Поиск по базе сайта:
Інформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 31 жовтня 2008 року погодно-кліматичні умови icon

Інформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 31 жовтня 2008 року погодно-кліматичні умови
Скачати 52.62 Kb.
НазваІнформація про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур на полях господарств Львівської області станом на 31 жовтня 2008 року погодно-кліматичні умови
Дата конвертації30.11.2012
Розмір52.62 Kb.
ТипІнформація

Державна інспекція захисту рослин Львівської області
вул. Замарстинівська, 49, м. Львів, 79058, Україна
Тел. +380 (322) 52-28-02, 52-33-40
Факс +380 (322) 52-83-61
Веб-сторінка: http://www.dizr.lviv.uaІнформація

про фітосанітарний стан сільськогосподарських культур

на полях господарств Львівської області

станом на 31 жовтня 2008 року


ПОГОДНО-КЛІМАТИЧНІ УМОВИ

У третій декаді жовтня стояла суха сонячна погода. Денна температура повітря коливалась в межах +8-15 0С, подекуди до 18 градусів по Цельсію, у нічні години вона опускалася до +1-6 0С. Місцями на поверхні ґрунту і в повітрі спостерігалися незначні приморозки - 1-2 0С. Легкий дощ пройшов вночі 27 жовтня. Такий гідротермічний фон позитивно впливає як на розвиток інфекційних хвороб так і на поширення основних шкідників сільськогосподарських культур.


^ ФЕНОЛОГІЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Озима пшениця - сходи, 3 лист

Озиме жито - 3 лист, початок кущіння

Озимий ріпак - утворення листової розетки

Багаторічні трави - відростання


^ СТАН РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ. МИШОВИДНІ ГРИЗУНИ.

Протягом звітного періоду спеціалістами фітосанітарного контролю було обстежено 582 га озимої пшениці та 460 га озимого ріпаку. Мишоподібними гризунами заселено 100% обстежених площ.

На сходах озимої пшениці виявлено початок заселення мишовидними гризунами: в східній частині області на 1 га було виявлено 2 жилих нори гризунів, в центральній – на 1 га нараховувалась 1 жила колонія гризунів по 6-8 жилих нори в кожній; на заході відмічено інтенсивніше заселення - на 1 га було виявлено 4 жилих колонії гризунів.

При обстеженні озимого жита площею 42 га на північному сході області мишовидних гризунів не виявлено.

^ Озимий ріпак продовжує інтенсивно заселятись мишовидними гризунами – відмічається стовідсоткове нерівномірне заселення усіх площ - на сході області на 1 га виявлено 1 жилу колонію, в центрі – 2-3, на заході - 5 жилих колоній мишовидних гризунів на 1 га.

У посіві конюшини (покривною культурою був яровий ячмінь) північно-східної зони області на площі 30 га виявлено початок заселення поля мишовидними гризунами чисельністю 2 жилі колонії на 1 га (по 3 жилих нори в колонії). При обстеженні конюшини у центрі області на площі 40 га виявлено 6 жилих колоній мишовидних гризунів на 1 га.

^ РОЗВИТОК І ПОШИРЕННЯ ХВОРОБ НА ПОСІВАХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

№ з/п

Назва культури

Обстежено, га

Уражено, %

Заги нуло, %

Назва хвороби

Площ

Рослин

Листків, плодів, суцвіть

Розвиток хвороби

Серед.

Макс.

Серед.

Макс.

1.

Озима

пшениця

160

Кореневі гнилі

100

1

2

-

-

0,5

-
Озиме жито

30

Кореневі гнилі

40

1

2

-

-

0,25
2.

Озимий ріпак

488

Пероно

спороз

100

14

20

7

10

4,5

-

3.

Озимий ріпак

445

Альтернаріоз

100

7

10

2

3

2,1

-


^ ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ОСНОВНИХ ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

У НАСТУПНОМУ ЗВІТНОМУ ПЕРІОДІ

БАГАТОЇДНІ ШКІДНИКИ. МИШОПОДІБНІ ГРИЗУНИ

Очікується поступове наростання чисельності мишовидних гризунів на посівах сільськогосподарських культур, оскільки агроекологічні умови сприяють їх активному живленню і розселенню. На окремих площах чисельність шкідника перевищує допустимий поріг шкідливості: господарства почали розкладати отруєні принади для захисту посівів від переважаючого виду мишовидних гризунів (мишей або полівок).

^ ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

На посівах озимих зернових культур проходить літ, розселення і живлення иссних шкідників - злакових попелиць та цикадок. На ранніх посівах жита та озимої пшениці відмічено наростання чисельності попелиці. Вже зараз чисельність крилатих особин шкідника становить 10-20, а личинок - 80-120 екз/м2. На прикраєвих смугах полів щільність на 20-25% вища. При збережені теплих погожих днів продовжуватиметься подальше розселення попелиці. Не виключається ймовірність проведення захисних заходів інсектицидами проти названого шкідника на найбільш цінних посівах.

За даними вчених Інституту рослинництва ім. Юр`єва Української Академії аграрних наук при чисельності крилатих особин попелиці більше 15-20, а личинок – 80-100 екз/м2, виникає загроза поширення ними на посівах вірусу жовтої карликовості ячменю. Критерій дійсний у фазу сходи-третій листок.

При збереженні теплої сухої погоди на сходах озимих зернових проходитиме відродження личинок шведської мухи.

З хвороб на посівах озимої пшениці очікується поява борошнистої роси, септоріозу, на житі - бурої листкової іржі та ринхоспоріозу.

Виявлено перші ураження кореневої системи пшениці рослин гнилями (гельмінтоспоріозна), особливо на площах, де грунти важкі за механічним складом і перебувають у перезволоженому стані.

ШКІДНИКИ І ХВОРОБИ ОЗИМОГО РІПАКУ

На посівах озимого ріпаку при збереженні наявного позитивного гідрофону триватиме живлення хрестоцвітих блішок, гусениць листогризучих совок, біланів, несправжніх гусениць ріпакового трача, личинок капустяної попелиці. При зниженні температури повітря їхня шкодочинність падатиме.

Прогресуватимуть пероноспороз, альтернаріоз, фомоз.


Начальник відділу прогнозування

та фітосанітарної діагностики Т.Данілкова


Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації