Поиск по базе сайта:
Рішення №374 від 28 лютого 2012 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття icon

Рішення №374 від 28 лютого 2012 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття
НазваРішення №374 від 28 лютого 2012 року Про звернення до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття
Дата конвертації05.02.2013
Розмір31 Kb.
ТипРішення


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XV сесія VI скликання

РІШЕННЯ № 374

від 28 лютого 2012 року


Про звернення до Верховної Ради України

з вимогою невідкладного розгляду та прийняття

проекту Закону України «Про порядок

імпічменту Президента України»


Відповідно до статей 5, 140 Конституції України, статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; за ініціативою депутатської фракції Політичної партії «Фронт Змін»; з метою усунення на законодавчому рівні існуючих прогалин та недоліків, які унеможливлюють практичну реалізацію положень частини першої статті 111 Конституції України щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту, Львівська обласна рада


ВИРІШИЛА:  1. Звернутися до Верховної Ради України з вимогою невідкладного розгляду та прийняття проекту (реєстраційний № 9066 від 23.08.2011) Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» (звернення додається).

  2. Оприлюднити це рішення шляхом висвітлення в засобах масової інформації.

  3. Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради.Голова обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ

^ ЗВЕРНЕННЯ
до Верховної Ради України з вимогою невідкладного


розгляду та прийняття проекту Закону України

«Про порядок імпічменту Президента України»

Конституція України у статтях 85 та 111 визначає правові засади усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

З метою деталізації та уточнення положень Конституції України щодо процедури усунення Президента з поста в порядку імпічменту свого часу було ухвалено Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» від 15 січня 2009 року № 890-VI, який рішенням Конституційного Суду України у справі № 20-рп/2009 від 10 вересня 2009 року було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), отже, він втратив чинність.

Законом України від 10 лютого 2010 року № 1861-VI затверджено Регламент Верховної Ради України (далі – Регламент). Глава 30 Регламенту визначає порядок дострокового припинення повноважень Президента України у зв’язку з неможливістю виконання ним своїх повноважень за станом здоров’я, а також у разі усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Водночас, окремі статті Глави 30 Регламенту містять посилання на Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», який визнаний неконституційним та втратив чинність ще 10 вересня 2009 року.

Крім того, Регламент містить ряд прогалин, які об'єктивно унеможливлюють практичну реалізацію положень Конституції України щодо усунення Президента України з поста в порядку імпічменту. Зокрема, залишаються неврегульованими окремі питання щодо обрання спеціального прокурора та спеціальних слідчих, не визначений правовий статус спеціального прокурора, спеціальних слідчих, а також голови, заступника голови, секретаря та членів спеціальної тимчасової слідчої комісії, гарантій діяльності членів комісії, фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності комісії тощо.

Отже, чинне законодавство, що визначає порядок усунення Президента України з поста в порядку імпічменту, містить ряд невизначеностей та суттєвих недоліків, без усунення яких практична реалізація цього порядку є малоймовірною та, взагалі, може бути визнана незаконною. А це, у свою чергу, нівелює систему стримувань і противаг при взаємодії Президента України та Верховної Ради України, а також створює відчуття абсолютної безкарності у чинного Президента України.

Слід зазначити, що 23 серпня 2011 року у Верховній Раді України народним депутатом України Яценюком А. П. зареєстрований проект Закону України «Про порядок імпічменту Президента України» (реєстраційний № 9066 від 23.08.2011 р.), прийняття якого б дозволило усунути зазначені вище прогалини та недоліки.

Враховуючи вищевикладене, Львівська обласна рада звертається до Верховної Ради України з вимогою невідкладно розглянути та прийняти Закон України «Про порядок імпічменту Президента України»


Прийнято на XV сесії

Львівської обласної ради

VI скликання

28 лютого 2012 року
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації