Поиск по базе сайта:
Http://www dizr lviv ua icon

Http://www dizr lviv ua
НазваHttp://www dizr lviv ua
Дата конвертації30.11.2012
Розмір59.5 Kb.
ТипДокументи

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
 Тел. +380 (322) 52-28-02, 52-33-40
Факс. +380 (322) 52-83-61
Веб-сторінка:
http://www.dizr.lviv.uaКОРОТКОТЕРМІНОВИЙ ПРОГНОЗ


РОЗВИТКУ І ПОШИРЕННЯ ОСНОВНИХ ВИДІВ ШКІДНИКІВ

І ХВОРОБ НА ПОСІВАХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

На березень 2008 року


БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ. МИШОПОДІБНІ ГРИЗУНИ

Очікується подальше наростання чисельності і шкодочинності мишоподібних гризунів на посівах сільськогосподарських культур, оскільки погодно - кліматичні умови і багата кормова база були задовільними для їх перезимівлі. Треба відмітити, що вже зараз на переважній більшості площ чисельність шкідників знаходиться у межах критичної, або перевищує її, особливо це стосується площ озимого ріпаку. У місцях скупчення гризунів на посівах виявлено плішини.

Економічний поріг шкодочинності мишовидних гризунів - 3-5 жилих колоній на гектарі.

^ ПОШИРЕННЯ МИШОВИДНИХ ГРИЗУНІВ НА ПОСІВАХ І В МІСЦЯХ РЕЗЕРВАЦІЇ

Станом на 1 березня 2008 року


Культура

Обстеж. га

Засел.

га

% засел.

площ

Число жилих колоній на га

% загиблих

колоній

Площа плішин на 1га, (кв.м)

% рослин, пошкодж. у місцях плішин

Серед

Макс.

Серед

Макс.

Оз. зерн..

1724

1652

95,8

5

12

24

45

4-8

10-30

Оз. ріпак

576

484

84,0

9

14

30

50

15-40

40-70

пасовища

30

30

100

8

-

50

-

-

-


^ ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ

При встановленні погожих днів із стійкими плюсовими температурами, на посівах озимих зернових розпочнеться живлення хлібних смугастих блішок, однак вони не матимуть господарського значення. Очікується наростання рівня розвитку борошнистої роси, аскохітозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, на посівах жита прогресуватимуть ринхоспоріоз та бура листкова іржа.

За даними спостережень, проведеними спеціалістами фітосанітарного контролю у січні - лютому 2008 року, загибель озимої пшениці за період зимівлі була незначною. На ряді площ спостерігалося антоціанові забарвлення, або пожовтіння і відмирання верхньої частини листочків. Особливо це помітно на підвищених і відкритих вітру місцях, де товщина снігового покриву була недостатньою і він не міг захистити рослини від морозів та вітру.

^

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ УРАЖЕНОСТІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР ХВОРОБАМИ


Станом на 1 березня 2008 року


Культура

Назва хвороби

Процент заражених площ

Процент уражених рослин

Бал ураження

Середн.

Макс.

Озима пшениця

Борошниста роса

50

5 / 10

1

-«-

аскохітоз

19

2 / 3

1

-«-

септоріоз

47

7 /12

1

-«-

Гельмінтосп.

58

4 / 7

1

-«-

Кор. гнилі

72

2 /3

1-3

Оз. ячмінь

-«-

100

2 / 3

1-2^ ШКІДНИКИ ЦУКРОВОГО БУРЯКА

Вийшли з місць зимівлі і розпочали живлення на залишках минулорічних коренеплодів жуки бурякової крихітки. Цієї весни чисельність шкідника є дуже високою. За даними спеціалістів фітосанітарного контролю, на 1 квадратному метрі минулорічних бурячищ виявлено від 80 до 130 екземплярів шкідника. Найвища чисельність шкідника виявлена у центральній зоні області. Особливо висока щільність крихітки у приватному секторі де вона становить близько 300 екз. на кв. м. Економічний поріг шкодочинності крихітки становить 50 екз. на квадратному метрі.

З появою сходів цукрового буряка очікується міграція шкідника на посіви цієї культури.

Крім того, не можна випускати з поля зору той факт, що проросткам і сходам цукрового буряка можуть загрожувати дротяники та личинки травневого хруща, які є практично на всіх полях.

Тому посів цукрового буряка насінням, яке не оброблене фураданом, або препаратами - аналогами є недопустимим.


^ ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ОЗИМОГО РІПАКУ

Стан посівів озимого ріпаку на більшості площ задовільний, погіршення стану рослин пов’язане із різкими коливаннями температур на протязі лютого. У другій половині місяця амплітуда коливання температур становила 26 – 30 градусів ( від -12-14 до +14-16 градусів), а ця культура досить чутлива до різкого їх перепаду.

Відмічено пошкодження частини верхніх листочків низькими температурами, що призвело до їх відмирання. Нижні листки, уражені комплексом хвороб також на грані загибелі. Точка росту переважної більшості рослин залишилася неушкодженою і тому можна сподіватися, що при встановленні стійкого тепла листова маса відросте.

Спостерігається загибель рослин на окремих площах пізніх термінів сівби, які мали недостатню зимостійкість та у загущених місцях, де точка росту була винесена над поверхнею землі на 6-10 см і не була захищена в період морозів.

Одним із головних завдань служби захисту рослин буде проведення весняних хімобробок посівів цієї культури фунгіцидами, які ефективні проти пероноспорозу та альтернаріозу, оскільки на відмерлих нижніх листках є великий запас інфекції. Вона буде поширюватися на відростаючі листочки, а потім уражуватиме стручки. Для цієї мети можна використовувати один з названих препаратів: альєтт, з.п.1,2 -1,8 кг/га, ридоміл МЦ, 68 WG, в.г., 2,5 кг/га, карамба, в.р. 0,75-1,25 л/га, фолікул 250 EW, к.е., 1 л/га.

Треба мати на увазі, що названі препарати не можна використовувати на площах, де насіння буде використовуватися у харчових цілях, а рослини - на корм худобі.
Головний державний інспектор Я.І.Лободзець


захисту рослин


Начальник відділу прогнозування О.М.Романишин

та фітосанітарної діагностики
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації