Поиск по базе сайта:
Інформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25 жовтня 2008 року Метеорологічні умови icon

Інформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25 жовтня 2008 року Метеорологічні умови
НазваІнформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 25 жовтня 2008 року Метеорологічні умови
Дата конвертації30.11.2012
Розмір58.4 Kb.
ТипІнформація

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
Тел. +380 (322) 52-28-02, 52-33-40
Факс +380 (322) 52-83-61
Веб-сторінка: http://www.dizr.lviv.uaІнформація

про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур

на полях господарств Львівської області

станом на 25 жовтня 2008 року


Метеорологічні умови

Для другої половини жовтня характерною була перемінно-хмарна погода з проясненнями. На заході та в центральній частині області переважали похмурі холодні дні з короткочасними опадами, на сході стояла переважно суха сонячна погода.

Температура повітря в денні години становила від 10 до 12, подекуди до +16 0С, у нічні години вона опускалася до +3-8 0С, місцями на поверхні грунту відмічались заморозки.

Агроекологічні умови в цілому були сприятливими для розвитку і життєдіяльності основних шкідників та хвороб сільськогосподарських культур.


Фенологія розвитку сільськогосподарських культур

Озима пшениця - посів, сходи, 3-й лист

Жито - 3-й лист – початок кущіння

Озимий ріпак - утворення листової розетки

Кормові трави - відростання

Цукровий буряк - відмирання нижніх листків


Стан розвитку основних шкідників і хвороб сільськогосподарських культур


Багатоїдні шкідники. Мишоподібні гризуни.

По всій області спостерігається наростання чисельності мишовидних гризунів на посівах сільськогосподарських культур і в місцях резервації.

При обстеженні озимої пшениці на площі 202 га у центральній і західній частинах області не було виявлено заселення посівів мишовидними гризунами. На сході області, обстеживши 40 га озимої пшениці, виявлено 1 жилу нору гризунів на 1 га.

На озимому ріпаку при обстеженні 445 га виявлено 1-3 жилих колоній на 1 га. На площі 360 га проведено захист родентицидом Роденфос, зерн. пр., технічна ефективність якого становила 74%. Судячи із зовнішнього вигляду колоній і типу пошкодження рослин, можна стверджувати, що на полях живляться різні види мишей і полівок.

Обстеживши 40 га конюшини, виявлено 100% заселених площ мишовидними гризунами у кількості 5-6 жилих колоній на гектар.

На пасовищі, яке є місцем резервації гризунів, на 1 га було знайдено 6 жилих колоній шкідників, які становлять 75% від загального числа колоній. Загибель шкідників спостерігається у понижених місцях мікрорельєфу. Обстежено – 15 га пасовищ, гризуни виявлені на всій території.

Обстежено 35 га площі, де у 2008 році вирощували озиму пшеницю (проведено лущення стерні, росте падалиця). Виявлено 100% заселення мишовидними гризунами у кількості 4 жил.кол./га, 10 нір в одній колонії.


Інформація щодо поширення шкідників та хвороб

на посівах сільськогосподарських культур.


Шкідники і хвороби озимих зернових культур.

При обстеженні озимої пшениці (фаза сходів) на площі 137 га у західній частині області шкідників не виявлено. У східній зоні області на прикраєвих смугах полів озимої пшениці (40 га) та жита ранніх термінів висіву відмічено початок утворення перших колоній попелиці.

№ з/п

Назва культури

Обстежено, тис.га

Уражено, %

Заги нуло, %

Назва хвороби

Площ

Рослин

Листків, плодів, суцвіть

Розвиток хвороби

Серед

Макс

Серед

Макс

1.

Озима

пшениця

0,18

Кореневі гнилі

100

1

2

-

-

0,5

-

2.

Оз. ріпак

0,45

Пероно

спороз

100

13

17

5

7

7,5

-

3.

-“-

0,09

Альтерна

ріоз

100

6

9

3

4

2,0

-

4.
0,36

Фомоз

100

2

4

2

3

0,5

-

Крім того, обстежено 35 га площі, на якій вирощували озиму пшеницю. На рослинах падалиці розвивається бура листкова іржа (видно поодинокі пустули, уражено 5% рослин) та септоріоз (уражено 17% рослин - 1 бал).


Прогноз розвитку основних шкідників і хвороб у наступному звітному періоді


Багатоїдні шкідники. Мишоподібні гризуни.


Очікується поступове зростання чисельності нір і колоній мишовидних гризунів на посівах сільськогосподарських культур. Оскільки утримується тепла сонячна погода спостерігатиметься масове розселення шкідників. І надалі вони продовжуватимуть свій розвиток та завдаватимуть шкоди рослинам озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав тощо.
^

Шкідники і хвороби озимих зернових культурПри збереженні теплої сухої погоди на ранніх сходах озимих зернових буде проходити відродження личинок шведської мухи. Триватиме літ і живлення злакової попелиці, цикадок. Щоб попередити зараження найбільш цінних посівів зернових вірусними хворобами, необхідно провести їх захист одним із зареєстрованих у «Переліку» інсектицидів.

З хвороб на ранніх посівах озимої пшениці очікується перша поява борошнистої роси, плямистостей, на житі - бурої листкової іржі і ринхоспоріозу. Виявлено перші ураження кореневої системи пшениці рослин гнилями, особливо на площах, де грунти важкі за механічним складом і перебувають у перезволоженому стані. Очікується подальше наростання рівня розвитку названих видів інфекції.
^

Шкідники і хвороби озимого ріпакуНа посівах озимого ріпаку триватиме живлення хрестоцвітих блішок, гусениць листогризучих совок, біланів, несправжніх гусениць ріпакового трача, личинок капустяної попелиці. При зниженні температури повітря їхня шкодочинність падатиме.

Прогресуватимуть пероноспороз, альтернаріоз, фомоз.
^

Шкідники і хвороби цукрового бурякаНа плантаціях цукрового буряка до кінця вегетації триватиме поширення церкоспорозу, рамуляріозу, альтернаріозу, борошнистої роси, фомозу. На деяких рослинах спостерігається некроз судинних пучків, розвиток якого спричинили збудники фузаріозу, альтернаріозу, фомозу та пітію, який поступово переходить у загнивання хвостової частини коренеплода.

Продовжуватиметься живлення гусениць листогризучих і підгризаючих совок ІІ покоління, однак зараз вони не матимуть господарського значення.


Головний державний інспектор

захисту рослин Львівської області Я. Лободзець


Начальник відділу прогнозування

та фітосанітарної діагностики Т.Данілкова


Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації