Поиск по базе сайта:
Програма Предмет Основи програмних засобів комп\

Програма Предмет Основи програмних засобів комп'ютерних систем
Скачати 71.12 Kb.
НазваПрограма Предмет Основи програмних засобів комп'ютерних систем
Дата конвертації21.05.2013
Розмір71.12 Kb.
ТипПрограма

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА


Предмет "Основи програмних засобів комп'ютерних систем"

Спеціальність 6.07.02.00 – прикладна фізика

Спеціалізація: Комп'ютерні технології в фізиці

Факультет електроніки, форма навчання денна


Витяг з навчального плану


Номер семестру

Кількість ауд. годин

У тому числі

Кількість годин СР

КР

КП

Заліки

ІспитиЛ

П,С

ЛР
5

54

18
36

18+

1. Анотація

Знання основ програмного забезпечення комп'ютерних систем та вміння працювати з певними прикладними програмами, важливими для студентів даної спеціалізації, є необхідною базою для застосування прикладного програмного забезпечення в навчальних програмах, успішного виконання ними курсових робіт та навчально-ознайомчої практики.

Мета курсу полягає в ознайомленні студентів 3 курсу з основами роботи з операційними системами Windows, Linux, прикладними програмними пакетами, зокрема, складовими Office. Окрім того, метою курсу є отримання студентами навичок роботи з пакетом науково-технічної графіки Origin та графічними пакетами Adobe Photoshop та Corel Draw, програмним забезпеченням для Internet.


^ 2. Програма курсу


 1. Основні поняття програмного забезпечення. Програмна конфігурація. Класифікація прикладних програмних засобів. Основи Windows. Властивості і можливості операційної системи Windows. Аплікації і стандартні програми. Настроювання робочого середовища Windows. Інші операційні системи. Комунікативні можливості. Підтримка роботи в мережі у прикладних програмах.

 2. Офісні програми. Загальні риси прикладних програм, способи запуску прикладних програм. Microsoft Office. Офісні програми під Linux. Технології взаємодії прикладних програм між собою, а також із операційними системами. Технології OLE, DDE, ODBC.

 3. Текстові редактори, їх характеристики та основні параметри форматування. Текстовий процесор Word, версії редактора. Редагування інформації. Графічні об'єкти у Word. Таблиці, графіки, діаграми. Редактори рівнянь. Додаткові можливості Word. Текстовий процесор Writer. Програми розпізнавання сканованої інформації, Fine Reader.

 4. Електронні таблиці. Microsoft Excel. Формули і функції, обчислення в Excel. Графіки і діаграми в Excel. Електронні таблиці в середовищі X-Windows.

 5. Програми баз даних. Основні вимоги до програм. Професійна система управління базами даних Access. Створення бази даних. Конструювання таблиць і запитів, групування і сортування даних. Форми, звіти.

 6. Основи макропрограмування в офісних прикладних програмах, об'єктно орієнтований інтерфейс на VBA (Visual Basic for Applications).

 7. Електронні презентації, інтерактивні слайд-фільми. Знайомство із графічними можливостями Microsoft Power Point для представлення результатів. Програми-органайзери. Універсальний редактор подій і завдань Microsoft Outlook. Організація електронної пошти за допомогою Outlook.

 8. Прикладні графічні програми. Растрова та векторна графіка. Кольороподіл. Пакет науково-технічної рафіки Origin. Аналіз даних фізичного експерименту. Взаємодія Origin з Excel та редактором Word. Графічні редактори MS Paint, Adobe Photoshop та Corel Draw.

 9. Основи прикладних програмних засобів для Internet. Конвертери, Web-редактори. Побудова Web-вузлів і редагування Web-сторінок. Вдосконалення Web-сторінок.


^ 3. Тематика лабораторних занять


 1. Ознайомлення із загальними рисами прикладних програм Office: меню і панелі між аплікаціями. Вбудовування об'єктів, зв'язування об'єктів. Створення складених документів з використанням технології OLE. Настроювання робочого середовища Windows. Робота в Unix-подібних операційних системах, основні команди і операції.

 2. Робота з стандартною програмою Notepad. Вивчення текстового редактора WordPad. Редагування документів, форматування документів. Техніка простого редагування з використанням миші і клавіатури. Текстовий редактор vi, основні характеристики.

 3. Вивчення текстового редактора Word. Створення документу, шаблони, імпорт текстових файлів ASCII. Режими перегляду документів. Збереження і версії документів. Редагування тексту. Технології вставки часто повторюваних фрагментів. Настроювання панелі інструментів.

 4. Графічні об'єкти в документах Word. Програма Drawing. Рисунки і написи, бібліотека Clip Art. Вставка і зв'язування графічних об'єктів. Таблиці Word. Створення і форматування таблиць. Імпортування/експорт даних з текстового файлу в таблицю. Робота з модулем Microsoft Graph.

 5. Робота з великими документами за допомогою Word. Створення нумерації розділів, змісту, списків об'єктів та літератури, алфавітних покажчиків. Форми, поля підстановки.

 6. Редактор рівнянь Equation, вставка рівнянь. Сервісні можливості Word. Перевірка орфографії і граматики. Текстовий редактор Writer, порівняння основних характеристик з Word.

 7. Вивчення структури електронних таблиць Excel. Редагування змісту таблиці. Форматування інформації. Робота з формулами і функціями в Excel. Діапазон комірок. Пошук помилок у формулах. Аналіз даних.

 8. Робота з графіками і діаграмами в Excel. Wizard діаграм. Форматування діаграми. Розв'язування фізичних задач методами Excel. Підготовка листів Excel до друку. Електронні таблиці для X-Windows, основні характеристики.

 9. Створення бази даних Access: конструктор таблиць, вивчення структури таблиці, зв'язок таблиць, формат поля, сортування інформації. Конструювання запитів, типи запитів.

 10. Конструювання форм і звітів у Access.

 11. Макропрограмування в офісних прикладних програмах. Створення макросів, процедур-підпрограм, функцій у Word та Excel.

 12. Макропрограмування в офісних прикладних програмах. Створення макросів, процедур-підпрограм, функцій в Access.

 13. Створення електронної презентації Power Point та інтерактивного слайд-фільму. Взаємодія текстового редактора Word і Power Point.

 14. Робота у редакторі подій і завдань Microsoft Outlook. Організація розкладу зустрічей, робота з календарем.

 15. Пакет науково-технічної графіки Origin. Побудова двовимірних графіків, редагування даних на рисунку. Збереження графіка як шаблону. Експорт графічного об'єкту у Word.

 16. Пакет науково-технічної графіки Origin. Аналіз даних за допомогою вбудованих алгоритмів. Отримання апроксимацій. Створення багатошарових графіків.

 17. Вивчення графічного редактора Paint. Робота з набором інструментів. Спеціальні ефекти. Створення власних кольорів. Робота з графічними пакетами Adobe Photoshop та Corel Draw. Робота із сканованим рисунком. Створення графічних об'єктів, робота з різними шарами.

 18. Ознайомлення із основними підходами до створення Web- сторінок. Конвертація інформації у формат HTML за допомогою програм Word та Excel. Браузери MS Internet Explorer, текстовий браузер Lynx, пакет Netscape Communicator.


^ 4. Основна та додаткова література


№ п.п.

Автори

Назва

Рік видання, мова, видавництво

1

2

3

4

1.

Б. Андердал

Самоучитель Windows 98

1999, рос., С.-Петербург: Питер Ком

2.

Дж. Куртер, А. Маркви

Microsoft Office 2000: учебный курс

2001, рос., С.-Петербург: Питер Ком

3.

Ю. Стоцкий

Самоучитель Office 2000

1999, рос., С.-Петербург: Питер Ком

4.

Б. Карпов

Microsoft Word 2000: справочник, 2-е изд.

2000, рос., С.-Петербург: Питер Ком

5.

Дж. Кокс

Microsoft Excel 97

1998, рос., С.-Петербург: Питер Ком

6.

Г.Д. Боутон, Б.М. Боутон,
Г. Кубичек

Внутренный мир Adobe Photoshop 4

1997, рос., Київ: Діа Софт

7.

Ф. Ковурн, П. Маккормик

Эффективная работа с Corel Draw 7

1997, рос., С.-Петербург: Питер Ком


Програму склав доц. Ненчук Т.М.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації