конституцією, розписується у власній слабкості та неспроможності.

У суспільстві зріє потужний протест. Тому ми звертаємося до всіх українців незалежно від національності та місця проживання: ми не маємо права піддаватися на провокації та спроби влади розколоти країну. Наше завдання – згуртовано змести цю владу на смітник історії. Лише тоді в Україні відкриється шлях для побудови вільної, заможної і справедливої держави.

Прийнято на VII позачерговій сесії

Львівської обласної ради

VI скликання

12 травня 2011 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації